Спазвате ли някакви поверия и следвате ли ритуали в Новогодишната нощ ?

  • 7 015
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Например да се стараем в новогодишната нощ да не сме с празни джобове и да не се караме с никого?

Чувала съм, че дамите трябва да имаме нещо ново по себе си, защото се смята, че това ще донесе късмет.
На масата пък не трябвало да има морски дарове като раци, омари и други, за да “не върви назад годината към старите проблеми”.
Който изпиел последната глътка преди полунощ, щял пък да бъде късметлия  Grinning
Някои пък съветват да се напише заветно желание на хартия, да се изгори и да се разпръсне пепелта над чаша шампанско.
Накрая да го изпиете като символ на новото, което ви предстои....   Thinking

Та вярвате или не на новогодишните поличби ?
Имате ли си някакви собствени такива, които следвате и изобщо дайте идеи как да не заспим пред телевизора в тази нощ, да отбележим гръмко и запомнящо събитието.
Е, форума е една разумна алтернатива , но дали е единствената  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 17:25 от Magesta

# 1
  • Мнения: 2 388
Не, не спазвам.
За тази година пише, че не бива да я посрещаме облечени в червено. Това ще го спазя, защото нося само черни дрехи. Simple Smile

И телешко не трябва да се яде.

# 2
  • Мнения: 3 034
аз  нито едно такова поверие не знаех за Новата Година, докато не прочетох тези, които си изредила   bouquet сега ще ги спазя и ще чета и за други  Grinning само не ми стана ясно как да изпием последната глътка преди полунощ, като тогава наливаме шампанското  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 38 210
Установила съм не веднъж, че при мен наистина важи поговорката "Както на Нова Година - така цяла година". Така че внимавам къде съм и какво правя.

# 4
  • Мнения: 1 212
....И телешко не трябва да се яде.....

М-да, година на кравата  ...
Ама заешко и пуешко - може сякаш !
За червеното - ще го спазя   Grinning Peace

Хмм, за последнта глътка и аз не го разбрах като го прочетох съвсем ... затова и споделих  Wink
Сигурно се има предвид последната глътка от някое шише / ако се разлива в много чаши един вид алкохол/  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 032
Китайската нова година настъпва някъде през февруари, така че защо на 31 декември 2008 да не ядем телешко? Все още ще сме в годината на плъха все пак. По принцип не спазвам никакви ритуали и не робувам на поверия в новогодишната нощ. За мен тези неща имат смисъл на Бъдни вечер и Коледа.

# 6
  • Мнения: 2 388
Китайската нова година настъпва някъде през февруари, така че защо на 31 декември 2008 да не ядем телешко? Все още ще сме в годината на плъха все пак.

Значи тогава не трябва да ядем мишки.

# 7
  • Мнения: 1 032
 Grinning е тази забрана със сигурност я спазвам

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Дрън-дрън... не вярвам и не спазвам никакви такива ритуали.
И най-вероятно ще съм заспала точно преди полунощ както почти всяка година  Blush

# 9
  • Мнения: 3 034
Magesta , това с шишето ми хареса  Grinning

palavata_monahinq, а за червеното, защо не?

# 10
  • Мнения: 25 447
Освен баницата с късмети и сурвакането, други ритуали не спазваме.
(Новогодишният секс не се брои, нали?)

# 11
  • Мнения: 2 388
palavata_monahinq, а за червеното, защо не?

Защото навлизаме в годината на Бика и ще го дразним с червения цвят ( това препоръка от вестниците.) Simple Smile

Но gigio е на друго мнение. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 405
Има една традиция да излезем всички на балкона и милото да стреля с пушката на дядо си, пък ако улучи - улучи  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 034
Защото навлизаме в годината на Бика и ще го дразним с червения цвят ( това препоръка от вестниците.) Simple Smile

Но gigio е на друго мнение. Simple Smile

а, мерси   bouquet аз ще спазвам, току-виж тази година се умилостивила  Grinning

# 14
  • Мнения: 301
Ритуали на Нова година не спазвам - незнаех и че има такива досега. newsm78 Освен, че откакто се познавам с мъжа ми, той винаги се старае точно в полунощ в една ми ръка да има шампанско, докато здраво ме стиска за другата  Crazy Някаква символика влага -предполагам целта е да сме заедно и през новата година, пък шапманското сигурно е, защото ставам много...мила  Blush като си пийна. Следва изключително дълга целувка, която доскоро някой от приятелите ни прекъсваше с репликата - "пусни я поне за 5 минути тая жена, поне въздух да си вземе", но миналата година бяха изпреварени от сина ми, който крещеше 'искам и аззззз'.  Laughing
За червеното няма да споря, защото не ми влиза в новогодишните планове.

Стрелбата и зарята са си по дефолт. Мъжката част от компанията го приема много присърце.

ПП. сетих се, че баба ми като малка винаги ме преследваше на НГ с една лъжица с леща - за благополучие  Crazy финансово.

Общи условия

Активация на акаунт