Дневен сън на едномесечно бебе

  • 5 056
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
Бебето ми е на 1 месец, изключително на кърма. През нощта спи нормално, буди се в 3 и 6 часа, но проблемът е през деня. Кърмя я на поискване и заспива само сучейки, но сънят и е много кратък, след половин 4ас пак се буди. По това, че наддава според нормата съдя, че се храни достатъчно, т.е не се буди от глад. Коликите са вечер, през деня не я боли корем. Моля ви, споделете опита си с приспиването през деня!

# 1
  • Мнения: 6 274
Всяко дете е различно...
Някои спят много, други по - малко...
Щом наддава нормално, не виждам повод за притеснение...
  Peace

# 2
  • Мнения: 798
Здравей!
И моето бебенце е на месец и денем определено си има периоди на будуване. Вярно, ако я кърмя заспива, но пък като че ли не й се спи много и скоро се събужда. Затова от няколко дни реших да не й предлагам кърма (с цел заспиване) ако тя сама не пожелае. Тогава приемам, че си будува, приказвам й, пускам й музика и понякога сама се унася.

# 3
  • Временно
  • Мнения: 788
Съгласна съм с Джуличка. Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
През първият месец детето ми спеше почти денонощно.
След това обаче започна доста да разрежда спането през деня и в общи линии спеше два пъти по 3 часа и веднъж по половин час.

# 5
  • Мнения: 4 292
Синът ми спеше много, страшно кротко и лесно за гледане бебе. Дъщеря ми, ми разказа играта. Едва напоследък взе да спи през нощта, а през деня е вечно ококорена. Така е откакто се е родила. Понякога спи за час, два в шезлонга, но е рядкост. Обикновено подремва за 15-20 минути. D
П.П. И тя е на изключително кърмене, ако изобщо това има значение.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
През първият месец детето ми спеше почти денонощно.
След това обаче започна доста да разрежда спането през деня и в общи линии спеше два пъти по 3 часа и веднъж по половин час.

И при нас беше горе-долу така.

# 7
  • Мнения: 1 554
щом си надава детето нормално,няма защо да се притесняваш,всяко бебче е различно Grinning

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Всяко дете  е различно.Голямата ми дъщеря ревеше денонощно,а през деня спеше общо 1 час.Малката спи от двумесечна възраст по 12 часа през нощта и 4-5 часа през деня.

# 9
  • Мнения: 8 999
Има спящи и неспящи деца. Моите бяха от спящите. Будеха се точно през три часа и след като се нахранеха, заспиваха безпаметно.
Но бебето на моя приятелка беше от другия вид - много зор видя момичето с нейния юнак. При теб поне през нощта спи.

# 10
  • Мнения: 2 334
Всяко дете е различно...
Някои спят много, други по - малко...
Щом наддава нормално, не виждам повод за притеснение...
  Peace

И аз съм на това мнение Peace

# 11
  • Мнения: 1 484
  И  моя  като  беше  на  тази  възраст  спеше  по  20  минути  . Не  притесняваи  лек - по  лек  ,ще  почне  да спи  и  по- продължително.

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Всички бебета са различни....няма точно определено време за сън... Peace

# 13
  • Мнения: 130
Щом наддава и не плаче, значи няма проблем. Не е от глад, просто не му се спи Hug

# 14
  • Мнения: 423
Моите деца в началото само спят и ядат (първия месец), после почват да будуват първоначално по-малко и постепенно си увеличават времетраенето и за мен това е нормално. Не очаквам да спят постоянно до годинката например Wink. Всъщност не разбрах като се събуди след половин час реве ли, за да се търси проблем, или си будува спокойно, но щом си наддава добре, значи няма проблем поне с кърменето.
Иначе в момента моето заспива предимно на гърда (много по-трудно на ръце), но само ако му се спи. Ако не му се спи будува известно време, като понякога реве от колики, и после пак се кърмим, за да заспи.

Общи условия

Активация на акаунт