Тихо и спокойно местенце в планината?

  • 1 727
  • 14
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Здравейте момичета и честита нова година!
Снощи се върнахме от едно не много приятно празнуване в Девин и бързам да пиша с молба за идеи за спокойна почивка сравнително близо до София. Под близо имам предвид на не повече от 2-2,5 часа, защото тези 4 часа път до Девин ме умориха доста. Ходи ми се на тихо местенце, по възможност в планината за да има сняг, където да ни готвят разни вкусни неща, да има къде да седне бременна с дете да закуси без да я одимят и стаите да не са с картонени стени през които всичко се чува, за да можем да спим, когато на нас ни се спи, а не когато останалите си легнат. Дали въобще има такова място в БГ? Ако се сещате за нещо подобно, споделете моля.

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Никой за нищо подобно ли не се сеща Sad

# 2
  • Мнения: 473
Вариантите са доста. Аз лично бих отишла в Копривщица, там също има сняг, нищо че не е много високопланинско. Трявна е другия добър избор, но нямам представа от София колко време се пътува.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Копривщица е добър вариант, но ми се иска нещо проверено и препоръчано. Трявна май ни е далече. Интересуват ме по скоро условията. Да е чисто и приятно, храната да е добра и да има добра шумоизолация на стаите за да можем да спим спокойно.

# 4
  • Мнения: 231
В Копривщица определено е спокойно и много романтично  Heart Eyes
Бях преди седмица и немога да ти опиша колко е различен живота там от този в градовете...
Има някакво страхотно очарование в калдаръмените улички, които се га покрити със сняг и побелелите покриви на старите къщурки.... ах, искам да се върна пак там....
Била съм в Панорама,храната е хубава,стаите също, аз лично не съм чувала шумове от съседите..
Последно бях в Конака, там също стаите са хубави и топли, спалните са от ковано желязо, но няма механа и трябва да се яде навън.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 251
Мелник също става, също така и Рибарица.. Не са високопланински, но сняг има и със сигурност е много хубаво. Моя съвет е да си наемете вила само за вас.. има такива за по 100 лв на вечер цялата  Peace Банско апартамент под наем - сега бяхме в Божурленд не са никак лоши условията. Велинград, спа хотелче.. Всички тези места са на около 2 часа, 2 часа и половина път (макар да не знам при сегашните мет. условия колко време ще е пътя..  Heart Eyes

# 6
  • Варна
  • Мнения: 677
А Говедарци, например?

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Благодаря за предложенията!
Вила само за нас звучи супер, но аз не съм намирала до сега такива мънички.. rainy нещо конкретно имаш ли предвид?
За Копривщица - много ми се ходи и сега ще почета в темата за там да се ориентирам.
За Говедарци - също е добре. dima1 какво за там? Simple Smile

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Банско апартамент под наем - сега бяхме в Божурленд не са никак лоши условията. :

моля, разкажи малко повече...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 677
В Говедарци бяхме през февруари, хотел Джамбазки - има много подробен сайт, разгледай го. Малко, тихо и дори скучно селце, с много сняг, тишина и спокойствие. Може да се ходи на Мальовица да се карат ски, а има и писта в самото село. В хотела готвят вкусно, само не знам изискването ти за шум дали ще покрият - стаите са доста малки и няма как да не се чува шума от коридора. Има тема за това място някъде по-назад във форума, потърси я, там има подробна информация. Друг хубав хотел в селото е Крушарската къща. Ако нещо друго те интересува - питай.

# 10
  • Мнения: 242
ние бяхме за нова година в рибарица и беше много ок!
в нашия хотел има и ресторант , единствения недостатък е , че се чува ако има по-шумна компания, но иначе персонала е страхотен и готвят мнооооого вкусно и не е скъпо, ако си през седмицата едва ли ще има проблем. нашия хотел се казва "Федора", ако те интересува виж имат си и сайт .  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 5 251
Банско апартамент под наем - сега бяхме в Божурленд не са никак лоши условията. :

моля, разкажи малко повече...

Така.. бяхме в апартамент с 2 стаи, хол и кухня (сещате се, че хола и кухнята са на 1, но кухнята е напълно обурудвана!  Peace ). Ние бяхме 6 човека и ни излезе по 80 лв. на човек за 3 нощувки, като в цената влизаше и закуска. Тъй като ние бяхме по НГ, а закуската беше до 10, не сме я посещавали. Ние бяхме в къща Б ( в комплекса са няколко сгради на по 4-5 етажа с по няколко апартамента на етаж. От къща А се влиза и към басейна, който не е нито голям, нито малък (около 20 на 7-8 метра). В апартаментите парното винаги е супер усилено и няма да умрете от студ. Лошото е, че апартамента е на бойлер ( по 1 за всеки апартамент -80 литра). Има организирам транспорт до кабинката. Обаче, тъй като сме без деца компанията и не знам как са условията за децата. Видях обаче, че имаше доста..

Така, сега за вилата: Едни приятели се върнаха от тук:
http://www.hoteliinfo.com/hotel-niki
Провери, на тях им е харесало  Peace
 

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Благодаря, момичета!   bouquet

# 13
  • Мнения: 139
Ние празнувахме Нова Година тук:

http://bghotelite.com/guest-house-beden.2444_bg

Останахме супер доволни, мястото е уникално красиво, а къщичката е прекрасно направена и се дава на много разумна цена. Малко е далечко от София, но пътуването си заслужава.

# 14
  • Мнения: 1 426
Банско апартамент под наем - сега бяхме в Божурленд не са никак лоши условията. :

моля, разкажи малко повече...

Така.. бяхме в апартамент с 2 стаи, хол и кухня (сещате се, че хола и кухнята са на 1, но кухнята е напълно обурудвана!  Peace ). Ние бяхме 6 човека и ни излезе по 80 лв. на човек за 3 нощувки, като в цената влизаше и закуска. Тъй като ние бяхме по НГ, а закуската беше до 10, не сме я посещавали. Ние бяхме в къща Б ( в комплекса са няколко сгради на по 4-5 етажа с по няколко апартамента на етаж. От къща А се влиза и към басейна, който не е нито голям, нито малък (около 20 на 7-8 метра). В апартаментите парното винаги е супер усилено и няма да умрете от студ. Лошото е, че апартамента е на бойлер ( по 1 за всеки апартамент -80 литра). Има организирам транспорт до кабинката. Обаче, тъй като сме без деца компанията и не знам как са условията за децата. Видях обаче, че имаше доста..

Така, сега за вилата: Едни приятели се върнаха от тук:
http://www.hoteliinfo.com/hotel-niki
Провери, на тях им е харесало  Peace
 

дай координати на Божурленд, защото смятам там да си искараме ските, има ли подземен гараж или паркинг?
и до колкото познавам Банско не е на ул.Драма както пишат, а в покрайните на Банско до телефонния завод.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 10:39 от 3m

Общи условия

Активация на акаунт