фолиева киселина от 7г.с - опасно ли е

  • 10 328
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Не открих никъде във форума мнение на някоя мама, която е започнала по-късно да пие фолиева киселина. Тъй като нямах предварителна информация съответно не съм започнала да пия фол. кис. още преди зачеването. Започнах веднага след първия преглед - 7 г.с. Доколко това може да има последствия за бебо?

# 1
  • Мнения: 3 294
Предполагам знаеш защо се препоръчва приема на фолиева киселина поне 3 месеца преди зачеването , няма да повтарям  Peace
За твое успокоение аз започнах да я пия редовно също от 7 г.с. преди това не бях особено редовна в приемането на ФК . Всичко ще е ок  Peace

# 2
  • Мнения: 4 700
муцунка_78, предполага се, че ако се храниШ zдравословно и раzнообраzно Ще си набавяШ и фолиевата киселина. Наистина е важно да се zапочне по висок прием около 3 месеца преди zачеването, но много бъдеЩи майка не са zапоzнати с тоzи факт. Не се притеснявай иzлиШно, наслаждавай се на бременността си.

# 3
  • Мнения: 4 000
Докато пиех фолиева киселина така и не забременях. Затова в един момент спрях. Започнах да я пия след като се установи бременност. Това разбира се не е опасно.  Лека и спокойна бременност.  Hug

# 4
  • Мнения: 339
Момичета,до кой месец се пие фолиевата киселина newsm78
Аз започнах когато разбрах,че съм бременна.Сега съм в 13г.с. и незнам да я спирам ли или да продължавам да пия.

# 5
  • Мнения: 2 343
Царевичке, мисля, че по препоръка на док сестра ми я пи и 3 месец и след това когато се сети.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Царевичка аз лично я пиех до 5 месец  Peace

# 7
  • Мнения: 4 000
Аз също знам, че е до края на третия месец.

# 8
  • Мнения: 9 973
не пречи да се пие и до по-късно

# 9
  • Мнения: 235
Аз я пих през цялата бременност. По лекарско предписание.

# 10
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
И аз започнах да я пия по-късно, защото по-късно разбрах, че съм бременна.
Няма проблем, въобще не се тревожи.
Пих я до края на третия месец.
После пих по схема Матерна.

# 11
  • Мнения: 945
Няма нищо страшно, че не си пила фолиева киселина преди да zабременееш. Ти си си я набавяла с храната до тоzи моменат.

И не се шашкай от свако прочетено нещо така, zнаеш ли колко много други неща не си правила, които други момичета от форума се правили. Ако почнеш да се шашкаш zа всяко прочетено нещо повече ще навредиш на бебето.  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 116
Момичета,до кой месец се пие фолиевата киселина newsm78
Аз започнах когато разбрах,че съм бременна.Сега съм в 13г.с. и незнам да я спирам ли или да продължавам да пия.
[/quot
Аз я пих до 19 г.с. по препоръка на лекарката, която ми следи бременността.

# 13
фолиевата киселина се приема 3 месеца преди бременност и след това вече по предписание на лекар. едни имат нужда от високи дози до края, други само първите три месеца-всички организми са различни.
но даже и да се започне по-късно не е проблем, хората са казали по-добре късно, отколкото никога. Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 506
И аз знам ВЕЧЕ, че се пие три месеца поне преди да забременееш - сякаш то става по желание Simple Smile. И до третия месец след това. Но когато бях бременна с моите момчета никой  и не ми спомена за такова нещо и не съм пила. Пък нищо им няма. Така че явно не е фатално. Както казват и другите момичета - здравословното хранене е по-важно.

Общи условия

Активация на акаунт