on road или омния ???

  • 923
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 448
Здравеите
синът ми порасна вече за комбинираната количка която ползвахме досега и искам да купя нова
спрях се на двата модела Он роад и на Омния на Чиполино
Незнам коя да избера , някой има ли една от двата модела за да ми помогне в избора
Омнията е много лека но като че ли не е много надеждна  newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 519
За парите,които струва Омния-та бих си взела Зап втора ръка Peace
По темата конкретно нито една от двете.

# 2
  • Мнения: 3 634
Ние сме с Омния 3, защото я предпочетох пред Омния 4. Купих я преди колко месец за 252лв с борд, покривало и дъждобран. Много съм доволна! Във форума Чиполино-то не е много на почит, та акъл за втора употреба ще получиш много.  Wink

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 519
Аз направих сравнение,защото година и нещо бутам зап-а и като бутнах и омнията просто маневреността и е на светлинни години от зап-а.Всичко е въпрос на приоритет.

# 4
  • Мнения: 21
Аз имах он роуд и го продадах, за да си взема омнията, честно да ти кажа много съжалявах.
Първата я ползвах от самото начало с второто си дете, качвах / дърпах/ я по стълбите и я чувствах  стабилна. Омнията е по компактна в багажника на колата и до там. Не мога да я качвам по стълбите, защото имам чувството, че ще се счупи, много по малък багажник и на всичкото отгоре не и се маха плата, за да се изпере, а всеки път я пера цялата. На он роуда му махам отдолу възглавницата и си я пера. Това са ми сравненията иначе и аз съм почитател на запа, но вече не мога да искам, защото ще ме изгонят от вкъщи. Аз си взех омнията, защото ми изглеждаше копие на запа, но сега като ги гледам мисля че на запа му е по стабилна конструкцията, а на всичкото отгоре в продавалника им падна цената и има по 180лв. в много добро състояние.
Дано да съм била полезна.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 448
Много ви благодаря момичета
И на мен омнията ми изглежда все едно е като количка за кукли , толкова крехка , че имам чувството че ще се разпадне Sad , но пък лекичка newsm78 , то няма как да е стабилна и толкова лека , нали ?!
Ще умувам още малко  newsm78

# 6
  • Мнения: 9
Здрасти ! Ние сме от юли с Омниа, даже без борд, защото само такива имаше и то във фирменият магазин на Чиполино. Много е удобна, широка, а и сме без асансьор и често я свалям три етажа със суркане по стълбите и нищо й няма !

# 7
  • Мнения: 3 634
Незнам какво имаш предвид под "стабилност". Аз имам и Чико Caddy, още по-лека от Омнията. По-лесно може да се обърне от количка, която тежи 14кг, то е ясно. Ако имаш предвид дали е здрава според мен зависи къде живееш и как я експлоатираш. Имам приятелка, която живее на безумен черен път, ясно е че чупи колички като солети. Има и известна доза късмет вероятно.

Нашите колички аз ги избирам по функционалност, а мъжът ми уж оглежда как са изработени. Подреди си критериите и тогава избери модел. Омнията е добра в съотношение цена (нова) - качество - функционалност.  Peace Има и много "по-" колички, но то се отразява на цената. Не коментирам употребяваните защото не следя цените там.

# 8
  • Мнения: 21
Правя сравнение, защото съм имала и двата модела. И он роуда също е 6кг, но го чувствах по стабилен. Въобще не говорим за обръщане, защото всяка лека количка като и сложиш две торби на дръжките и ще се обърне. Аз все още си бутам омнията, защото нямам избор, това съм искала и това ще си бутам, по принцип нищо и няма освен че дръжките и паднаха по ниско, явно от товаренето на багаж по тях. Всички се товарим като излезем и багажника е едно от най голямите предимства според мен. На омнията в багажника освен дъждобрана и едно резервно яке, нищо друго не се побира.

# 9
  • Мнения: 3 634
На омнията в багажника освен дъждобрана и едно резервно яке, нищо друго не се побира.

Така е! Имаше раници по 20-30лв към Омнията, които се закачат на дръжките. Аз не си купих защото имам друга такава, специално за бебе и я закачам там.

# 10
  • Мнения: 164
a дръжките на омнията удължават ли се ?сякаш ми изглежда нисичка -свекито купила такава,ама още ненияе подарила.......аз съм малко височка и незнам дали няма дамие ниска!ама така е като неискаше аз дасия избера Sad

# 11
  • Мнения: 3 634
Струва ми се, че са по-високо от тези на по-старите модели на Чиполино. Ако си около 175см ще ти е ок, според мен.
Не се насторйвай "против" предварително. Хубава количка е, но не става за новородено. Няма пълно легнало положение на гръбчето.

Общи условия

Активация на акаунт