Ин витро бебета и секцио

  • 9 820
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Момичета, знае ли някой от вас, защо препоръчват на майките, бременни от ин-витро, да раждат секцио? Моя близка ще ражда  другата седмица и са и казали, че понеже е ин витро бебе, задължително се прави секцио.Тя е на 36 години, но е здравенячка като цяло и изкара много лека бременност, след близо 12 години опити за бебе.Няма някакви специални показания да се извади бебето така, но....Тя се притеснява много.

# 1
  • Мнения: 123
Правят го защото така имат по-голям контрол върху ситуацията, а при нормалното раждане има повече неизвестни.
Тя е в правото си да избира как да роди, но след толкова много години опити, може би евентуална оперативна намесва и т.н. по време на опитите   мисля, че е по-добре да послуша лекаря си, той е наясно с нейното състояние.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 889
    Защото, цитирам моя гинеколог - плодът е прекалено ценен, за да се рискува с нормално раждане. Не ме нападайте,  Mr. Green не че другите не са такива, това чух, това казвам.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
    Защото, цитирам моя гинеколог - плодът е прекалено ценен, за да се рискува с нормално раждане. Не ме нападайте,  Mr. Green не че другите не са такива, това чух, това казвам.

Да и това е самата истина. Особено при момичета, които години наред се борят със стерилитета никой гинеколог не иска да рискува с нормално раждане, защото наистина това дете е прекалено ценно.

# 5
  • Мнения: 2 746
    Защото, цитирам моя гинеколог - плодът е прекалено ценен, за да се рискува с нормално раждане.

Благодаря, сигурна съм че това мнение ще прозвучи супер окуражаващо на моята близка!

# 6
  • Мнения: 4 000
  Вива Нова, като видях темата ти, веднага се сетих за тази, към която Пасинет е посочила линк.

# 7
  • Мнения: 1 951
  Вива Нова, като видях темата ти, веднага се сетих за тази, към която Пасинет е посочила линк.

И аз се сетих за нея  Grinning Аз лично щях да родя нормално, но за съжаление бебо не се завъртя и все пак се наложи секцио.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Ами моята док ми казва,че рискът за бебето бил много по-малък при секциото ,освен това е и дълго чакано ,за това е по-добре да се ражда с операция.Аз много искам да раждам нормално,но така като гледам,даже и да искам няма да стане,бебка е доста голяма и е седалищно и  изобщо няма намерение да се завърта  Crazy

# 9
  • Мнения: 524
Момичета, и аз съм пред тази дилема - нормално или секцио. Моята лекарка, която ми прави ин-витрото, но и е началник АГО ми казва, че нормалното раждане е по-добре, но че избора ще си го направя аз. Бебето ми се е обърнало надолу още в 8-я месец, не върви много голямо, тазът ми не е тесен. Но пак ще уточним нещата в понеделник, когато към на преглед. Аз съм се настроила секцио и си мисля, че така ще бъде. Важното е всичко да мине благополучно и бебето да се роди живо и здраво. Късмет на всички нас!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
    Защото, цитирам моя гинеколог - плодът е прекалено ценен, за да се рискува с нормално раждане. Не ме нападайте,  Mr. Green не че другите не са такива, това чух, това казвам.

Точно това е едната причина.А втората причина при приятелката ти е че се води възрастна първескиня.При такива все още е почти задължително секциото, дори да не е инвитро бебето.

# 11
  • Мнения: 16
Мили момичета, секциото след ин витро е задължително само в България! За бебето няма нищо по-добро от естественото раждане (погледнете в тази тема), за майката също няма нищо по-добро от естественото раждане, ако, разбира се няма някакви противопоказания (страдане на плода или неправилно предлежание). Инвитраджиите обичат да правят секцио, защото така знаят, че никой няма да ги събуди да водят раждане в 3 през нощта. Пък и секциото се плаща по-добре.

Я не се лъжете, бебето било ценно... нормалнно заченатите бебета да не са малоценни? да не би лесното забременяване да предполага небрежно отношение?? а и кви са тия глупости за стара първескиня, от кой век са ги изкопали тези?? в наше време жените на 35 години не са толкова изхабени от живота, колкото през 50те години (ако щете, ме оплюйте по тази точка!). Една епизиотомия и толкоз.

От къде на къде безплодието на мъжа (ако е правено ИКСИ) ще е причина за операция на жената??

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Лампичка, никой не е казал, че в България след ин витро е задължително да се роди със секцио. Лекарят си казва мнението, а майката избира.  Peace Факт е обаче, че секциото се води по-безопасно за бебето, докато нормалното раждане е по-щадящо за майката. Тези бебета са чакани с години и са заченати след тежки процедури и ходене по мъките във физически и психически аспект. Никой лекар не ни гарантира, че бихме успели да забременеем пак, има вероятност това да е единственият ни шанс да имаме дете. От тази гледна точка детето е "ценен плод" - чисто медицински термин, от който не знам защо всички така се засягат. Rolling Eyes Всяко дете е ценно за своите родители, просто погледни от друга гледна точка - едни решават, че ще имат дете като плод на своята любов и го постигат с няколко месеца несъзнателни опити, други се борят с години и минават през ада, за да успеят да видят двете черти на теста за бременност и я успеят втори път, я не. Ето това прави детето "ценен плод" в очите на лекарите.  Peace 

Така наречените "инвитраджии" не водят раждане, те са достатъчно заети в това, в което са най-добри - създаването на нов живот. Може би има някои, които все още се ангажират, но единствено за секцио, защото времето им е ценно.
При мъжки фактор жената не се ли подлага на тежки процедури, за да забременее та това да не е фактор?! Ние сме с мъжки фактор - имам два броя ИКСИ зад гърба си, и двата с тежки усложнения, трети едва ли ще направя някога, защото вече ме е страх. Не ме разбирай погрешно - предпочитам естествено раждане, но при положение, че секциото ще е по-безопасно за бебетата, бих се подложила на него, въпреки че ще ми е втора коремна операция в рамките на 6 месеца...
Иначе за възрастта съм съгласна, че според мен не би трябвало да е фактор ако жената няма здравословни проблеми.

# 13
  • Мнения: 3 011
Единственото, което ме притеснява при този  избор е, че след секциото е възможно да се полу4ат сраствания, които от своя страна да затруднят последващо забременяване още пове4е  Shocked , разбира се аз имам една тръба която може да предположи нормално забременяване и за това го мисля. А от една операция другата ми тръба е  напрово залепена за корема и ме притесняват тези оперативни намеси.... Моята зълва жена без проблеми, второто си дете го 4акаха година, незнам дали има зна4ение секциото при първото?!
Вие какво мислите в този ред на мисли?! Живот и здраве викам на мъжо, след като се роди беб4о и се възтановя да по4нем веднага да работим за второ, 4е докат за4ена може пак да мине сумати време......  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Денди, наскоро и аз се терзаех от подобни въпроси. Чувала съм го като причина, но не знаех за какво точно става дума. Попитах в подфорума за гинекологични консултации и се успокоих. Ето въпроса и отговора:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349598.0

Иначе знам, че се препоръчва секцио заради "ценния плод", независимо от възрастта на родилката.

Общи условия

Активация на акаунт