мога ли и3общо да спася нещата или как успя да се отбие 3а 4 дни....

  • 1 854
  • 24
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
май приключих с кьрменето  Cry....много ми е тьжно, а и не ра3брах как стана Sad...
историята е такава - на мьничето ми поникнаха 2 3ьбчета отдолу....нямаше проблем, бях всикнала с натиска, не ме беше хапал....до преди 4 дни - бяхме на матрака в неговата стая, кьрмех си и си го галех по главичката, както обикновено....голямото шоки дойде и ни стресна и двамата....и малкото така ме 3ахапа бе3 да иска, че ми пусна крьв....прегльтнах, но си сложих прьста на устичката му и му ка3аха доста строго - Не, мама не се хапе, боли ме....той се ра3плака.... и от тогава край...после пробвах още няколко пьти да кьрмя - ухапа ме още 2 пьти, не му се карах, само го отстраних от гьрдата 3а малко и после опитвах пак....не иска повече...принудих се да му дам АМ....и стана сьвсем лошо....сега и3общо не иска даже и да 3асуче....лягаме на матрака, подавам му гьрдата, той я поглежда и 3апочва да плаче....
не 3нам какво да правя.....мога ли и3общо да спася нещата ....?

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 14:33 от amei

# 1
  • Мнения: 249
Според мен се е уплашило детето. През нощта как е? Суче или пак така плаче?
Не знам какъв съвет точно да ти дам, освен да пробваш до последно и ако не става, не го мъчи детето. Ще му трябва време да позабрави случката. Успех и дано нещата да се развият в желаната от вас посока Peace

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
нито пре3 нощта иска ,нито пре3 деня.....пробвам винаги Sad....

# 3
  • Мнения: 3 718
А на тъмно ли пробваш? Не се отказвай още, може да забрави. Алекс веднъж го изплаших без да искам, много рева и не искаше да засуче, но се успокои като загасих лампата. Може би ако не вижда гърдата, ще е по склонен да засуче. Пробвай и в друга стая, различна атмосфера.

# 4
  • Мнения: 2 531
Определено се е уплашило! И при мен стана няколко пъти ухапване / беше без зъби още/ и аз ипищях от болка и се дръпнах а беба много се уплаши. Но като се успокои все едно нищо не се беше случило. И така няколко пъти докато се отучи да хапе. Само че моята мома отказва абсолютно всякакви биберони и няма шанс да се отбие. Незнам как да го преодолеете. Пробва ли със силиконово зърно / аз така кърмя откак хапе/? И ти исцеждаш ли кърмата и от шише ли я даваш?

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Еее, Шокимайче  Hug и полузаспал ли не се престрашава да засуче? Слинг имаш ли, в него да опиташ разнасяйки го? Промяна на позата, стаята...Стреснало се е детето  Confused просто ще трябва повече търпение и мноооого спокойствие от твоя страна

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
момичета, какво ли не опитах те3и 4 дни  Confused - нова стая, на тьмно, на светло, на му3ика, нова по3а ( до сега го кьрмих само легнал в кьщи, навьн - седнала )- на дивана в нашата стая, на леглото.....не иска...днес даже го оставих гладен от 13.00 до сега, 3аспа бе3 да се е нахранил, сьбуди се плачейки , че е гладен, дадох му - ревна още по-силно....е, не и3дьржах и му дадох шишето с мляко....

Стьклена пантофке, тьрпението, а и силите са ми вече накрая Cry....големият е толкова ревнив, че и3общо не ме оставя намира, не сьм мигнала снощи, 3ащото блокьт ни горя до 04.00 сутринта, таткото ни си е вече у дома, но е на легло....не 3нам дали ще успея да продьлжа.....

благодаря много на всички ви  Hug Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 199
Кураж, Амей Hug Моят опит с 2-месечно самоотбило се бебе заради инцидентни хранения с бутилка с АМ... Заложих на това, че бебето има инстинкт за оцеляване и няма да се остави да умре от глад. Два дни не яде нищо, предлагах периодично гърдата, но то се дърпаше и плачеше. И аз плачех в същото време... Грешката ми беше че давах подсладена вода, иначе щеше да бъде по-кратко. Иначе беше жизнено. На последното "хранене" в края на втория ден, когато шишето с АМ беше вече готово, но правех последен опит, детето изведнъж засука и вече нямаше никакъв проблем. Много е трудно, но за мен това беше най-ефикасният начин.

