Отговори
  • София
  • Мнения: 9 826
  Здравейте!
Преди две години и половина пусках подобна тема и се надявах да е последната,но не би.Тогава се преместихме от Сф в Плевен.Сега се връщаме обратно.
Имам две дечица.Но тази тема я пускам основно заради малката-на 4г е Мими.Когато дойдохме в Плевен тя беше едва на година и половина.Не си спомня ,че е живяла в Сф,че е родена там.Макар че идеята ни беше да останем да живеем в Плевен,ето че по една или друга причина става друго.И аз се притеснявам.
В Плевен Мими ходи на градина,до обяд.Контактно детенце е,но е доста чувствителна.През времето откакто сме тук аз често съм и говорила за Сф,разказвала съм и къде е живяла,кои са и били приятелчетата.Дано сега това проработи в наша полза-тя знае що е то Сф.Честичко,без да прекалявам,и обяснявам,че ще живеем в Сф,че вече няма да вижда плевенските си приятелчета или това ще е много рядко.Че в Сф ще си намери нови такива.Усещам обаче,че колкото повече идва време за преместването,толкова повече въпроси задава тя.И всички са свързани с приятелчетата и.Тук по цяло лято играят пред блока.Настава голяма веселба с повече от 10 деца.За градината също ще и е мъчно,знам.Често ми казва-искам да вземем в Сф и Василенка,и Кристиянка,и Петранка....Опитвам се да обяснявам,но като че не разбира,че просто вече няма да ги види.
В Сф няма да посещава градина.На 20 място и нагоре в резервите сме.За да и осигуря все пак контакт с деца,ще я запиша в една детска забавачка.Как ли ще свикне на новото място?!Дали ще си намери приятелчета?Дали често ще се сеща за Плевен?
Толкова много въпроси ми се въртят в главата...а и вината,за това ,което причиняваме на децата си. SadНе точно вина,но...усещането,че буквално ги издърпвам със сила от средата им.
Бих приела всякакви съвети,мнения и препоръки за по-безболезненото ни преместване и свикване,всякакви.И ще съм много благодарна за тях.

# 1
  • Мнения: 95
не съм майка,но имам голям тренинг с местенето..аз съм преживяла 5 такива местения през 2-3 години,брат ми само 3..родителите ми също много се притесняваха как ще ни понесе на нас всичко това,но просто работата на баща ми е такава.от моя поглед честно казано на мен ми беше по-трудно,или аз така го виждам..малките деца са някак по-контактни и брат ми бързо си намираше другарчета по детски градини,площадки,после и в училище...докато аз вече в напреднало учение се сблъсквах с вече утвърдени хора в групички..той помни някой от приятелчетата си,имаме приятелски семейства,с които още поддържаме връзка и всичко му изглежда като нещо нормално.не може да си представи,че хората си седят в един град по цял живот Laughing бъди сигурна,че ще мине по-леко отколкото си го представяш и че малките ще се справят бързо,просто децата го умеят Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
maranthea ,благодаря за мнението ти,което ми е много полезно,тъй като пишеш от опита на дете,преживяло премествания.И на съпруга работата му е в основата на нашите номадски изпълнения.Военен е,по точно беше,за радост.Сега се надявам,че наистина за последно с местим.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Опитай с доброто старо стимулиране. Зарадвай детето с дребен, но желан подарък в новия дом, заведи го на следващия ден в някой хубав детски център за игри, посетете Зоологическата градина (нали толкова голяма само в Сф има! Wink)

Успех!

# 4
  • Мнения: 95
maranthea ,благодаря за мнението ти,което ми е много полезно,тъй като пишеш от опита на дете,преживяло премествания.И на съпруга работата му е в основата на нашите номадски изпълнения.Военен е,по точно беше,за радост.Сега се надявам,че наистина за последно с местим.
мдааа...колко познато..моя татко също е военен...даже помня,че в 9 клас го накарах да се закълне,че няма да се местим повече  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Достатъчно си поговорила на детето за новите условия на живот. Според мен няма да му дойде като гръм от ясно небе. Ще свикне спокойно.
ivonska ти е написала чудесни предложения за началото. 

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Да,мислим да им позапълним програмата с посещения на интересни места.
Мен по-скоро ме притеснява това,че ще и липсват приятелчетата,че ще иска да си играе пак с тях,да си ходят на гости.
Благодаря ви за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт