Алергенни храни при кърмене

  • 5 113
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравеите
аз съм мама на двумесечно бебе. По ред причини му давам съвсем малко кърма на ден, но все пак съм притеснена какво не мога да ям докато му давам кърма. Четох някъде че цитрусите бананите и меда са храни които могат да предизвикат алергии у детето. От друга съм на мнение че е наи добре да се ядат плодове в сезона им (ако може да се каже че портокалите и бананите са нашите зимни плодове) а чая с мед просто обожавам.
Моля дайте съвет мога ли да консумирам горепосочените храни, по колко и дали има и други рискови по отношение на здравето на детето храни.

# 1
  • Мнения: 1 336
Според мен можеш да ядеш каквото си искаш ... Защо даваш малко кърма?

# 2
  • Мнения: 89
Бебко беше един месец в болница след раждането и когато го взехме у дома беше захранен с биберон и сега не може да издърпва мляко а и загуби интерес към гърдата понеже вече знае че от там не излиза нищо. Цялата кърма която му давам е изцедена с помпата. Към днешна дата му давам два пъти по 30 грама като добавка към храненето а тези общо 60 грама събирам цял ден  Sad

# 3
# 4
  • Мнения: 89

Благодаря
Маи повече ми харесва първата статия според която няма нужда да се ограничаваш освен ако няма проблем  Grinning. Пък и едва ли един фреш сутрин и един банан в овесените ядки ще навреди.

# 5
  • Мнения: 94
Мисля, че ако не прекаляваш не е необходимо да се ограничаваш от никоя храна. Иначе избягвай фъстъците, по-малко шоколад, не пий твърд алкохол и друго не се сещам в момента

# 6
  • Варна
  • Мнения: 152
Ако детето не е предразположено към алергии откъм генетична гледна точка не мисля че малко мед примерно би бил проблем. При нас няма проблеми и си хапвам почти всичко, но в умерени количества. Естествено не ям шоколад, не пия кафе и твърд алкохол.

# 7
Хапвам от вси4ко ,но със страх.Може да се яде бял шоколад.Хапвам си и мле4ен.Дано няма проблеми

# 8
  • София
  • Мнения: 932
Мисля, че ако не прекаляваш не е необходимо да се ограничаваш от никоя храна. Иначе избягвай фъстъците, по-малко шоколад, не пий твърд алкохол и друго не се сещам в момента
Peace
Аз избягвах и избягвам все още само фъстъците , защото на два пъти хапнах и на двата пъти на бебка и излизаха пъпчици и аз реших, че  от тях, не знам защо  и спрях. Тогава , дори не знаех , че са силен алерген, беше съвсем в началото , когато беше на 2-3 месеца.
Въпреки , че в момента на година и 7 е яла на два пъти по няколко фъстъка , покрай братовчедка си и нямаше реакция, но когато беше малко бебе не смеех да хапна, след пъпчиците.

# 9
  • Мнения: 275
Аз май прекалявам с притесненията. Преди да разбера, че не трябва бях яла банани, шоколад, мед, мляко, вкл. и "Морена" с фъстъци. Всичко това не в големи количества, разбира се. След като прочетох за алергиите ограничих всички храни /освен млякото/, въпреки че бебчо не беше дал никакви признаци за алергия - поне от типа на обриви /хрема си имаме още от болницата и я лекувахме с капки - дано не е от алергия/. Според вас след като вече е пробвано и нищо не му е станало да продължавам ли да ограничавам алергизиращите храни?

Знам, че изобщо не е по темата и се извинявам, но не мога да се въздържа!
nellyani  аватара ти е страхотен. Гледах и видеото. Мога ли да те попитам кога започнахте с плуването и къде? Ние мислим нашия юнак да го учим лятото на басейн /домашен без хлор/. Не знам само дали няма да е вече прекалено голям за първи опити. И още нещо - пазите ли ушичките по някакъв начин?

Общи условия

Активация на акаунт