Въпрос към мамите с повече от едно дете!

  • 2 056
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Здравейте майчета!!!
Става въпрос за тишината когато бебето спи. Аз много исках да се научи да спи на шум, заради баткото. Все пак не мога да го вържа на едно място да пази тишина. За съжаление не става - малкият се буди от всеки шум. Понякога спи по 1 час, а баткото иска да играе. Кофти ми е да му повтарям: Тихо, че Светли спи!
Въпросът ми е как е при вас? Какво правят батковците и каките когато малките спят? Карате ли ги да пазят тишина? Ако пък не - как научихте бебето да спи на шум?
Благодаря на всички, които ще ми отговорят!!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 956
Казвам му да пази тихо, но полза няма.
Бебето е още много малко и шума не му пречи все още.Дано и по нататък нямаме проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Каката се старае да пази тишина,но не винаги успява.Да се надяваме бебето да свикне на по-шумно да спи.Моя юнак общо взето има здрав сън и много-много не му влияят шумовете.

# 3
  • Мнения: 523
И аз все повтарям на каката да пази тишина , но няма особен ефект . Будна ли е каката , задължително събужда и малката . Така е с две деца .

# 4
  • Мнения: 4 290
Синът ми се опитва детето да пази тишина, ама не му се получава много. Дъщеря ми взе да се стряска вече от всеки шум. Примирих се, явно и бебето ще трябва някак да се нагоди към ситуацията.

# 5
  • Мнения: X
Ами бебето все още си е в бебешката стая, каката в нейната, когатъо малката спи и така. Е, вдига си шум, но при затворена врата не е толкова силно.

# 6
  • Мнения: 532
Постарах се доста да науча големите да пазят тишина докато малкия спи, но без никакъв успех.
Забелязала съм, че когато детето заспи на шум, по-нататък няма значение дали е тихо или шумно. Ако винаги е тихо, обаче, положението е друго. И най-малкия шум може да го събуди.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моят син не пази тишина на малката,но за моя радост тя въобще не обръща внимание на шумът и си спинка

# 8
  • ЕН
  • Мнения: 543
ха ха това е май при всички проблем, ноооооо един ден свикват  Hug
wright възхищавам ти се . четири дечица не е никак леко. да са ти живи и здрави и много да те радват Hug

# 9
  • Мнения: 249
И аз все се карам по тихо, ама докато се скарам и пак почва. Общо взето спи, но има и моменти когато се буди от на кака й игрите.

# 10
  • Мнения: 9 776
Мойто бебе по принцип спи като заек, но както е написала wright, ако е заспал на шум и после няма значение като не му се пази тишина - не му пречи. Но общо взето всички вървим на пръсти /е, поне някои от нас Mr. Green/, когато спи, което не е много хубаво. Надявам се с времето да започне да спи по-дълбоко. С дъщеря ми не сме имали този проблем - тя и досега спи много здраво. А иначе тя пази тишина на бебето, доколкото може, защото и двамата с баща си са толкова спънати, че все нещо издрънчава Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 8 209
При нас пък се получава следното: Колкото по-голяма врява вдига баткото, толкова малкият е по-спокоен като е буден или спи по-дълбоко. През деня като е относително тихо се кокори постоянно. Прибере ли се брат му ясла и започне тупурдията, малкият се отрязва.  Shocked

# 12
  • Мнения: 999
Трудно беше в началото и само филмчетата ни спасяваха.Пусках и ги на компа в другата стая и така бебето успяваше да поспи. Сега ги нагодих, когато каката си е в нас а не на градина, да спят по едно и също време.

# 13
  • Мнения: 959
Ами,не е лесно да накараш по голямото да пази тишина на по малкото.
В къщи, горе долу съм постигнала, някакъв успех. Баткото вече знае, че щом сестра му спи, той трябва да се съобразява и да не вика, тича и т.н.
Ако видя, че започва да беснее, веднага започвам някакво занимание - рисуваме, чета му приказка, пускам филм или просто си говорим. Е, не винаги ни се получава, но да не бъдем максималисти. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 086
Когато Алекс спи, напомням постоянно на Марина да пази тишина. Обикновенно я пращам да си играе в нейната стая или правим нещо заедно - играем, рисуваме, готвим, чистим. Но понякога се случва да го събуди, ако спи по-леко.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт