? за шалчето

  • 4 479
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
На няколко места съм попадала на една и съща информация по отношение на шалът - той не трябва да се слага на устата на детето, защото се получава конденз, който детето поглъща и това можелоа е предпоставка за простуда.
Но миналия месец говорих за това с лекарката на малкия и тя ми каза, че при по-студено време е хубаво да слагам шал.Останах малко озадачена...Сега като излизаме му слагам шал, но го увивам само веднъж.
Кажете вие какво знаете за шаловете и слагате ли изобщо шал на децата си.

# 1
  • Мнения: 6 274
Винаги съм слагала шал...  Peace
Че, то, ако не го слагаш на устата, къде другаде би могла да го сложиш ???
  newsm78

# 2
  • Мнения: 9 814
Винаги съм слагала шал през устата на детето.
Чувала съм за конденза, но въпреки това не ми се иска да диша директно студения въздух.
Друг е въпросът, че тя си го маха още от съвсем малка и реално ползата от шала при нас отпада.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 808
Аз винаги съм била с шал като малка и нищо ми няма. Слагам шал и на дребната, но той е паднал на втората минута, така че няма полза от него.

# 4
  • Мнения: 4 290
Не слагам шал на устата. Увивам добре около врата и толкова.  Peace

# 5
  • Мнения: 46 437
И според мен не трябва.
Като цяло шалът е излишен, по мои наблюдения децата, които ползват са болнави.
Дъщеря ми носи от тази година и то като аксесоар Whistling

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не съм слагала шал на устата никога. Това за конденза ми го каза личната, затова никога не съм го практикувала. Аз също никога не съм си слагала шал на устата Rolling Eyes увивам през врата и то ако якето е по-отворено, иначе без

# 7
  • Мнения: 27 524
Че, то, ако не го слагаш на устата, къде другаде би могла да го сложиш ??? newsm78

Около врата например  Laughing Шалът е за врат, не за уста принципно  Grinning

Уф, аз много мразех като малка този шал през устата и не слагах на сина ми. Досега. Преди няколко дни при тичане на студения въздух заради липсата на този шал през устата си докара бронхит  Tired Тук продават и специални шапки, които си имат и парче към нея за устата, ще потърся такава  Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 556
В едно списание четох,че шалът не трябва да се слага на устата,защото детето диша влажен въздух и наистина е така,пробвала съм го на себе си.
Аз го слагам само около врата на малкия.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
никога не съм слагала шал на устата...седи си на вратлето...проблем не е имало....
на мен самата винаги ми е било безумно неприятно да имам шал на устата и носа си....

# 10
  • Мнения: 581
 Винаги през зимата слагам шал около врата.Когато е много студено и особено ако духа вятър дъщеря ми сама си навира муцуната в шала и си го вдига, така че да й се показват само очите.

# 11
  • Мнения: 8 208
Не слагам шал на устата. Увивам добре около врата и толкова.  Peace

И аз така. Шалът е само около врата и то защото Виктор си носи якето полуразкопчано. Срещу шала не протестира, но да дръпна ципа до горе, е абсурд. Никога не съм слагала шал през устата.

# 12
  • Мнения: 1 763
Никога не съм и не бих сложила шал на устата. На мен също не са ми слагали като дете.

# 13
  • Мнения: 117
И аз слагам на устата и на първото извъртане на главата той вече е на врата. Laughing Ще го ползваме като аксесоар.

# 14
  • Мнения: 4 335
Не слагам шал на устата,но по скоро защото малкия не го тьрпи,а не заради конденза.В много студено време сьм пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт