Температура при едномесечно

  • 4 122
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте мамчета, бебчо е на 40 дни и преди около две седмици вдигна температура 38гр., обадих се на педиатърката и тя каза че няма причина новородено да вдига температура повече от 37,5гр. особено като го кърмя, но е факт че бебчо имаше. И така кърмата ми спря вече сме на АМ а нощес пак имаше температура 38гр. Знам че новородените не могат да регулират телесната си температура и мисля че не е претоплен. Имали ли сте подобен проблем?, и на какво може да се дължи? БЛАГОДАРЯ ВИ!!!  PS.Снощи след банята не го намазах с бебешкото олио, а със свинска мас, възможно ли е да е от това?
                                                                                                                                                                                         

# 1
  • Мнения: 530
Здравей, майче! Незнам дали би могло температурата да е от нещо, свързано със свинската мас, но според мен е добре детето да се прегледа да не би да е болничко. Да не би да е имало контакт покрай празниците с някой болен и то да е лепнало нещо. Нищо, че  е толкова мъничко, има и такива случай независимо кърмено бебе ли е или не. Моят съпруг на 10 дена се е разболял с много висока температура. Най- добре да го прегледа лекар и не е вярно, че едно бебе няма причина да вдига температура над 37.5. Пожелавам ти всичко да е наред!

# 2
  • софия
  • Мнения: 757
silviagenova, аз също мисля, че е най- добре бебо да се прегледа обстойно от педиатър. Сега  върлуват вирусите, покрай празниците много хора се събират на едно място...
А как сваляте температурата?
Пиши как е бебчо.
Оздравявайте бързо  bouquet

# 3
  • Мнения: 15
Благодаря Ви, бебчо е добре, сутринта му мерих Т и вече няма, изпи си млякото и сега спинка. Дано всичко е наред. А температурата я свалям като му налагам мокри марли на челото и слабините по гънките.

# 4
  • софия
  • Мнения: 757
Добре е, че успявате да свалите температурата само с бабешки рецепти. На нас нищо токова не действа.
Дано всичко е минало! Praynig

# 5
  • Мнения: 117
а как я мериш температурата?

# 6
  • Мнения: 3 116
Такава температура не е майтап при такова малко бебе. Трябва да се види от педиатър според мен  Thinking

# 7
  • Мнения: 15
temenushka81, слагам термометъра в дупето и когато живака спре да се покачва свалям 5 десети, а педиатърката го прегледа и каза че всичко му е наред, но аз все пак се притеснявам от какво може да вдига температура.

# 8
  • софия
  • Мнения: 757
Все още ли вдигате температура?

# 9
  • Мнения: X
Неискам да прозвучи грубо.....ама до сега 100 пъти да си бях завела детето на лекар, а какво остава за едномесечно ooooh!
Иди на преглед при друг педиатър, след като този смята че му няма нищо и че няма причина да вдига такава температура едномесечно! Състоянието на бебетата и малките деца се променя с часове ! И не само че може да вдигне температура, ами е и много опасно! Сина ми за съжаление пи антибиотик за първи път на месец и половина ! А когато идваше педиатърката към къщи за да го прегледа, каза че току що изпратила за болницата бебе на 14 дни с пневмония! Така че.....болестите си ги има на всяка възраст за съжаление, и мисля че е време да вземеш мерки и като начало да си смениш лекаря с по-добър, ако има, ако не - търси по няколко мнения Peace

# 10
  • Мнения: 117
Питам те за температурата, защото аз бях си внушила веднъж, че има температура и я измерих в дупето няколко пъти, но всеки път когато го слагах тя се изакваше малко и вдигаше температурата на 38.5 тъй като термометъра беше в допир с акото след това реших да я измеря под мишницата беше 36.6 така и нямахме проблеми след това.Дано вече да сте добре!

# 11
  • Мнения: 30
Не искам да те плаша,но му пусни урина-обикновенна и стерилна и пълна кръвна картина.Дано резултатите да са нормални и бебчо да е добре.

# 12
  • Мнения: 1 484
Според  мен  потърси  още  едно мнение,за  първи  път  сина  ми  вдигна  температура  на 1.5  месец   когато  го  заведох  първата  докторка  като  го  прегледа  каза  че  му  нямало  нищо  а  ,втората  пот варди  бронхит.Не  си  мисли  че  искам  да  те  плаша  заведи    го  на  един  преглед  по  навреме.Ние   се  оправихме   с  престои  в  детско  отделение  7   дена.От   тогава  търся  винаги  второ  мнение   независимо  за  какво  става  въпрос.Дано  всичко  е  наред  с  бебо.

# 13
  • Мнения: 1 484
как  е  детенцето

# 14
  • Мнения: 1 820
Не може да има толкова време такава Т и нищо да му няма на детето!Ако е от претопляне ще има и най-малкото ситни пъпчици.А и продължително време такава Т. newsm78Кой каза че не може да има толкова малко бебе Т над 37.5.Може,и причините може да са сериозни!Ходихте ли при друг лекар?Как е бебо?Дано всичко е наред!   Praynig

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 15:44 от paneva

Общи условия

Активация на акаунт