Спрях да кърмя, но детето не пие никакво друго мляко!

  • 805
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 295
Притеснена съм, че дъщеря ми не пие мляко, нито АМ, нито кисело... Кърмих една година, спрях преди около 2 седмици. Оттогава това дете мляко не пие, опитвах с кисело - много малко се излъга веднъж. АМ също не иска, с бисквити, с плодово пюре вътре, какво ли не. Кажете какво да правя? Педи ме успокоява, че все пак е на годинка вече и си яде млечни каши, млечни десерти, но... все пак, не трябва ли да пие мляко?  Confused

# 1
  • Мнения: 2 531
А как отказахте кърменето???
ИНаче ако 2 пъти на ден приема мляко под друга форма си поема нужното! Пробвай и с плодово мляко!

# 2
  • София
  • Мнения: 295
Кърменето спрях, защото започнах едни лекарства, а и така или иначе през деня не кърмех, само сутрин и вечер се залъгвахме вече. Нощните сукания бяха голяма мъка, но преди месец почти се отказа и от това (лошото, е че сега си пийва сок през нощта)... Не знам дали е достатъчно -  яде попара със сирене сутрин, следобед - от кухнята десерти, млечни, или млечна каша й правя. Понякога на обяд яде някакво пюре, съдържащо мляко. Това е... Ще пробвам и с някакво плодово мляко, благодаря.

# 3
  • Мнения: 789
Сок през нощта за мен не е добра идея - да не пострадат зъбите. Но и ти го окачествяваш като лошо.
А прясно пробвала ли си? Аз лично към година и половина дадох. Изчаках малко, защото таткото ни има непоносимост към лактозата и се притеснявах да дам по-рано. Но пък я кърмих 2 години, а и тя пиеше АМ.
Какви видове АМ сте пробвали? Ива най-много харесваше Нестле Джуниър. Киселото подслаждаш ли го? Неподсладено Ива изобщо не иска да опита и до сега. Слагам пчелен мед, можеш да пробваш, не е малко бебе вече.
Успех! И весело посрещане на Новата година!  Grinning

# 4
  • Мнения: 183
На моето кърмаче от 2 седмици й предлагам "Млечко'' на Май Дей. Пие го.

# 5
  • Мнения: 10 008
И ние така бяхме. Около годинката отказа няколко вида АМ, краве също. "Пробутвам" му краве мляко в сутрешната попарка със сиренце. Харесват му плодовите кисели млекца и много обича моцарела. Според педиатърката това е достатъчно и да не се притеснявам.
Какво казва педиатъра ви по въпроса?

# 6
  • София
  • Мнения: 295
Така... накупих детско прясно мляко, детско кисело и детски айрян. Естествено, нищо от тях не пие, освен няколко глътки айран.  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 295
Последно ми препоръчаха да я пробвам с козе мляко. Вие какво мислите?

# 8
  • Мнения: 941
голямата ми щерка беше така, спрях да  я кърмя на 1.3м и може би два месеца ако не и повече не близваше мляко. Аз периодично купувах някакво и го хвърлях, накрая пропи нестле че е без аромати, почнах да и го давам със закуската, като попара, или между храненията със сламка студено като сок

# 9
  • София
  • Мнения: 6 663
Козето мляко е добро, прилича доста на човешкото като състав, пробвай дали ще й хареса.
Давай обезсолено краве сирене - около 50 гр. всеки ден, отделно или в някаква храна.
Пробвай също със сирене ементал - някои бебета доста го харесват защото малко сладнее.
Аз за първи път дадох ам на Хип преди 2 дни - още кърмя, но ще замина за 10 дни и ще го оставя на баба й да й дава, ами пие 2ри ден вече по 50-60 мл. от чашка, явно й хареса (което не й пречи и да суче Simple Smile).

# 10
  • Мнения: 543
G-Baby, изпреварила си ме, тъкмо и аз мислех да пускам същата тема да се повайкам как не ще АМ и моята бебишора Simple Smile Аз взех Нестле Джуниър и хич не го одобри. Пийва по малко, ама с песни и танци. И ние сме с две кърмения, едното вечер, другото през нощта към 4-5 ч. Сега махам вечерното, като започнах отскоро да й давам вечеря и след това, по съвет на лекарката, АМ за приспиване. Ама не го иска... Ако й го давам с лъжица, го пие, но нали идеята е да го пийне преди лягане, то с лъжицата откарваме по 15-20 минути. Та и аз съм в голяма чуденка дали сутрешното сиренце в попарата и следобедната млечна каша са достатъчни. А за нощното нямам идея какво ще правя...

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син беше на годинка и малко когато се отби и отказа да пие каквото и да било мляко. Известно време карахме само на повечко сирене, прясно мляко в кремчета и кисело в супите. От време на време пробвах отново да му предлагам само мляко. Първо прояде кисело, а след две годинки пропи и прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт