Отговори
  • Мнения: 283
Много Ви моля, кажете какъв беше минималния бал за прием в първи клас в НУКК миналата или по-миналата година ...
Ние сме бъдещи кандидати и искам да се ориентирам за шансовете ни. - колко деца, за колко места с какъв бал ???

Много, много моля за по 3 цифрички от тези, които са се явявали на този изпит
Благодаря

# 1
  • Мнения: 283
Много Ви моля, кажете какъв беше минималния бал за прием в първи клас в НУКК миналата или по-миналата година ...
Ние сме бъдещи кандидати и искам да се ориентирам за шансовете ни. - колко деца, за колко места с какъв бал ???

Много, много моля за по 3 цифрички от тези, които са се явявали на този изпит
Благодаря
Силно се надявам, че все пак има деца, които са кандидадствали там предишни години и могат да споделят информация за точките, които са изкарали - приети или неприети
Благодаря

# 2
  • София
  • Мнения: 752
Информацията, която мога да ви дам е малко по-стара  - дъщеря ми сега е 3 клас. Минималният бал беше някъде около 70 - 73 точки от 100. Приемат 3 паралелки по 28 деца. Кандидатстваха някъде около 3-4 деца за 1 място. 2 години по-рано, когато кандидатства и сина ми (той сега е 5 клас, но вече учи в СМГ), ситуацията беше подобна, така че едва ли нещо много се е променило и сега. Не знам някога някое дете да е постигнало максимален брой точки, обикновено най-високия резултат е около 97 -98 точки. По принцип има доста голяма разликата в резултатите на първите и тези, които са малко над чертата, но после в училище нещата могат доста да се променят и други да се окажат "генийчета". Успех на изпитите! Hug

# 3
  • Мнения: 283
Благодаря ти за информацията.
Първоначално се стреснах, че се влиза с 96т. минимум (така ми каза една майка), а ние нямаме такъв потенциал. После една учителка ми каза, че минимума е бил 85т., друга майка, чийто син е кандидадствал миналата година - 81 и пети под чертата.
Както оценявам за сега ситуацията, май нямаме много шансове, но каквото стане. Някъде четох, че има деца, които ма предварителните изпити имат по 85т., а на истинския - 20т. Явно е и въпрос на психика ...
Много сме се напънали за там, защото наистина на фона на другите училища, това е добро - със своите проблеми и недостатъци, разбира се.
Твоите точки ме обнадеждават, защото за сега и ние сме около 70-те.

# 4
  • Мнения: 40
Миналата година синът ми беше първи под чертата под номер 84 с бал 78.5. Последните пет деца над чертата бяха с бал 79.  Кандидати - около 330 бр.

Успех!

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 12:09 от D-2

# 5
  • Мнения: 283
Благодаря ти D-2.
И твоята информация е обнадеждаваща за нас.
Надявам се, че не си се ядосала за малката разлика, която не ви е достигнала. Тези точки са и малко условни, особено половинките Rolling Eyes
Ти отиде ли да провериш работата на детето след това?

# 6
  • Мнения: 40
Честно казано не само, че  не се ядосах, ами ми олекна . Междувременно вече ни бяха приели в друго училище и единствения плюс на ГБ беше финансовата страна. Така дилемата отпадна и аз съм много доволна ,защото сегашното ни училище оправда ,даже и надмина очакванията ми.

Изобщо и не чаках да видя дали някой ще се откаже, а бързо се за писахме на другото място без да мисля повече.

Да ,  работата япроверих,защото той има и сестра, която също участва и беше с няколко точки след него, при условие,че винаги е показвала около 90% успешно решаване на тестовете, а той около 70 и дори по-надолу. Точно това ме изненада , но работите наистина си бяха техните, както и грешките. Много е важно детето да не е притеснително.

Пожелавам ви успех, на фона на повечето ДУ  това в ГБ наистина сигурно е добро !

# 7
  • Мнения: 283
Много се радвам, че си доволна от училището, защото това е най-важното.
Тъй като и аз не съм изключила възможността за частно училище ако не ни приемат (точно поради финансова причина засега се надявам на ГБ), а имам и по-малък син, който ще кандидадства за детската градина, моля те, сподели кое е това училище, от което си доволна. Ако има и детска градина ще е супер.

Общи условия

Активация на акаунт