Искам да кърмя помогнете

  • 1 385
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Привет!
Моля за помощ. Искам да кърмя, но все срещам трудности. Първо мислех че нямам кърма и започнах да дохранвам с АМ. След като се порових в статиите публикувани тук разбрах, че кърма имам. Започнах упорито да се цедя и от 3 дни бебка (2 месеца и 7 дни) е само на кърма, но от шишето, защото не иска да суче. Явно вече е привикнала към шишето и суче само в началото докато тече по-бързо после започва да се дърпа и да плаче. Днес реших да не и давам шишето. Почти нищо не е яла, плаче много и съответно аз се притеснявам и кърмата ми намаля. Кърмя я на час и половина, но сега кърмата не и стига, започва да плаче и заспива. Не знам дали трябва отведнъж да и махна шишето или постепенно, но докато го давам тя няма да иска да суче. Дайте идеи, какво да я правя че сърцето ми се къса като плаче душката малка.

Моля дайте акъл

# 1
  • Мнения: 4 290
Щом плаче и предложи гърда. Кърми я постоянно, ако трябва. Много ще ти е трудно докато всичко се регулира и бебето се пригоди, но храненето не трябва да е под час, а на поискване. Щом суче, това е добре, значи не е съвсем привикнала към шишето. Трябва да знаеш, че децата на възрастта на твоето вече се засищат по-бързо, защото сучат по-интензивно. Дъщеря ми се наяжда понякога за пет минути и започва да прави като твоето дете. Съответно по-често огладнява. Предлагай постоянно гърда, мисля, че при вас положението е спасяемо.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Предлагай на поискване.  Peace

# 3
  • Мнения: 179
Моя син засука още в болницата,за което съм му много благодарна.През първия месец и аз си мислех по едно време че нямам достатъчно кърма и захранвах по-малко,но той не го харесваше особено,което си беше плюс за мен.Още тогава осъзнах,че веднъж свикне ли с шишето трудно ще го откажа,затова спрях да го дохранвам,а вместо това го кърмех колкото пъти поиска.Така сме и до днес,понякога намаля кърмата,но аз не се отказвам,а и той също Grinning

# 4
  • Мнения: 718
Дано се включат по-опитните майки, за да те посъветват. И на мен ми беше много трудно в началото, безброй пъти си мислех да се откажа, но трудностите отминават, а резултатът си заслужава. Не се притеснявай, че нямаш кърма. Търсенето определя предлагането, така че, колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще имаш. С шишето е голяма хамалогия, един порочен кръг от стерилизация, цедене, хранене и т.н. Според мен щом все още не отказва съвсем гърдата имаш реални шансове да махнете шишето. Ако нещата не се подобрят можеш да се обърнеш към момичетата, които са консултантки по лактация- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0 или да отидеш в кабинета по кърмене http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226759.0Hug

# 5
  • Мнения: 2 467
Моя съвет - не махай така рязко шишето. Слагай я често на гърдата. После дай шишето.
Намаляй количеството в шишето. Но постепенно всичко. Не рязко. Докато нацяло не махнеш шишето.
Слагай я по-често на гърда. Дори да не е гладна. Да цока, да се учи.
Предполагам и добавката си махнала постепенно, не рязко.
 
И второто - не се притеснявай. На теб ти трябва спокойствие. За спокойно бебе трябва спокойна мама  Hug

