Дъщеря ми иска куче.

  • 3 277
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Дъщеря ми от няколко седмици иска куче Simple Smile.Ще може ли да ми кажете къде има развъдници за кучета в Търново?



                                 Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 913
Колко е голяма, какво куче иска, колко време ще му се радва, дали ще се грижи за него - поне разходките? Първо изяснете всички тези въпроси, тогава търси развъдник. Имай предвид, че децата бързо се насищат на кучето и го заразват. И моята искаше куче, отказваше братче. Радва му се точно 20 дни. Сега вдигам скандали за да му почисти или да го изведе на разходка.
Като вземеш куче - живеят около 15 г., това си е ангажимент, готова ли си ти да се нагърбиш.  Не разчитай на детето.
А къде има развъдници  ще ти кажат във ветерин. кабинети в града.

# 2
В апартамент ли сте?
Аз съм много против затварянето на животинки в апартаменти,не им е там мястото просто.
Представям си се затворена в кутия и с 20 мин.разходка на ден. Sick Не бих искала да ставам мъчител за някой.
Както си решите, вие си знаете най-добре.  bouquet
Дори и да вземете,кучето не е просто пухена играчка - разходки,чистене,храна,тоалет,лекари,лай,косми.

С най-добри чувства  Hug

# 3
  • Мнения: 7 263
И моят малък син иска куче или коте, по една или друга причина съм принудена засега да откажа. Но наистина аргументите от горните две мнения си заслужават да помисли човек върху тях. Напълно съм съгласна с по-голямата част от тях.
Сега имам рибки, дори и с тях трябва винаги да търся вариант кой да ги нахрани при отсъствие от нас повече от 1 седмица. А ако имаш куче то иска всекидневна грижа - хранене, разходка два пъти на ден \ поне\. Имаш ли човек при това близък, който би поел тази грижа, защото все още е доста трудна в България да заведеш и животното си на почивка. И това е само един пример. А има още доста ситуации, в които трябва да се съобразяваш с нуждите на животното и с неговите изисквания за комфорт.
За мен също отглеждането на животно в апартамент си е мъка за самото него.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Tова е все едно още едно дете. Малко са децата които не са искали куче или котка. Моите също искаха, дъщеря ми периодично изпада в молби и обещания и ревове по този повод но няма да купя и гледам животинче. Мераци много и големи ама за кратко. Достатъчно ми е че гледам стадо риби, аз съм единствената която ги обгрижва. ако намеря мравчена ферма с гел ще и купя и ще увеличим добитъка у дома, но куче или котка в апартамент няма да затворя.
Помисли добре. Ако решиш да купуваш се консултирай в някой ветеринарен кабинет. Tired

# 5
  • Мнения: 7 263
Flash* я дай малко повече информация за тази мравчена ферма, чак на мен ми стана любопитно.
Мравките само там ли си седят, да не плъзнат из цялата къща Rolling Eyes Twisted Evil
От къде да изчерпя инфо? Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
 Grinning Би трябвало вътре да си седят. Два вида открих, че се продават ...едните са с пясък, вторите със специален гел. При първите трябва да се поддържа влага и да се слага храна, при втория вид няма нужда от нищо...гела съдържа всичко необходимо.
В ebay открих още няколко варианта на тази с гела, има с вградено осветление и са доста  атрактивни но всичките са с твърде малки според сина ми размери. Та още не съм поръчала, издирвам фермата гигант. Ама и на мен ми е интересно и в крайна сметка ще си купя за мен една. Sunglasses

# 7
  • Мнения: 7 263
Брейййй, какво не измислят хората само Joy Joy Joy
Но признавам, че е доста оригинално и сигурно ще е интересно за децата, а и в един момент винаги можеш да върнеш мравките в техния истински свят \ надявам се де\.
Друг недостатък съзирам обаче, че трябва сам да си ги уловиш, а сезона не е предразполагащ така да се каже  Laughing. Пък и как се ловят мравки всъщност - не че е някаква трудност де да оставиш една намазана филия зад блока и да забереш цяла фамилия, ама дали всеки вид е подходящ за подобно отглеждане?
Иначе съм впечатлена от идеята Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
И моите по едно време искаха някакво животно, но откакто им се случи едно кученце да им опикае дрехите (след което настана голямото пране на якетата) отминаха тези мераци. Надълго и нашироко им разказах що е то гледане на животно, че много прилича на гледане на бебе и така ги убедих. Май всички деца минават през такъв период в начална степен, но им минава.

# 9
  • Мнения: 260
Тук мамите имали ли са куче или коте,като деца? Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Имах рибки, които в желанието си да стопля сварих.
Какво значение има? Неприятно ми е из къщата да има косми и животински миризми. Да не говорим за грижите, които са нужни. Децата порастват, но кучето и котката си остават винаги грижа на стопаните. Все едно да имам трето дете, което никога няма да порасне.

# 11
  • Мнения: 7 263
Тук мамите имали ли са куче или коте,като деца? Tired

Да имала съм куче, и рибки и папагал.

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Тук мамите имали ли са куче или коте,като деца? Tired
Точно това ме накара да оставя детето да си гледа коте. Аз плаках затворена в стаята си 2 дни, когато ми изхвърлиха котето, а после месец не говорих на родителите си.
Но куче..!?! Sad не мога да гледам!
Как да го разхождам, как да му чистя, как да го къпя?!? Вярно имаме двор, вярно много ще е щастливо детето, вече и подаряваха едно кученце, но го занесох на моята майка да го гледа в нейния двор. Като сме на гости играем с него, разхождаме се с него, но после си се прибираме........
Сега пак ще и подаряват английски сетер, който щял да се роди след 6 месеца и докато станел на годинка щели сме да го гледаме в къщи.
Ох, не знам Embarassed
И аз го искам това паленце, но кой да ни го гледа?! Нямах си работа та и казах преди време, че много ми харесват сетерите и ако взимаме куче ще е само такова.
А пък вчера имахме гостенчета за рожден ден и едното момиченце 4 часа прегръща котката, по изключение я бях допуснала вътре. И го подканям това дете да играе с децата, пък то вика "Лельо, толкова искам домашен любимец и не ми дават поне тук да си поиграя с котето." ooooh!
А бе, рибките не са вариант. Миналата година пробвах, те не могли да се прегръщат, макар че имаше опити от страна на дъщеря ми вадеше ги от водата да ги прегръща Joy
И хамстер сме гледали и морско свинче - всички изкарват по някоя седмица и отиват на небето.
Пък тази година и зайче ни бяха доснесли, че не могло да се гледа в апартамент, и този "любимец" изгриза пасифлората, цикаса и всички по-хубавки растения, бягаше от децата и се криеше в разни дърва и накрая  изкопа дупка под оградата и отиде у съседите. Излизаше и по улицата като види отворена врата и се криеше под паркираните коли, та всички съседи се включваха в акцията по прибирането на добичето. Накрая и то умря, въпреки свободата, която му бях предоставила.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Кучето е изключително голям ангажимент. Наистина се гледа като дете и който не е склонен да полага такива грижи и да носи такава отговорност, категорично не бих насърчавала да си вземе. Ние имаме куче в момента. Винаги сме имали куче. Аз още от дете живея с куче. В момента това, което имаме е много старо и иска много специални грижи. Децата вече се ангажират в отглеждането му доста, но просто не могат да носят цялата отговорност, дори и да имаха желание. Който не е гледал точно куче, не мисля, че е наясно за какво става дума. Аз не бих взела куче заради прищявка на децата, а моите са поотраснали все пак. За себе си съм решила, че когато моето куче сега си отиде, няма да взема ново поне няколко години. Децата много настояват, молят ме за друго куче, но просто няма да взема. А аз изключително много обичам кучета и дори не знам как ще свикна без животно вкъщи. Но докато те не станат поне на 14-15 и не се изпълнят някои други условия категорично няма да се съглася.

Не е точно по темата, за което се извинявам, но понеже коментарите тръгнаха в тази посока си позволих да напиша това мнение.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно си е по темата. Сещам се за Малкия принц и отговорността, която носим за този, когото сме опитомили. Децата могат да си искат каквото си искат, включително и крокодил, но родителите са тези, които трябва да подходят отговорно и да преценят дали могат да се грижат за животното. На много деца бързо им минава меракът като разберат, че кучето не е само за гушкане. И тогава какво, да го изхвърлят на улицата ли?

Общи условия

Активация на акаунт