Удари се - първа помощ!?

  • 17 889
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 860
Много съм притеснена малкия току-що се халоса с душа в окото той не е метален ама му почервеня и сякаш лилавее малко към бузата едно малко петънце Да го натрия ли със лед незнам малко е и подуто оффффф ужас да не му стане нещо пък сега. Иначе си гледа не плака и много но сега виждам след банята че е червено и има малко синьо-лилаво петно.

Кажете ми какво да направя сега за да намаля отока ли незнам какво ще стане?!?! Cry Cry Sad Sad

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 18:23 от Danu-Ani

# 1
  • Мнения: 275
Не пипай окото и се обади на педиатъра. Никакъв лед!!!

# 2
  • Мнения: 6 274
Спокойно де....
Ако наистина не изглежда добре - отивайте на лекар...
И то сега, веднага, а не утре или в понеделник...
Ние нито можем да видим за какво става въпрос, нито сме офталмолози, че да даваме такива съвети...

# 3
  • Мнения: 4 290
Успокой се и се обади на педито. Нормално е да се зачерви и подуе, все пак е ударено, а мястото е нежно. Не прави нищо на своя глава.  Wink

# 4
  • Мнения: 2 374
Има дежурни лекари,отидете,ако е толкова зле.

# 5
  • Мнения: 860

На самото око нищо му няма има червено на веждата и бузката се появи това петно. Иначе си гледа спокоино с отворено око без да е червено вътре или нещо такова.....ама как се удари незнам всичко пипа и дърпа вече.......оффф незнам дано не стане като след боксов мач.

Обадих се обясних тя каза че няма страшно нормално е да се подуело.Разпитаме обясних всичко както тук. Да не го пипам само със студена вода да го измия малко да не се подувало още!?!?!?Така ли сте правили и вие?!?


# 6
  • ЕН
  • Мнения: 543
по добре студена вода отколкото лед. страшно непреятно им е на децата като им сложиш лед. въпреки че големия син е шит и лепен 3 пъти по главата (първия път беше на 1г 4м) съм му слагала на устната кубче лед в хавлиена кърпичка
спокойно само в такива моменти и бързи адекватни реакции . да ти е живо и здраво детенце и много палаво  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
Ехеее,колко има да се удря от тука нататък......Изобщо не се шашкай толкова.Ако за всяка цицина звъня на педито.....Ще мине,спокойно.

# 8
  • Мнения: 2 374

 Да не го пипам само със студена вода да го измия малко да не се подувало още!?!?!?Така ли сте правили и вие?!?

Дъщеря ми се е удряла милион пъти,зверски си беше ударила окото и имаше огромна драскотина с кръв,но на самото оче и нямаше нищо,промих го с реванол само,на другия ден имаше малко синьо и зарастна за 3-4 дни напълно.

# 9
  • Мнения: 2 374
Ехеее,колко има да се удря от тука нататък......Изобщо не се шашкай толкова.Ако за всяка цицина звъня на педито.....Ще мине,спокойно.
JoyТочно това си казах и аз докато четях темата,ако трябваше да и звъня всеки път....... ooooh!

Не знам защо,но някак си вече не се шашкам толкова,ще претръпнеш. Hug

# 10
  • Мнения: 1 310
Когато детето ми за първи път си удари по подобен начин челото, за да не посинее, го мазах с бебешкото му олио, което тогава си беше чист зехтин. Успокой се! Какво ли още ни чака?! Crazy Живи и здрави! Peace  bouquet

# 11
  • Мнения: 860
Благодаря Ви много мами Hug Hug Hug  bouquet


Сигурно ще претръпна ама досега не се беше халосвал така, той може би се изплаши малко не толкова болка като се замисля, ама мен и ме заболя и се изплаших 1000 пъти повече от него....сега ще пия чай малко де се успокоя че направо незнам къде ми отиде сърцето... Вече май ще започвам да прибирам всичко където минем той всичко дърпа и иска да хване...


Благодаря ВИ още един път може би е наистина само цицина ама...



П.П.Ще променя заглавието, че така много страшно стана...ама исках мнение по въпроса спешно.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 721
За мазане с олио съм чела във форума. Баба ми преди години ми търкаше челото с метална лъжица Simple Smile Лед не, може студен компрес.
Според мен не е лошо да направиш консултация с офталмолог.

# 13
  • Мнения: 860
Добре сега ще го намажа и със олио-ама утре ще видим дали сме били на бокс или не....


Това за първи път е голям стрес направо досега не ми се бяха подкосявали така краката....

# 14
  • Мнения: 4 915
Тук във форума и аз четох съвет за мазане с олио веднага след удара, за да не стане цицина. Пробвах го при голямата щерка - наистина помага. Многократно, че беше голяма фурия.  Crazy

На Нова година малката си халоса главата в един ръб - направо й се вдлъбна кожата. Намазахме с една бучка лед, после с олио. Накрая с малко Репарил гел. Мина й без следа, а беше обещаваща червено-синя подутина.

Това за цицините го споделям по принцип.

Попитай педиатъра си дали можеш да намажеш с Репарил гел против оток.

Иначе за очето можеш за всеки случай и за собствено успокоение да посетите детски офталмолог. Дано си се успокоила вече.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт