отново проблеми???

  • 1 710
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте момичета,моля ви помогнете ми със съвет!!!На 31 год съм и от 4мес "работим" за второ.Притеснява ме това, че първия път чакахме близо 2год,като мъжът ми категорично отказа да правим каквито и да е изследвания.Аз си направих "тайно" за да съм сигурна поне в мен и след като си направих цветна снимка,може и да е съвпадение,веднага забременях.Снимката беше добра,но лекаря каза, че понякога тази снимка помага при леко запушени тръби.Не знам дали е имало проблеми или е станало случайно,но вече се притеснявам.Дали да не си направя пак изследвания или да изчакам...И това ужасно очакване всеки месец.Май почвам да се депресирам.

# 1
  • Мнения: 802
Здравей!Първо спри да се депресираш,не винаги става толкова бързо,колкото ни се иска.Трябва да си спокойна,да вярваш,че ще стане.Ако мислиш,че нови изследвания ще те успокоят направи си.Стискам ти палци всичко да е наред и скоро да видиш двете чертички Hug

# 2
  • Мнения: 568
Подкрепям baby love  Peace С притеснания и писимизъм нищо няма да постигнеш! Според мен, след като сте решили да правите бебе, е задължително да посетиш гинеколога си и да го уведомиш за решението си. Той ще ти даде най-добрия съвет и ще те ориентира до колко необходима е цветната снимка.

Стискам палци скоро да се похвалиш!  Flutter

# 3
  • Мнения: 800
И аз мисля, че е рано за тревоги, но все пак апрви си един рутинен гинекологичен преглед, обясни на лекаря как стоят нещата и ще получиш компетентен съвет. Според мен, щом се е получило веднъж, пак ще се получи, а кога - е това вече е въпрос за милион долара. Но най-важното е много да не го мислиш! Успех!

# 4
  • Мнения: 975
Дил,аз не мога да ти кажа да не го мислиш,защото знам ,че няма как да спреш да го мислиш,но бих те посъветвала да мислиш положително,пък и наистина 4м не е период за притеснения.Успех и скоро да ни зарадваш. Praynig.

# 5
  • Временно
  • Мнения: 788
Ако смяташ,че ще се почувстваш по-добре,след като си направиш изследвания-направи си. Peace
Истината е,че трябва да си спокойна и никакви депресии. Naughty
Успех!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
4 месеца не са повод за притеснения,бъди по-спокойна и мисли позитивно  Peace Praynig

# 7
  • Мнения: 365
Здравей dil77 и аз съм в същото положение като теб!Само че след тези 4 месеца на очакване отидох на лекар и стана ясно че имам някакво възпаление на цервикалния канал и сега почваме на ново!Е аз забременях миналия месец,но за мое огромно съжаление се оказа кухо яйце! CryНо трябва да сме оптимисти,стига с моите проблеми!Моя съвет(от личен опит) е отиди на лекар! Naughty Hug Peace

# 8
  • Мнения: 206
Благодаря ви момичета!Ходих на лекар и видимо всичко е ок!Не съм си правила изследвания още,реших да ви послушам и да изчакам още няколко месеца и да се опитам да не мисля за това, но от опит знам,че ще ми е много трудно.Пожелавам успех на всички и дано тази година донесе две чертички на всички ни.

# 9
  • Мнения: 1 765
Дил, 4 месеца, не са никак дълъг период на НЕзабременяване, но ако искаш наистина да направите някакви изследвания, винаги се започва със спермограма, което пък не означава, че ще има проблем, но е най-лесно да се изключи мъжкия фактор, а едва след това да се започне с по-сложните и понякога доста болезнени изследвания за жената, каквато е цветната снимка, но ти сама си минала през това и знаеш...

А възрастта ти не е никак голяма, виждам, че и това като че ли малко те тормози, самата аз съм на 31 и все още работим ( малко грубичко ми звучи това "работим" ) за първо детенцем и според мен нямаш все още никаква причина да се притесняваш, може би след като си се успокоила след снимката и това да е спомогнало забременяването ти...успех ви желая Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 791
Дил подкрепям момичетата,наистина 4 мес не са критерий. Но не мога да не попитам,ами първото дете ти сама ли го направи? Бебе се прави от двама!!! Ние 2 години го мъчим,оказахме се с мъжки проблем. И аз ходех сама по лекари.Проблем не се откри и всички казваха СПЕРМОГРАМА! Това ,че е станало от първия път или от двадесет и първия не е критерий кога ще стане при повторен опит.Мисълта ми е,че ако мине година при вашата възраст потърсете компетентна помощ. И пак да се повторя бебе се прави от двама!Дано не стигате до лекари и процедури.Късмет и скорошно забременяване!

# 11
  • Мнения: 9 973
4м. не е много време

# 12
  • София
  • Мнения: 1 248
4 месеца не са достатъчен период, за да прибягваш до цветна снимка според мен.
Изчакай да минат поне 6, за да си направиш изследвания и поне година преди да прибегнеш до по-кардинални мерки. Мисля, че имаш достатъчно време. Разбира се изследвания като цитонамазка и микробиология можеш да направиш още сега и това ще е добре.
Желая ти скорошно забременяване!!! Hug

# 13
  • Мнения: 2 259
Изследвания се правят не само когато се правят опити за бебе.
По мои сметки излиза,че не си правила повече от 2 години.
Направи си  и едни контролни хормони и смело напред
Hug

# 14
  • Мнения: 9 429
Цитат
Изследвания се правят не само когато се правят опити за бебе.
По мои сметки излиза,че не си правила повече от 2 години.
Направи си  и едни контролни хормони и смело напред Hug
И аз така мисля Peace

Общи условия

Активация на акаунт