Как да се преборя със себе си?

  • 3 837
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,

Досега предимно чета форумите, почти не съм писала, но сега искам да помоля за помощ.

Имам следния проблем: на пръв поглед съм хубава, весела, умна ... все хубави определения. Имам хубава работа.

В действителност, напоследък съм склонна да изпадна в депресия от най-малкото нещо и ми е много трудно да изляза от нея.

Казват, че съм в хубава възраст, също казват, че е нормално на тази възраст да съм склонна към депресии - 30 години. Това обаче въобще не ме успокоява.

Съдбата е била досега благосклонна към мен, нямам никакви съществени проблеми, освен със самата себе си. На хората им се случват какви ли не неща и те успяват да се преборят, и считам за глупаво човек без проблеми да се чувства като мен.


Напоследък става все по-тежко, може би защото от няколко години живея сама, без приятел/съпруг, с роднини извън София. Винаги съм мислила, че съм силна и позитивна личност, но за съжаление напоследък не мога да се класифицирам нито като едното, нито като другото. 

Завиждам благородно на жените, които успяват да са винаги позитивно настроени и да виждат хубавото в живота, вместо да са дребнави и да се захващат за всеки проблем или неуспех и да си търсят повод да се чувстват зле. Повярвайте ми, старая се максимално да го постигна и аз, но за момента не успявам. А и когато и повечето приятели са вече семейни и колкото и да те обичат си имат други грижи, става още по-трудно. Например, не съм нощна птица по начало, но сега имам нужда (и обичам Simple Smile ) да излизам да танцувам, например  на Ретро парти, а в момента всички приятелки, с които излизах, имат вече семейни ангажименти.

В моментите, когато се чувствам добре, всички се радват, че ме познават, винаги съм била общителен човек, но в следващия момент всичко отива по дяволите.

Иска ми се да успея да се преборя със себе си и винаги да съм позитивна, а винаги имам нужда от хора и събития, които да ме стимулират.

МОга да разказвам още много за да стане портрета по-реален, но никога няма да успея да се обрисувам напълно. А и не съм най-добрият разказвач.

Знам, че има много рецепти. Единият начин, за който знам, че за мен със сигурност важи за излизане от това състояние, е среща с нови позитивни хора. Но ми се иска да мога даже и да няма такива наоколо аз да съм позитивната.

Ще се радвам, ако споделите своето мнение - може ли човек да се промени завинаги (възгледите си към света) и да не изпада в такива трайни състояния? Това е почти като да направиш от писимиста оптимист, или от мрънкалото - позитивен човек. Ако някой счита, че това е възможно, ще се радвам да ми помогне със съвети. Защото желанието го има. Но ми е много трудно да се справя сама. А никой не обича мрачните хора... също и аз.

И как да станеш непукист, когато по природа не си такъв?

Ще се радвам и на всякакви линкове и  информации по темата.

  bouquet

Желая успешна и пълна с любов нова 2009 година на всички!


# 1
  • Мнения: 516
Ами добре си се ориентирала. Намери си нови познати. Ето, тук е пълно с позитивни хора. Mr. Green
А и съм чувала, че форумските срещи са страхотен купон.

# 2
  • Мнения: 876
Според мен е хубаво това, че осъзнаваш за какво става въпрос и от какво точно имаш нужда...Защото има доста хора, които имат проблем и не го осъзнават....това вече е лошо...Другото, което си мисля е, че всичко е въпрос на психика...Аз също съм изпадала в подобни състяния...Била съм без приятел, далеч от вкъщи, а всички около мен са изживявали бурна любов...Тежко е, но важното е да осъзнаеш, че това всъщност не е болка за умиране, да определиш приоритетите...Можеш да излизаш просто на разходки или на кафе, или по магазини с приятели, което също действа разтоварващо! Характер на 30 години трудно се променя, но това не ти пречи да се опиташ да гледаш на нещата от друг ъгъл!  Flutter Информация и линкове според мен в случая няма как да се предоставят , защото всичко е строго индивидуално! Никой не може да ти помогне, освен ти самата! И аз ти вярвам, че ако наистина го искаш ще го постигнеш!

Весели празници!   bouquet

# 3
  • Мнения: 25 571
Когато постигнеш това, което си мислиш, че ти липсва, ще се пребориш със себе си. Друг е въпросът, дали няма да откриеш, че семейният живот не е чак толкова розов, колкото си мислиш, ама нейсе...  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 932
Когато постигнеш това, което си мислиш, че ти липсва, ще се пребориш със себе си. Друг е въпросът, дали няма да откриеш, че семейният живот не е чак толкова розов, колкото си мислиш, ама нейсе...  Laughing
Peace
Защо ли подкреям ,може би защото сама го открих и не съжалявам Simple Smile.

П.П. Бъди себе си и не се измъчвай излишно за смеиства, деца , мнения.
Всичко си идва, важното е да си готов за това, което искаш, защото иначе, ще  последва друга тема и така докато не се научиш, че света не е розов и приказка , но това не значи ти да си звяр.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 18:34 от nellyani

# 5
  • Мнения: 2 448
Не можеш да си представиш колко много може да се промени човек. За съжаление това най често става, когато съдбата ни удари някое друго шамарче, за да се усетим.

Друго - нормално е да си от нещо неудовлетворена , в който и да е момент от живота си. Пълно щастие няма, Има по щастливи и не дотам щастливи моменти.
Не е нормално да си постоянно недоволна. Както и да си мислиш, че има хора , колкото и позитивно да мислят, във всеки един момент да са на върха на положителните емоции.

Ако мислиш, че малко ти трябва да се промениш, опитай се да се срещаш с хора (може и само виртуално), които са поне малко с такъв мироглед, какъвто искаш да имаш. Опитай се да ги разбереш, да видиш света през техните очи, да погледнеш под друг ъгъл. Много помага. Казвам ти го от опит.

Освен това не се вкопчвай в каквото и да е желание (например връзка, брак и т.н.) и да се стремиш отчаяно към него. Това е тъпо и тогава човек прави много грешни преценки и избори. Остави се повече на интуицията и усещанията си, отколкото на рационалното си мислене.
Мисля, че ще имаш успех.   bouquet

# 6
  • Мнения: 275


Ще се радвам, ако споделите своето мнение - може ли човек да се промени завинаги (възгледите си към света) и да не изпада в такива трайни състояния? Това е почти като да направиш от писимиста оптимист, или от мрънкалото - позитивен човек. Ако някой счита, че това е възможно, ще се радвам да ми помогне със съвети. Защото желанието го има. Но ми е много трудно да се справя сама. А никой не обича мрачните хора... също и аз.

И как да станеш непукист, когато по природа не си такъв?



Един-два възгледа може да промениш - с течение на времето.
Никой не обича мрачните хора - да, определено е така. А ти какво обичаш? Кое те кара да се усмихваш? Кое за последен път накара сърцето ти да бие лудо?
Мисля, че е дошло време за промяна при теб. Моето настъпи когато бях на 27 г. Разбрах, че моментът е настъпил, защото ме вълнуваха твоите проблеми, а решения не намирах. Другите хора ме зареждаха но за много кратко време. Кариерата не означаваше вече всичко. Та в този ред на мисли започнах да се депресирам и когато най-малко очаквах - дойде и непредвидимата среща, която преобърна живота ми. Смятам за добро...
Весели празници и от мен!

# 7
  • Мнения: 2 199
Депресията е много гадно нещо, може да имаш всичко в живота и пак да те врахлита.
Незнам какъв съвет да ти дам, но от сарце ти желая да са по-малко моментите на пропадане прес Новата година!

# 8
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Когато постигнеш това, което си мислиш, че ти липсва, ще се пребориш със себе си. Друг е въпросът, дали няма да откриеш, че семейният живот не е чак толкова розов, колкото си мислиш, ама нейсе...  Laughing

Аз съм в такава фаза! Ама чувството не е толкова лошо!

# 9
  • Мнения: 212

 на пръв поглед съм хубава, весела, умна ... все хубави определения. Имам хубава работа.


Хубава, весела и умна... и имаш хубава работа.... това е изключително рядко срещано съчетание...
Къде си се крила досега. Толкова съм търсил такава жена с такова съчетание на всички положителни качества в себе си... Ти направо си злато, нешлифован диамант дори... Дай си телефона, шти звънна

Но си дай телефона на ЛС защото ще има много други които ще искат да се запознаят с теб...

# 10
  • София
  • Мнения: 850
Изпробвай някоя диета, купи си нови парцалки, направи прическа, накрая намери любим мъж и хопала Simple Smile При мен помага  bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изпробвай някоя диета
Ако няма нужда от диета, какво ще постигне да се тормози излишно??

А пък според мен няма смисъл да си нон-стоп позитивен човек, сигурно е натоварващо. Имаш вече идеи как да промениш ежедневието си - да се срещаш с нови хора и т.н., следвай си ги, но всеки човек в някой момент е тъжен, плаче или го е яд на нещо. Дори човек да ти изглежда най-големият непукист и веселяк, не го знаеш в най-личното му време, когато е сам, дали не му е тъжно.
И да се наревеш хубаво също си има добрите страни.
Вече ако постоянно си мрачна и дръпната, тогава е кофти.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Целенасочено няма да можеш да се промениш. Зависи какво те кара да се чувстваш добре- весела компания, разходка сред природата, спортуване, интересен филм или книга... прави по-често това, което ти доставя удоволствие и те зарежда положително.

# 13
  • София
  • Мнения: 850
Диетите не са само, за да се свалят или качват килца. Често няколко разтоварващи дни, действат благотворно на психиката, дават сили и знание да подобриш живота си.

# 14
  • Мнения: 17 546
Кой пък ти каза, че на тази възраст е нормално да си склонна към депресии?! Постоянно позитивните хора изглеждат леко налудничаво, да ти кажа честно. Всеки човек има моменти на чудесно настроение и на не чак толкова чудесно. Определя се като позитивен или негативен в зависимост от преобладаващото от тях. Ти си се задръстила от неизразходени емоции според мен, никакви други проблеми нямаш, като чета това, което си написала за себе си. Трябва ти нещо, което да те отприщи. Защо не се запишеш в клуб по латино танци (примерно, ако харесваш такива)? Хем ще танцуваш на воля и ще изразходваш насъбралата се енергия, хем ще срещнеш хора със сходни интереси. Няма да е като клуб за запознанства, ако ти напомня нещо такова и това те притеснява. Имаш нужда от нови запознанства, сама го казваш. Ето един приятен начин да получиш няколко от нужните ти неща наведнъж.
Хубава и успешна нова година ти пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт