Търся майки от Разград! Помощ за сирачетата в с. Осеново!

  • 2 890
  • 13
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, ако има майки от Разград, моля да се "покажете" и обадите.
Търся контакт с момиче, което може да организира една акция за дома в с. Осеново.

Получихме писмо от директорката на дома:

"В дома ни се отглеждат в момента 25 деца, но тази бройка не е постоянна, защото има текучество на деца, които биват реинтегрирани в семейство, а други - настанени. Те са на възраст от 3 до 7 години - предучилищна възраст. Имаме няколко деца с лека и средна форма на олигофрения, но повечето са здрави. Тези деца повече изостават в развитието си поради институционализирането им, не толкова по физиологични или психични причини.
По-голямата част от децата имат нощно подмокряне, което се дължи на липсата на майчина ласка, незаменима с нищо друго. Като всички останали деца се нуждаят от бельо, обувки, дрехи, най-вече се радват на лакомства.
Това е по общ план, но ако ме питате за повече подробности, готова съм да Ви ги предоставя по-конкретно."


Молбата ми е, ако някой има възможност да отиде до там и да погледне за какво става въпрос. Евентуално и да се посъберат разни неща за въпросния дом.

Благодаря Ви!

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 17:57 от Mamma

# 1
  • Мнения: 181
Здравей, аз съм от Разград, дома е в село Осенец и доколкото знам е доста добре уреден от финансова гледна точка. Половината ми колеги са от това село, което е на няколко километра от града и много често сме говорили на тази тема, но не ми пречи да проверя,  обаче следващата седмица, защото утре излизам в отпуск за 1 седмица.
Нека директорката каже какво точно иска.
Лека вечер!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравей, аз съм от Разград, дома е в село Осенец и доколкото знам е доста добре уреден от финансова гледна точка. Половината ми колеги са от това село, което е на няколко километра от града и много често сме говорили на тази тема, но не ми пречи да проверя,  обаче следващата седмица, защото утре излизам в отпуск за 1 седмица.
Нека директорката каже какво точно иска.
Лека вечер!

shte mi pusne spisak ,no mi kaza dnes po telefona,che imat nujda ot dreshki,obuvki,neshta za risuvane.
POneje mi e daleche ,ne moga da go proveria na miasto i zatova molia niakoi ot Razgrad da otide i vidi na miasto.

samata direktorka e pisala v linka za domovete s molba za pomosht i az mislia,che mojem pone da proverim.A dreshki vinagi ima i ako mojem da pomognem neka go napravim.
znaia,che ima risk,no sas starite dreshki e po-malak.

kogato mojesh go proveri.
Mersi

# 3
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
И аз съм от Разград.
Ще  видя какво може да се направи по въпроса.
Ще се разберем с Тангео  Mr. Green

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз съм от Разград.
Ще  видя какво може да се направи по въпроса.
Ще се разберем с Тангео  Mr. Green


ok,molia vi ,pitaite dali poluchavat darenia.Ako-da ,kakvi .Ako-ne ,zashto?

Ne iskam da deistvame na sliapo momicheta.
Blagodaria Simple Smile

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз съм от Разград.
Ще  видя какво може да се направи по въпроса.
Ще се разберем с Тангео  Mr. Green


ok,molia vi ,pitaite dali poluchavat darenia.Ako-da ,kakvi .Ako-ne ,zashto?

Ne iskam da deistvame na sliapo momicheta.
Blagodaria Simple Smile


kakvo stava momicheta,ne kazvate nishto Sad

# 6
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Днес се върнах от моренце Grinning утре ще се свържа с Тангео и ще пиша!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес се върнах от моренце Grinning утре ще се свържа с Тангео и ще пиша!

ok,mersi mnogo,shte chakam.

