Запис на тоновете на бебето

  • 38 608
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
Въпроса ми от коя г.с. трябва да се прави запис на тоновете и колко често трябва да става това

# 1
  • Мнения: 250
До колкото знам от 8 месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
В 7ми или 8ми месец беше първият запис на тоновете. Опс, поправка, в 5ти месец бях в болница 1 седмица за разкритие и там за първи път го направиха. Но доколкото знам, преди 7-8 месец се прави само при проблем, след това при всяка консултация. Към средата на 9ти месец, започват да привикват за запис всяка седмица, а към края и всеки ден.
 Hug  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
слушаха ми ги на всяка консултация. с нещо от типа на ехограф, но само звук вадеше....
запис - чак от деня на термина, всеки ден докато родих.

# 4
  • Мнения: 4 496
Запис на тоновете ми  направиха непосредствено преди секциото... Rolling Eyes
На женските консултации ме слушаха с дървена слушалка и това беше. Rolling Eyes

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Запис ми правиха всяка седмица в 9 месец. Всеки път заплащах за него (Токуда, 15лв). Запис е различно от слушане на тонове. Тях ги проверяваха на всяка консултация май, но това е за 2-3мин.
Записат е 15-20min за да се проследи по-дълго сърдечната дейност на бебето.

# 6
  • Мнения: 4 335
Всяка седмица ми правиха запис на тоновете след влизането ми в 8-я месец.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
На мен са ми правили запис на тонове три пъти - два пъти като влязох в 9 месец и на самото раждане! В последствие разбрах, че трябвало по-честичко, но...!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
След като влезеш в 9-ия месец. Честотата на запис на тоновете се определя от самия лекар, който те наблюдава въз основа на състоянието на плацента, плода и всичко останало. На мен ми правиха записи през ден до деня на самото секцио, което беше 12 дена преди термина ми.

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 380
Последния месец от бременността ми-всяка седмица, адаже последните две-три седмици ходех всеки ден, но аз живея близо до "Тина Киркова" и го правех за собствено успокоение. Понеже видях, че в "Токуда" записът е доста скъп/поне според мен/, да уточня, че в "Тина Киркова" записите са безплатни-в 106-ти кабинет. Необходимо е предварително в деня на записа да си вземеш картонче с час от регистратурата срещу централния вход.

# 10
  • Мнения: 6 712
На мен ми правеха записи на тоновете към края на 8-ми месец

# 11
  • Мнения: 3 092
Края на 8-ми  ,началото на 9-ти месец

# 12
  • Мнения: 1 054
А, всъщност от кога започват да го слушат бебето на всяка консултация?

Извинявай, Нефертити, че ти се намърдах в темичката   bouquet

# 13
  • Мнения: 501
Моят лекар ми обясни,че всяка седмица започва да се ходи на консултация и да записват тоновете когато влезеш в 45-дневния болничен преди раждане.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 036
За пръв път ми правиха запис на тоновете към края на 8-ия месец. В началото на 9-ия още веднъж и тъй като родих 2 седмици по-рано, не ми се наложи да ходя всеки ден, ако бях започнала да преносвам!

Общи условия

Активация на акаунт