Въртящи се играчки и кривогледство?!

  • 2 868
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 860
Искам да попитам вярно ли е според Вас всички мами тук твърдението, че именно този тип играчки сложени над главата

предизвикват кривогледство у децата??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Днес говорих с една приятелка от София и като споменах за тази въртяща се играчка че сме сложили на малкия и той много я харесва и я гледа -тя едва не ме наби по телефона - Как съм могла!?Какво искам детето ми кривогледо ли да стане?! Shocked

Сериозно се притесних и следователно попитах за аргументи, но не получих от нея никакви. Просто го прочела някъде. Но било в сериозно издание за деца. Аз такова нещо не съм чела никъде обаче. Ако го бях чела нямаше да имаме тази играчка.

Бебчо наистина чат-пат събира погледа, но това ми казва и офталмолога че е нормално до 6 месец че и до годинка даже....


Е, имате ли вие такива и смятате ли че предизвикват кривогледство у бебета? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 275
Мисля, че съм прочела много големи глупости през живота си. Твърдението на приятелката ти е на почетно място в класацията ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
 Трябва да е на разстояние най-малко 50см. от очите.

# 3
  • Мнения: 577
До преди месец синът ми се забавляваше с такава играчка и мога да те уверя че не е кривоглед. а това за събирането на очите го правеше до 4-тия месец.

според мен това са пълни глупости.

# 4
  • Мнения: 7 723
Не. Не е вярно.

# 5
  • Мнения: 1 919
ако беше вярно-значи на 90% от децата на майките от форума трябва да са кривогледи-пълни глупусти са това.

# 6
  • Мнения: 27 524
Спрях да се учудвам на безумията във форума  Grinning
Ти за големи глави на бебета, хранени с адаптирано мляко не си ли чувала? А за умни и гениални бебета, хранени само с кърма? А за каши, които помпат? А за не знам си какво си.... Боже, Боже, човешка простотия  Tired
Я, не се втелясвай и си сложи на детето играчката  Hug

# 7
  • Мнения: 123
Децата си кривят очите до около 6м възраст и това не е нещо ненормално, слаби са очните мускули още.
Тези играчки помагат на детето да фокусира погледа си върху предмети, още повече ако се движат - мисля че червеното най-силно го привлича. При това положение на някой може да му се стори че "събират" очите докато ги гледат, но това не е опасно.
Важното е играчката да е монтирана правилно и да е на около 40 см ( не си спомням май беше 40) от очите.

# 8
# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Всички бебета си кривят очите в началото.

# 10
  • Мнения: 4 070
Не 50, а 20-30 см от очите, това го четох мин. седмица. Мисля,че в определен период от развитието на бебето помагат за развиване на някои сензори.
Не се притеснявай много- въпреки,че и аз на твое място така бих се шашнала.

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Наистина безумията нямат край.Ама защо се учудвам,като има кой да им се връзва.Чудя се само от какво се кривят очите на бебчета,които нямат въртяща се играчка над леглото.90% от малките бебета си кривят очите неволно със или без такива играчки и това отшумява след няколко месеца.

# 12
  • Мнения: 860
Благодаря Ви за светкавичната реакция. Hug

Аз просто исках да чуя и друго мнение за да съм спокоина все пак ми е първо дете нямам опит и не е трудно да се шашна от небивалици и прочетено тук и там. Затова пък Ви има Вас да помагате Hug


Блонди твоят пост найстина ме развесели Grinningама това за АМ  и главите верно ли? Laughingне съм го чувала още Rolling Eyes Grinning

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Още колко щуротии ще чуеш, бедна ти е фантазията..... ooooh!

Нали не си солила бебето. Моля те, кажи, че не си. Или жълтък във водата за къпане.   ooooh!

# 14
  • Мнения: 207
Не искам да обиждам никого, ама тези играчки със сигурност бая време са мислени и умувани преди да бъдат пуснати в производство, от почти всички големи и известни фирми за играчки, та трудно някаква "приятелка" би ме убедила, че са вредни  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт