Пуйка

  • 1 024
  • 8
  •   1
Отговори
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Момичета, как се пече пуйка, така, че да не бъде после суха? Трябва ли да се сварява предварително или да се полива с нещо, докато се пече? Яла съм на едно гости една такава картонена пуйка, месото се разделяше на едни дебели конци и нямаше никакъв вкус. Дъвчеш, дъвчеш, няма преглъщане. Има ли някакви специални техники за постигането на сочна пуйка?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Завий я със зелеви листа от киселото зеле, ако имаш. Другият вариант е с фолио.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 458
Това намерих за пуйка.Аз такова нещо не ям и не готвя.Само веднъж съм правила с кисело зеле, но преди това я сварих.Всички я харесаха.

http://bglog.net/Zdrave/9735

# 3
  • Мнения: 1 906
Вкъщи пуйката задължително първо се вари, а след това се пече покрита със зелеви листа   chef

# 4
  • Мнения: 2 926
И аз винаги варя пуйката.
После ако я готвя със зеле, я пека завита със зелеви листа.
А ако я готвя с друга гарнитура, я завивам с фолио.
Винаги обаче и слагам масло под кожичката преди да я сложа да се пече, че бялото месо все ми стои сухо иначе.

# 5
  • Мнения: 1 906
Аз понякога слагам бекон под зелевите листа, точно за да не остава сухо бялото месо  Peace

# 6
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Много ви благодаря, аз още не съм я направила, но никога не е късно. Не е казано, че точно за Коледа трябва да се прави. Даже участвах в една томбола в кварталния магазин-пускаш касова бележка и един късметлия печели готова опечена пуйка, ама не ме огря. Laughing Но ще направя и ще докладвам.

# 7
Здравейте, от няколко години аз правя пуйка за Коледа и винаги всички, които са я опитвали са я харесвали.  Ето и рецептата за тези, които искат да я опитат.
 Коледна пуйка
Пуйката/сурова/ намазвам с мас и бульон /1-2 кубчета, стрити  предварително на прах/.
Нарязвам кромид лук и  ябълка на едри парчета. И ги слагам в пуйката. Лукът става страхотен, а ябълката може да я изхвърлите след печенето/ аз лично я харесвам, има интересен вкус/. Слагам пуйката да се пече, като в тавата сипвам малко вода и покривам отгоре с фолио. След около час, час и половина я изваждам от фурната и около нея в тавата слагам нарязани на едро картофи и моркови. От време на време трябва да махате фолиото и да я заливате със соса. С картофите и морковите се пече още около 2-3 часа.
Приблизително половин час, преди да е готова нареждам  диагонално тънки ленти бекон. Пуйката е готова, когато направите дупчица с вилицата и почне да излиза бистра течност.
Така не става суха, а бялото месо, което остане го използвам за сандвичи.
 

# 8
  • София
  • Мнения: 117
Аз пълня пуйката със стафиди,ориз и лук.Става много вкусна. И завита във фолио се пече дълго... Peace

Общи условия

Активация на акаунт