Поддържате ли приятелство ако ви връзват често?

  • 3 028
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да си сверя часовника с вас.
Ще поддържате ли приятелство с хора, които редовно и системно ви обещават, че ще се видите, или ще ви дойдат на гости, и  в последният момент все нещо им изкача, и се отмятат, после разбирате, че отмяната е била защото са предпочели да отидат и да се видят с други приятели?! Искат все вие да ходите при тях, за да се видите, на тях все им е невъзможно да мръднат извън квартала им.
Като се видите говорят все за техните проблеми , радости или вълнение, а ако се опитам аз да споделя нещо , веднага прекъсват и връщат темата към тях?!
Чувствам се нещо не ОК, не зная защо и трябва ли, или просто аз съм свръх чувствителна и се хващам за дребно?!

# 1
  • Мнения: 6 607
Май не бих поддържала такива приятелства .

# 2
  • София
  • Мнения: 53
Човек не може да си избира роднини, но поне с приятелите трябва да се чувства добре. Намери си нови приятели, щом тези не те устройват

# 3
  • Мнения: 485
Ау,имах такава "приятелка".Години наред се надявах че нещата ще се оправят и се заблуждавах, че просто си е такава..докато не се убедих в противното и повярвай- не си заслужаваше търпението и нервите по проблемите и.Бягай от такива докато е време. #Crazy
Изсмукват те емоционално с оплаквания и тревоги...все болни,все неразбрани,все не успели да дойдат на твой празник.....иначе много те обичат като те видят...ей така само да им позапълниш времето Thinking

# 4
  • Мнения: 2 401
Често ли? От едно връзване късам.  От всичко най-мразя путьовси изпълнения, само хора, които държат на думата си са около мен.
Ама аз съм чешит, де. Иначе гледам много хора правят компромиси всякакви  с приятелите си.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Може да съм малко крайна, но такива "приятелства" не поддържам. Не виждам смисъл просто.

# 6
  • Мнения: 4 916
В такива случаи обикновено замразявам отношенията. Имам няколко такива познати от женски пол и един от мъжки пол. Така става, че накрая им казвам, че ще чакам те да ми се обадят, тъй като явно са по-заети от мен. И чакам... от няколко години  Laughing Напоследък познатият от мъжки пол прави опити за подновяване на контактите, но дори и това да стане, няма как доверието да е както преди (а е жалко, защото в гимназията и после като студенти бяхме първи приятели).

# 7
  • Мнения: 5 710
Не, не поддържам. Едно време имах някакъв толеранс, сега и него го няма.
Нещо съм се превърнала супер интровертно същество, та и от хора много нужда нямам. Натоварват ме общи приказки с
познати " кой кво прави".

# 8
  • Мнения: 2 448
Компромиси всякакви мога да правя за приятелите си,  раздавам се доста за тях, да ги разбирам ,дори когато са коренно различни от мен, но единственото условие е да покажат отношение към мен. Ако това не го видя, нищо друго не е от значение.

# 9
  • Мнения: 1 731
Да,имаме много такива "приятелства".Почнах да късам отношения с тях.Просто няма смисъл да се натоварвам излишно като мога да се отдам на хора ,които заслужават. Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 25 447
Аз такива не ги наричам приятели. Добри познати - да, но не и приятели. И оттам - не се и връзвам много на подобни номерца.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ау,имах такава "приятелка".Години наред се надявах че нещата ще се оправят и се заблуждавах, че просто си е такава..докато не се убедих в противното и повярвай- не си заслужаваше търпението и нервите по проблемите и.Бягай от такива докато е време. #Crazy
Изсмукват те емоционално с оплаквания и тревоги...все болни,все неразбрани,все не успели да дойдат на твой празник.....иначе много те обичат като те видят...ей така само да им позапълниш времето Thinking
И аз така. Тази Коледа прекъснахме отношенията си, но трябваше по-рано да се осъзная колко е измислено това приятелство и че не си заслужава да се хабя повече.
.

# 12
  • Мнения: 315
 и аз съм разкарвала такива приятели

# 13
  • Мнения: 364
Ау,имах такава "приятелка".Години наред се надявах че нещата ще се оправят и се заблуждавах, че просто си е такава..докато не се убедих в противното и повярвай- не си заслужаваше търпението и нервите по проблемите и.Бягай от такива докато е време. #Crazy
Изсмукват те емоционално с оплаквания и тревоги...все болни,все неразбрани,все не успели да дойдат на твой празник.....иначе много те обичат като те видят...ей така само да им по запълниш времето Thinking
И аз така. Тази Коледа прекъснахме отношенията си, но трябваше по-рано да се осъзная колко е измислено това приятелство и че не си заслужава да се хабя повече.
.
И аз така все аз да се обаждам,все аз трябва да изслушвам проблемите и,а щом аз реша да споделя бивам прекъсвана и отново към нейният проблем,но тази Коледа сложих край на всичко и мие по добре. Peace

# 14
  • Мнения: 194
Аз пък друго не мога да си обясня . Хем, те товарят с проблемите си, хем ги търсиш Thinking

Имам доста " приятели", на които отказвам среща с всевъзможни причини ..., пък дано се усетят.

В категория досадници са ми ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт