Отговори
  • Мнения: 8
бебето ми е на 5м., изцяло е на кърма и понеже, слава богу е прекрасна, не се буди през нощта редовно и заспива около 20 часа, посред нощ - 24 - 01 часа, когато си лягам и аз се налага да се изцедя. Сутринта /около 6ч./ й е достатъчно да си хапне от едната гърда и пак се изцеждам.
когато започнах с цеденето се опасявах дали ще мога да изхранвам детенцето ако не увелича количеството кърма с изцеждане, според мен се справих с това. Събирам излишното за деня количество в контейнерчета, които станаха толкова много, че освен за тях място за друго в камерата няма, освен в моята и в камерите на другите домакинства от семейството и това е прекрасно, разбира се, обаче 3те пъти когато съм я оставяла в час за хранене на някой друг /с експериментална цел/ тя не хапва от биберон и това, значи няма празни контейнерчета, нови не искам повече да купувам /на авент са си цифра/ пък и няма място
грехота е да се изхвърля кърма
да продължа ли с изцеждането или някак, не знам как постепенно да спра и най важното това ще се отрази ли на храненето на бебето
благодаря предварително

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Здравей Simple Smile
Ти наистина си се справила с първите месеци, където най-вече може да възникне трудност, и то си се справила чудесно.
По всяка вероятност производството на кърма ти се е регулирало още преди време. Не казваш колко изцеждаш, дали след всяко хранене? Ако ти се налага да се цедиш след всяко кърмене, може би имаш лека свръхлактация (т.е. тялото ти прави колкото мляко изсуква бебето ти плюс това, което ти цедиш допълнително).

Мислиш ли, че може да е вариант плавно да намалиш цеденето? Например, постепенно да съкращаваш и махаш изцежданията така, че всеки път да изцеждаш малко по-малко - така че тялото ти да свикне, че някакво количество кърма в гърдите остава 'непотърсено' (т.е. не е извадено от там), съответно трябва малко да намали продукцията.
Ако има часове, в които цедиш по-малко, примерно 15--30 мл, може би можеш да пробваш директно да спреш да ги цедиш.
Идеята е да намалиш цеденето така, че тялото ти да прави само толкова кърма, колкото суче бебето ти, без свръх-количества, които да те принуждават да ги цедиш, за да не изпитваш дискомфорт.
Междувременно, можеш да цедиш - но не до капка и напълно - когато изпитваш напрежение и дискомфорт в гърдите - така, че да има облекчение, но да не се изпразват докрай, за да не се стимулира наново производство на свръх-количество кърма. Разбира се, винаги е по-лесно първо да предложиш на бебето да посуче, ако е склонно, в такива моменти - бебетата са най-добрите помпи  Grinning

Прегледай и тези статии, вероятно ще намериш полезни идеи вътре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22701.0

# 2
  • Мнения: 8
привет,
за 1 ден изцеждам ок. 200мл. само сутрин и вечер, и то предимно вечер когато от вечерята на бебето до изцеждането са минали 4-5-часа
бебето си хапва по 4-5 пъти на ден и притеснявам се, че не е достатъчно за дългосрочен стимул за кърма

иначе и аз се опитвам лекичко да намалявам количеството изцедено в последните дни
ако спра с изцеждането за бебето ще има ли достатъчно
 
благодаря за този отговор и за всички други, когато не съм се обръщала директно с въпрос

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
ако спра с изцеждането за бебето ще има ли достатъчно
По-вероятно да - ти сега изцеждаш "свръх" количеството - тялото ти прави 1. колкото бебето яде + 2. колкото цедиш освен (1.) Тоест, крайното количество е 1+2, когато бебето се нуждае само от 1. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт