Има ли такива мами?

  • 2 743
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мами!
Честита Нова Година!  bigdance2

Искам да попитам,има ли мами,които първото си дете са раждали нормално,а с второто се е наложило секцио по мед.показатели  Thinking В смисъл има ли зависимост между ражданията?Ако едното бебе е било в нормално предлежание,второто да е не е било,да не се е обърнало или някакъв друг фактор,който да е наложил секцио  newsm78

# 1
  • Мнения: 544
Незнам дали това ще е отговор като за въпроса ти, но една приятелка роди първият път нормално и детето беше с нормално предлежание, а втория - детето беше седалищно и не се обърна докрая, но пак го роди нормално. Просто бяха с различно предлежание.

# 2
  • Мнения: 7 723
Няма зависимост между бременостите и ражданията.

# 3
  • Мнения: 2 172
Незнам дали това ще е отговор като за въпроса ти, но една приятелка роди първият път нормално и детето беше с нормално предлежание, а втория - детето беше седалищно и не се обърна докрая, но пак го роди нормално. Просто бяха с различно предлежание.

Може ли да се роди нормално,когато не е обърнато  Thinking В смисъл с краката напред ли  newsm78

Аз първото го родих нормално и се чудя дали и с второто ще е така или нищо не се знае и различните бременности са си съвсем индивидуални и няма зависимости помежду им  Thinking

# 4
  • Мнения: 544
По принцип няма гаранция за втория път, че ще е като първия. Няма зависимост. И да, може да се роди нормално и когато детето не се е обърнало.

# 5
  • Мнения: 4 406
няма зависимост между ражданията. сестра ми роди нормално 4 килограмовия ми племенник, а 2 години по- късно се наложи секцио за седалищно застаналата ми племенница 2.5 кг

# 6
  • Мнения: 390
Съгласна съм, че всяка бременност и раждане са сами за себе си. А бебето може да се обърне и в последните часове/мин преди раждането. Имам предвид ако е било седалищно, и да родиш нормално. Но и седалищно можеш да родиш нормално. А и какво ако е секцио? Важно е бебето и ти да сте добре!

# 7
  • Мнения: 9 973
няма зависимости и гаранция,както дойде  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 159
Както е казала Nizza,наистина понякога в последните дни,а дори и когато започне раждането,бебето се обръща,не се притеснявай!И защо толкова те е страх от секцио?Хората пари дават за операция,ти... WinkШегувам се,просто всичко ще е наред,не се тревожи!

# 9
  • Мнения: 5 577
Да, аз съм такъв случай. Съвсем различни бременности - първият пръв трудна и проблемна бременност, нормално раждане. Втората - съвсем като по книга, веднъж не ми стана лошо, но седалищно, и накрая секцио /и се установи двурогова матка, което първият път не е създало проблем, но втория път детето беше само в едната половина/.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм такава майка.
Първото ми раждане беше нормално,а второто секцио по медицински причини-бебето беше седалищно разположено

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма връзка, всяка бременност си е за себе си. Е, има примерно фактори, които не се променят и ако първия път са довели до секцио, е ясно, че и втория ще е така, но като цяло всяка бременност си е различна Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз също съм срещала единствено информация, като тази от последния пост. Ако първия път се е наложило секцио, по определени медицински показатели, които и в момента са налице е голяма вероятността отново да е секцио. Но в обратния случай мисля че няма зависимост, освен че може би шанса за повторно нормално раждане е по-голям след като вече е имало веднъж нормално раждане и е ясно, че сериозни проблеми от страна на майкат не съществуват.

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Има, да  Rolling Eyes
МОята приятелка е точно така, първият път имаше чудна бременност, допоследно тичаше напред назад, роди си нормално за 10 минути. Възстанови се бързо Grinning
Вторият път имаше кошмарна бременност, повръщаше и лежеше до края на 6 месец, лежа и 2 пътив болница, започна раждане - уж нормално, но поради усложнения премина в секцио.
И двете и бебенца са момчета Simple Smile
Прекрасни са, но всичко се забравя, няма раждане, еднакво с друго  Hug Всичко е индивидуално.
Леко раждане ти желая, бързо възстановяване и много хубаво бебче  Hug

# 14
  • Мнения: 2 448
Две приятелки имам, които първото им раждане е нормално, второто наложително секции.
При едната първото и раждане беше много тежко - седалищно краково раждане на детето, по нейно желание и твърдо настояване да роди нормално, но втория път не и позволиха, защото детето отново беше седалищно и роди с операция.
Другата нормално първо раждане и по медицински показатели секции по спешност поради слаби тоново на детето.

Не мисля, че изобщо има връзки между отделни бременности.

Но, ако първото е секцио, мисля, че почти винаги и второто е оперативно.

Общи условия

Активация на акаунт