# 8
  • Мнения: 3 638
amei , една от моите девойки наскоро ми прави такава стачка, даже бях писала тук във форума. Държеше се абсолютно по същия начин, отказваше гърдата категорично и се случи, точно докато й никнеха зъби и след като реагирах лошо като ме ухапа. Успях да я излъжа след няколко дни със силиконово зърно и в различна поза. Поставях я винаги на гърдата, докато хранех сестричката й. Аз също опитах и да я държа гладна, но не удържах фронта много дълго  Confused Ако си решена да продължиш с кърменето не се отказвай и се изцеждай, за да поддържаш "производството".
При нас кризата мина за няколко дни и продължаваме да се кърмим. Успех!   Hug

# 9
  • Мнения: 4 153
момичета, какво ли не опитах те3и 4 дни  Confused - нова стая, на тьмно, на светло, на му3ика, нова
Стьклена пантофке, тьрпението, а и силите са ми вече накрая Cry....големият е толкова ревнив, че и3общо не ме оставя намира, не сьм мигнала снощи, 3ащото блокьт ни горя до 04.00 сутринта, таткото ни си е вече у дома, но е на легло....не 3нам дали ще успея да продьлжа.....


Да не би от нерви и притеснение да ти намалява млякото? Или пък безпокойството ти да се предава на бебето? Може ли да намериш някой, който да гледа баткото за 1-2 дена? Хем ти ще си починеш малко и ще се успокоиш. Хем ще може да продължиш да опитваш. Ако може му давай изцедена кърма, а не АМ.
Моята най-шантава поза, с която досега винаги съм имала успех по време на стачки е следната: лягам по гръб, слагам бебето на корема си по корем, така че главичката му да достига гърдата. С едната ръка обхващам бебето, а с другата му слагам зърното в устата. Започвам да се полюлявам наляво-надясно или напред-назад и то се успокоява. Захапва и когато започне да суче добре го обръщам, за да продължим да се кърмим легнали.
Успех! Дано да намериш вашия начин и да продължите. Малко е още, за да спрете с кърменето.

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
3нам, че е мальк, точно 3а това не искам и да спирам....поне до времето, до което кьрмих батко му ( 1г.10 м.)...

помощ нямам, свекьр ми е на смьртно легло, свекьрвата не може, 3ащото се грижи 3а него....моят татко е на работа в Бг и сьщо не може да дойде да помогне...а не мога просто ей така го оставя на някой, той е като гербова марка 3а мен Confused....при непо3нати не стои сам....

с кьрмата няма проблем, 3ащото малкото спеше почти цяла нощ само на кьрма и до инцидента не се е оплаквал Wink....

Stryper, тази поза не съм я пробвала....ще опитам, благодаря  Hug Heart Eyes....иначе е абсурд да се цедя, никога не сьм могла....пробвала съм даже и с електр. помпа на Медела - ре3ултат - не повече от 50 грама, които изобщо няма да му стигнат.....а и нямам това свободно време  Sad.....

# 11
  • Мнения: 2 531
amei  ако не се цедиш тези 5 дни то не ти ли се препълниха гърдите??? Няма начин , или пък да ти е спряла кърмата вече, т.е. успешно сте се отбили?! Thinking Дори и да е така не си го слагай толкова на сърцето, важното е да се успокоиш, щото от нервна мама полза няма  Hug

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
veni-b, цедих се, колкото да не ме боли....имам кьрма, и3цедих  60 мл. сутринта и му ги дадох....а че много ми дойде е абсолютно вярно, нервите са ми на свьршване....големият е такьв дра3нител и в комбинацията с ревност е просто невь3можен.....благодаря  Hug Heart Eyes

# 13
  • Варна
  • Мнения: 932
Явно обстановката при вас е много напечена  Hug Не знам какво друго да добавя , освен да продължавате да пробвате , най-добре като е полузаспал . Тогава най-мслко ще се усети , пък ме съмнява за 3 - 4 дни съвсем да е забравил да суче . Предлагай му млякото не с биберон , може с тези накрайници , дето са за преход към чаша . И му говори , така ще се успокои миличкия . Успех!

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
пробвам винаги, Любопитче  Hug, някой пьт се льже и 3ахапва, дрьпва няколко пьти,  после се усеща, пуска и 3апочва да плаче...но в повечето случеи не иска даже и това да направи....а може и да е свикнал вече на лесното Confused....

Общи условия

Активация на акаунт