# 6
  • Мнения: 8 242
Я пиши как наддава?
Как пишка и ака, след като не даваш добавка?
Даваш ли вода?
Залъгалка?

# 7
  • Мнения: 16
Момичета благодаря за подкрепата.
Първо да кажа че дам ли шише и не иска после гърдата. Ако само напомня за шише и след това на гърдата стои докато тече обилно което е "предното" мляко и започва да пиши и да се дърпа докато не дам шишето. Тъй като от вчера ходим по мъките, да споделя че днес имаме малък напредък. Вчера доста плачеше на гърдата, а днес е по-малко и то когато почти свърши кърмата. Когато се цедях изцяло имах средно по 120 мл (на около 3 часа) и сега се чяду дали е възможно да изсуква по-голямото количество че да изцездам по 5-10 мл. Последното кърмене стоя около 10 мин на гърдата и заспа, сменихме пелените и после не искаше на гърдата а вече течеше "задното" мляко - заспа. Дали се е нахранила?
За първия месец нададе 1600 гр Embarassed(знам че е много) и 7 см. Докторът каза да спрем АМ, но аз не го спрях защото тя плачеше и като я дохраня се успокояваше. Иначе е кротка. Вечер не се събужда от 24 часа до около 8 сутринта (снощи я събудих за да я кърмя и да не се изцеждам). Когато я нахраня добре (да откаже сама) сми около 4 часа. Дакато давах АМ акаше по 2-3 пъти на ден, а сега по-малко дори вчера не е чак днес (около 36 часа). За пишкането не съм ги бройла до сега, но и това ще направя. Вода не давам, когато започне да търси давам гърдата. Залъгалка ползваме.

# 8
  • Мнения: 8 242
Детето наддава повече от прекрасно Simple Smile За многото - чудно си е Simple Smile Моето качи 2кг и ме гледаха като извънземно  Joy
Не знам за каквото ти е това АМ.. И браво на педиатърът ти! Малко ще ти кажат да спреш добавката, обикновето съветват точно обратното  ooooh!
Бебетата плачат.
Плачат и още как  Laughing Хич не е като по филмите  Mr. Green
Не й запушвай устата със шише, а с гърдата Simple Smile Ако не иска - ще поиска като огладнее Simple Smile Давай й колкоо често иска..
Щом си суче.. просто не й давай добавка.. Няма нужда да цедиш и да гледаш колко е изяла - със сигурност е повече от това, което можеш да изцедиш с която и да е помпа Simple Smile
Колкото по-голяма става толкова по-малко ще плаче и ще знаеш за какво е.. Ще се заглежда, ще се заиграва.. Животът не е само спане и ядене .. все по-малко ще спи.. и все по-трудно ще заспива.. А и коликите хич не са за пренебрегване  Confused
Спри добавката и давай гърдата! Не цеди.. и не гледай часовника.. Гледай нея! Не давай шише! .. и залъгалка ползвай минимално, докато "се върне" на гърдата..
 Hug

# 9
  • Мнения: 72
Спри шишето. Още имаш шансове да тръгнете изцяло на гърда. Това,че не иска като почне по-трудното е нормално- хора сме никой не обича да му е трудно, ако може да е лесно. насърчавай я с думи като голям човек, бебетата разбират от опит го знам.
за да облекчиш малко ситуацията може да опиташ с топли компреси преди и повреме на кърмене, както и да изпомпваш гърдата докато суче. Като спре да суче спри да помпаш  после пак и така в ритъма на бебето. Иначе бебето се научава, че от гърдата тече мляко и без да суче.
За цеденето... не знам сама избери. Аз така и не успях да му хвана смисъла. Цедях се когато можех и когато имах сили за това или,когато беше наложително за да не ме болят гърдите.

# 10
  • Мнения: 147
Първият ми съвет е спри шишето, изглежда и твойто бебче е като моето - помирише ли шише става страшно. И така какво направих аз: през първия месец започнох да и додавам с шише около 30-тина мл. по съвет на педито #2gunfire в последствие в началото на втория месец бебчо започна да се дърпа и пищи от гърдите докато не ги отказа тотално! Изпаднах в ужас само при мисълта да се изцеждам месеци наред и затова се обърнах за съвет в Майчин Дом и там ми казаха да махна шишето и да и предлагам само и единствено гърдите. тоест ще си пореве, ще си погладува, но едно е сигурно - няма накъде да ходи до 3-4 дни ще прояде със сигурност, защото нама как бебето да се остави гладно. Моята бебка си порева, инати се и погладува точно половин ден. Завърна се трудно и по малко към гърдите, пак се подръпваше от време на време и ревеше, но с течение на времето свикна напълно с тях. ОБАЧЕ междувеременно се оказа, че кърмата ми е намаляла от това неискане и додаване Close, та се наложи в началото да се кърмим на всеки час - истински ужас беше Tired не знаех на кой свят съм. След около седмица започна да яде на 1ч.30, след още една изтощителна седмица на 2 ч., след още около една на 2ч.30, а от вчера вече яде от време на време и на 3ч. Но мина цял месец, мноого труден и изтощителен месец с много сълзи и пот от моя страна благодарение на съвета на педиатърката да "додавам" #2gunfire, добре че съм упорита. Исках да ти кажа всъщност опитай да премахнеш шишето! Предлагай и да суче, със сигурност ще отхвърля гърдите ти в началото, но ти трябва да бъдеш упорита и се въоръжи с много търпение и ще видиш, че ще бъдеш възнаградена. В крайна сметка това е за доброто на бебчо, така ще се кърмите и по-дълго. Аз съм сигурна, че ще справиш Hug. Успех Peace.
ПС: ако до 3-4 дни продължава да не иска да суче от теб, то тогава наистина си имаш работа с голям инат и ще ти се наложи да го храниш от шише, НО аз съм повече от убедена, че няма да се стигне до там. Не се предавай, както е свикнало с шишета така бързо и ще отвикне от него. Няма друг начин, знаеш, че по природа му е заложено да суче Simple Smile

# 11
  • Мнения: 16
Имаме напредък. От 5 дни не съм давала шише. И наистина първият ден беше ужасен  Cry . Бебка плачеше почти непрекъснато. Съответно аз притеснена и кърмата я няма. На следващия ден я слагах на гърдата през час. А на третия на 2 часа, на четвъртия на 2-3 часа различно. Не знам дали е нахранена. Струва ми се че малко мокри пелените, но пък иначе е весела  и усмихната. След кърмене изцеждам по около 20 мл.
Надявам се да успея. Голям кураж ми давате.

# 12
  • Мнения: 147
Браво Веси! Много бързо си се справила. Щом изглежда видимо спокойна, значи всичко е наред Grinning. Аз между другото също доизцеждам само 20-тина мл. Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 3 718
Като гледам как се развива темата, много добре се справяш. Браво и от мен  Simple Smile
Мога само да допълня някои идейки, които ми хрумнаха докато четях.
Можеш да опиташ да предлагаш гърдата малко преди да е заплакала от глад. Някои бебета когато са много гладни са доста изнервени и хич не им се труди да дръпнат млякото. С шишето, както знаеш е по лесно. Ако опиташ да предложиш гърдата малко по рано, може девойката да е по спокойна и да засуче по охотно.
Можеш де опиташ компресия на гърдата за да помогнеш на бебето да изсуква по мазното мляко. До колкото разбирам теб те притеснява дали тя получава от задното мляко. Виж тази статия, може да опиташ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683
Друго нещо, което може да помогне за по силната струя кърма е малко помощ от гравитацията. Можеш да опиташ да я кърмиш в поза в която гърдата ти виси над главата й (шантаво обяснение  Rolling Eyes ) Например ти лежиш на страни и се подпираш на лакът, а тя е легнала по гръб на леглото или поддържаш гръбчето и с долната част на ръката си. Вариант само, ти най добре можеш да усетиш добрата поза.
Някои бебета са доста по спокойни и засукват по интуиция когато гърдата им се предлага в полусънено състояние или на тъмно. Твоето момиче явно прави една прилична нощна пауза (което навежда на мисълта за едно доволно и сито бебе  Simple Smile ), но можеш да опиташ да предлагаш да суче докато си спи. Или пък да затъмняваш стаята в която се кърмите, да създаваш спокойна и комфортна атмосфера.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт