Проблем с апетита

  • 1 091
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте момичета и за много години.Да са н живи и здарви ангелчетата ,всички близки и приятели.
Имам едно притеснение, Филип от седмица и половина е страшно злояд, а никога не сме имали проблеми с яденето досега.Не е болен.т.е няма сополи теммператури, кашлици.Живичък си е , играе пее, но не иска да яде.Страх ме е от моето настояване и напъване да яде да не откаже храната.Преди си ядеше със страшен апетит.Сега само сутрин и следобендата закуска евентуално.Вечер си ляга само на едно мляко.Много ми е притеснено и се чудя какво да правя. newsm78

# 1
  • Мнения: 8 242
Изчакваш да мине периода и не го насилваш с храна, за да не се задълбочи проблема Simple Smile
Щом яде на 2 хранения + мляко му е напълно достатъчно Simple Smile
Вече е голям, за да знае кога е гладен..
Децата не са роботи - имат ядливи и неядливи периоди Simple Smile Важното е да се подхожда с внимание в такива ситуции, за да няма после етикет "злоядо"  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 9 814
Ами по-добре не настоявай да яде.
Нищо няма да му стане, ако пропусне обяда или вечерята.
Предлагай винаги разнообразна и здравословна храна.
Оставяй на масата храната, но не го викай специално за ядене.
Като огладнее сам ще си поиска.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
Големият ми син мина през този период. При него продължи 8 месеца и се хранеше само с таратор и пасти. Писна ми да го чакам да "му мине" и му купих Апетон. До тук бяхме с периода на не-хранене. Разбира се, преди това се посъветвах с педиатър (многократно Crazy), за евентуални проблеми с храносмилателната система и т. н.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Всяко дете преминава през такъв период. Не настоявай много за ядене, за да не се задълбочат нещата.

# 5
  • Мнения: 9 973
аз не настоявам,аз също не ям всеки ден еднакво

# 6
  • Мнения: 7 723
Ами по-добре не настоявай да яде.
Нищо няма да му стане, ако пропусне обяда или вечерята.
Предлагай винаги разнообразна и здравословна храна.
Оставяй на масата храната, но не го викай специално за ядене.
Като огладнее сам ще си поиска.
Точно така Peace

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Изчакай да мине периода  Peace С насилване нищо няма да постигнеш  Confused

# 8
  • Мнения: 789
В никакъв случай не го насилвай.От такова насилване като малка,сега съм 48кг на 32г. Rolling Eyes.Ще отмине периода,може да е от израстването.А и все пак се храни,макар и по-малко.Пробвай нови храни,или нещо,което преди не е обичал да яде.При синът ни даде резултат в този период.

# 9
  • Мнения: 145
Нашият пък изкарваше с  дни само с едно кисело мляко на ден/ разредено с вода/ . Цял  ден се разхождаше с  шишето и не искаше да яде нищо друго, докато един ден много се ядосах и му махнах шишенцата.  HugОттогава започна да си похапва всичко, но пак по малко, и пак понякога я кара само на сок, цял ден не иска да яде нищо   ooooh!.но не се притеснявам, когато огладнее ще яде

# 10
  • Мнения: 255
Притеснявам се да  вземе ,че да отслабне .Сега от януари е на ясла и съм сигурна че там няма кой да го гони и да го моли дА яде, а когато заслабне организма от липса на храна става податлив и на вируси, а всички знаем ,че яслата е инкубатор на бацили.

# 11
  • Мнения: 860
Имам племенница която също така стана злояда и майка й също купи Апетон сега си хапва добре не много ама пак се храни поне не пропуска хранене. Виждам че вече е споменато значи има и други които са доволни от него може и ти да го пробваш след консулт с педиатъра на детето.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Моята госпожица вече трети месец е на сокове и мляко. Един път на ден се прежалва да изяде я каша, я макарони със сирене и това е. Не я карам, защото знам, че нищо няма да постигна и чакам да мине периода Rolling Eyes Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 814
Притеснявам се да  вземе ,че да отслабне .Сега от януари е на ясла и съм сигурна че там няма кой да го гони и да го моли дА яде, а когато заслабне организма от липса на храна става податлив и на вируси, а всички знаем ,че яслата е инкубатор на бацили.

По-добре малко отслабнало дете отколкото стресирано от вечното гонене с лъжицата и предлагане на храна.

# 14
  • Мнения: 8 207
Според мен няма какво толкова да се притесняваш за храненето в яслата. Обикновено там ядат едно през друго. Моят син вкъщи почти нищо не яде с изключение на мляко и плодове, но в яслата е първа ламя. Никога не го насилвам. Има дни, в които  сякаш живее от въздух, и други когато е постоянно гладен. Той обаче вече сам си казва, че иска да яде.

Общи условия

Активация на акаунт