Анкета: има ли кърмещи от една гърда?

  • 1 318
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте момичета! Моля ако има между вас кърмещи само от едната гърда бих  била благодарна ако споделите как се е стигнало до това, по какви причини и как успявате да кърмите само от едната/на колко часа и от коя гърда/.
   Аз имам сериозен проблем с едната гърда - малката която скоро навършва 3 мес. не я желае по никакъв начин, опитах всичко. Единствено яде от нея горе долу в 08.00 - 08.30, но при последващите хранения от нея /около 12.00, около 17.00 и т.н/ пищи и се дърпа. Опитах спяща, опитах на тъмно, опитах други стойки, например над нея се надвесвам Embarassed и засуква за минута - две и пак дърпане, опитах люлеейки я, успокоявам я, но пак не я иска твърдо и това си е. От тази гърда/дясната/ изцеждам на ръка за 10 минути 100 - 110 мл. Истина е, че е с по-малко струи от лявата и излизат малко по-трудно/лявата тече като душ/, но другата ми дъщеря се хранеше от нея цели 10 месеца! До сега малката се хранеше от нея криво ляво - дърпане, мрънкане, но по нещо ядеше. От близо седмица обаче вече твърдо не вървят. Мисля, че каузата е загубена Cry, най-лесно ще е да и давам от шишето когато трябва да суче от нея, НО малката надуши ли шише става страшно - най-вероятно ще се откаже и от другата. Не ми се рискува. С други думи аз си замразявам по близо 280 мл на ден, а детето ми гладува и пропуска хранения. Ако бях СИГУРНА, че ще яде от шишето само когато е време за дясната и си суче от лявата бих се изцеждала 3 пъти на ден без проблем Hug, а другите 5 пъти да си суче от лявата.
  Бих искала да разбера с ваша помощ ако ми се наложи да кърмя само от лявата гърда дали ще се справя и изобщо възможно ли е това?

# 1
  • Мнения: 488
Здравей!
Имам позната,която кърми до 3 години сина си само от едната гърда...другата отказала още в началото....но не съм запозната с подробностите...при първа възможност ще я питам и ще ти пиша Simple Smile
Явно е възможно и повярвай в себе си ,че ще се справиш!!!
Успех!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кумата ми кърми само от едната гърда вече повече от година и половина - младежът отказа едната още след първия месец (той си имаше леки проблемчета с вратлето, които вероятно са оказали влияние и не му е било удобно да суче на тази страна). Нямаше проблеми - откърми си го съвсем нормално. Сучеше си на всеки 2 часа, нощем си проспиваше по-големи интервали (4-5 часа) и съвсем безпроблемно вървяха нещата.
Когато се кърми само от едната гърда, обикновено се получава значителна визуална разлика - действащата гърда е голяма, а другата си връща предбременните размери (при жени с големи гърди може да не личи тази разлика). Това се оправя след окончателното спиране на кърменето, когато и действащата гърда инволюира.

# 3
  • Мнения: 236
И аз кърмя малкия от едната гърда Flutter
До към 6 си месец сучеше от дете гърди ,но незнам и аз как така изведнъж почна да отхвърля едната ,не я искаше и постепенно тя пресъхна...в момента като я стисна излизат само няколко капки...та ние вече почти 2 месеца се кърмим само от едната гърда,проблем засега няма Thinking...и наистина има разлика в гърдите,едната е голяма ,а другата с размери както беше преди да забременея... ooooh!ама какво да направя ,важното е бебчо да папка

# 4
  • Временно
  • Мнения: 788
Сестра ми кърми сина си само от едната гърда. Peace

# 5
  Здравейте! Аз кърмя само от дясната гърда от първия ден! Беба не пожела да засуче от другата - и така вече почти 6 месеца. От страх да не би да не й стига я дохранвах с АМ, понякога си го изпиваше, друг път не. От 20 дни се захранваме и тя определено предпочита вече лъжичката пред шишето и гърдата - остана й само сутрешното и преди нощния сън кърмене. Развива си се перфектно!

# 6
  • Мнения: 199
Ако се притесняваш, опитай да изцеждаш другата. Тамън ще имаш да дохранваш. и моя бебок има предпочитания към едната, защото зърното и по-хубаво. другото е съвсем  плоско. преди да забременея беше и обърнато навъртре. понякога обаче още се лъже.

# 7
  • Мнения: 96
И аз кърмя малкия само от едната гърда. От другата изцеждах и слагах в пюрето, но вече се отказах.

# 8
  • Мнения: 322
И аз кърмя от 2-ри месец само от дясната гърда, при мен нямаше смисъл да се изцеждам, защото шишета и биберони не признаваме, предлагала съм много пъти, но без резултат. Така оттогава си наддаваме чудесно, пу-пу, сега сме 8.600 кг. Така че няма от какво да се притесняваш, вярно, неприятна гледка е разликата между двете гърди, много внимавам с блузите, които нося, но се надявам един ден нещата да се нормализират.

# 9
  • Мнения: 74
Аз също имах подобен проблем около третия месец. Но при мен проблема беше, че лявата тече прекалено силно и Камен се давеше с нея. Не съм цедила, защото той не приемаше шишето. За известно време го кърмех в позата "футболна топка" - така засъкваше за няколко минути лявата, после като почне да се дърпа му давам другата. При нас проблема отшумя за около 3 седмици. След няколко месеца отново се повтори, но пак премина за около седмица.
Ако искаш опитай да предлагаш първо проблемната гърда - нека суче колкото иска - 5 секунди, една минута, няма значение, и после дай другата гърда.
Другия вариант е няколко дни да даваш само любимата гърда, другата си я цедиш, и след няколко дни опитай да предложиш проблемната, може пък да има подобрение.
Но дори и само от едната да кърмиш, не е проблем.
Успех  Hug

# 10
  • Мнения: 873
моята една гърда просто не произвеждаше достатъчно мляко и течеше трудно.опитвах изцеждане,пих чайиве и хомеопатия,но така и не се размлечи.в един момент детето вече не я искаше и аз се отказах.
сега кърмя само от лявата,само на поискване(макар че дневните цокания ги спрях преди 2 месеца).
до гоинката детето беше основно на кърма и си наддава чудесно Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 5 284
За да не пускам нова тема, ще се "допиша" и в тази (макар да писах и тук, но все пак: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362826.msg10452404#msg10452404):


При нас ситуацията е, че още от началото Калин не иска едната гърда (тъй като в болницата беше 5 дни на системи и изцеждах кърма, за да му дават, знам, че тази гърда "прави" по-малко мляко, докато другата, "Голямата крава", дава до два пъти повече). У дома и продължаваме да се борим с проблемите, породени от болничните шишета, макар и за 5 дни само...

Педиатърката ме посъветва да предлагам нежеланата гърда на всяко кърмене, но аз прочетох доста за състава на кърмата и неговата промяна по време на сученето и се чудя дали да го правя. До преди няколко дни съвестно дразнех детето, като се мъчех да му давам първо от нежеланата гърда, от която той сучеше по малко и не добре, изнервяше се и плачеше. От няколко дни вече дори не я предлагам, но упорито продължавам да я изцеждам и да замразявам... за всеки случай... Калин се нахранва добре от другата гърда, количеството сякаш е добро (поради проблемите купихме кантарче и го теглим), не додавам с лъжичка, но се чудя как да процедирам с "неактивната" гърда... 

Благодаря предварително за вашите съвети   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 718
И аз вече кърмя само от едната гърда. Другата беше категорично отказана като "малката" и сега си иска само от "голямата"  Mr. Green Нямам напрежение, никаква промяна не усещам вече, освен леката разлика във формата. Но пък Алекс е голям, суче по рядко и едва ли имам големи количества кърма.
Имам позната майка, която кърми от една гърда успешно от около 4 месец на дъщеря си до към година и седем месеца, когато се отби.
Зелено човече , за твое улеснение можеш да продължиш да предлагаш нежеланата гърда, пък може да я приеме. Можеш да предлагаш докато е сънено бебчето, нощем, на тъмно, така може и да не усети, че това е нежеланата гърда. Можеш малко да изцедиш от нежеланата гърда, за да тръгне кърмата в случай че струята е по слаба и това го изнервя.  Пробвай и в различни пози, може да не му е удобно да лежи на едната страна и да се чувства ок по корем или легнал на другата страна или пък по изправен.
Ако пък не се получи, можеш да изцеждаш неактивната гърда ако има напрежение и постепенно да  оставиш кърмата в нея да намалее и спре. Другата гърда ще осигурява необходимото количество мляко. Много вероятно е да се получи сериозна разлика в размера на гърдите ти, но не се плаши. След време, след приключване на кърменето ще се върнат към нормалното си състояние  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 12 228
  Моята ситуация е малко по различна. Аз просто кърмех близнаци и съответно всяко дете си ядеше от по една гърда само. Кърмих ги до двегодишна възраст, когато забременях и те се отбиха....
  В началото имаше опити да отказват лявата гърда, която както повечето споделят е с по-малка производителност и с по-неудобно зърно. Тъй като обаче нямах избор, тоест трета гърда която да предлагам винаги предлагах и тази, първоначално на по-добре сучещото кърмаче, а после ги редувах всеки ден всяка си имаше неината гърда.
   Така че Зелено Човече и аз бих ти препоръчала да не се отказваш и да опитваш ако бебчо е съгласен да предлагаш първо проблемната гърда и ако изцяло отказва едва тогава другата. Въпреки че може да се кърми едно бебе само с една гърда, определено ще ти е по-лесно и спокойно ако имаш две на разположение. Възможно е с течение на времето, самата гърда да се разработи или зърното да се оформи до по-удобно за бебчо или този временен отказ да премине  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 5 284
Благодаря за съветите, наистина с две гърди е много по-удобно, но...
Основно това, което ме притеснява в предлагането на двете гърди всеки път (сукане малко от нежеланата и после изсукване на желаната. По принцип Калин изсуква "Голямата крава" до физиономията "пиян моряк" и заспива доволен: ако почнем от нея, никога не се стига до нежеланата гърда), е прочетеното за промяната на състава на млякото по време на сукането. Едва днес Калин успя да достигне рожденото си тегло (това беше и крайният срок, поставен от педиатърката) и все още съм притеснена...

Общи условия

Активация на акаунт