# 8
  • Мнения: 181
Здравей, и аз бях в отпуск, а и не ми остава много време за форума, на всичко отгоре, човекът от който очаквах да получа повече инфромация в момента има сериозен здравен проблем с много близък и единственото, което научих, е че в момента 24 деца и 7 преподавателя са на море, но не знам къде и как. Засега инфромацията ми е много оскъдна, ще се опитам да науча повече, но след като се върнат от морето. Това е засега от мен. Използвам да попитам какво стана с лекарствата по темата в дира?
Ще се включа пак когато разбера повече.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравей, и аз бях в отпуск, а и не ми остава много време за форума, на всичко отгоре, човекът от който очаквах да получа повече инфромация в момента има сериозен здравен проблем с много близък и единственото, което научих, е че в момента 24 деца и 7 преподавателя са на море, но не знам къде и как. Засега инфромацията ми е много оскъдна, ще се опитам да науча повече, но след като се върнат от морето. Това е засега от мен. Използвам да попитам какво стана с лекарствата по темата в дира?
Ще се включа пак когато разбера повече.

ok,kogato mojesh,vajnoto e infoto da e tochno.
S lekartsvata oshte nishto.Chakam otgovor ot edna firma i ot edin zavod(ofisa v Sofia na Actavis).Printzipno ima golemi shansove,no nishto cherno na bialo. Sad.Mnogo bavno stava,no pone se nadiavam da dadat zavodski tzeni ili dori da dariat lekarstva.Mnogo vreme otnema tova s lekarstvata,goliama muka e  Sad

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 464

samata direktorka e pisala v linka za domovete s molba za pomosht i az mislia,che mojem pone da proverim.A dreshki vinagi ima i ako mojem da pomognem neka go napravim.
znaia,che ima risk,no sas starite dreshki e po-malak.



Не мога да разбера за какъв риск говорите. На тези хора, които работят в Домовете за деца и без друго не им е лесно да се справят с мъката на тези деца и да ги гледат с нищожната издръжка от държавата, нима някой подозира че ще присвоят дрехите втора употреба, които някой ще им занесе!!!!!!!!!!???????

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477

samata direktorka e pisala v linka za domovete s molba za pomosht i az mislia,che mojem pone da proverim.A dreshki vinagi ima i ako mojem da pomognem neka go napravim.
znaia,che ima risk,no sas starite dreshki e po-malak.



Не мога да разбера за какъв риск говорите. На тези хора, които работят в Домовете за деца и без друго не им е лесно да се справят с мъката на тези деца и да ги гледат с нищожната издръжка от държавата, нима някой подозира че ще присвоят дрехите втора употреба, които някой ще им занесе!!!!!!!!!!???????

i az sam na tvoito mnenia,no sme dlajni da proverim kakvo e polojenito v deistvitelnost.
No ne moga az ottuk da otida i zatova e hubavo niakoi na miasto da proveri.
Govorim za doverie i pochtennost,a v nashi dni malko sa izkriveni tezi poniatia....

loshoto e,che Razgrad e mnogo daleche i neznam s transporta kak shte se organizirame ako se sabirat razni neshta Sad

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Аз мисля, че е чудесно повече хора да посетят Дома за да се запознаят с нуждите на децата, за да се установи контакт с децата и защото финансовата или материалната помощ не винаги обезпечава всички нужди, защото тези деца наистина имат крещяща нужда от нашето внимание и от това възрастните да се ангажират с тях. Не е достатъчно едно дете да е нахраненено. Определено социалната изолация, липсата на контакт с външния свят, липсата на преоритетна връзка с човек - било баба, леля който да чустват близък, а не няколко жени от персонала които бързат да си отидат щом им свърши смяната е това което много силно им липсва.

Ако мислиш че не е непосилно да се организира начин с който тези деца да бъдат извеждани от Домовете и да им подаряваме част от личното си време - това според мен би било най-ценния подарък!

Последна редакция: чт, 18 авг 2005, 23:57 от alegra

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз мисля, че е чудесно повече хора да посетят Дома за да се запознаят с нуждите на децата, за да се установи контакт с децата и защото финансовата или материалната помощ не винаги обезпечава всички нужди, защото тези деца наистина имат крещяща нужда от нашето внимание и от това възрастните да се ангажират с тях. Не е достатъчно едно дете да е нахраненено. Определено социалната изолация, липсата на контакт с външния свят, липсата на преоритетна връзка с човек - било баба, леля който да чустват близък, а не няколко жени от персонала които бързат да си отидат щом им свърши смяната е това което много силно им липсва.

Ако мислиш че не е непосилно да се организира начин с който тези деца да бъдат извеждани от Домовете и да им подаряваме част от личното си време - това според мен би било най-ценния подарък!

taka e,taka pravim s niakolko doma i se angajirame s detzata,no domovete sa na okolo 50-100 km.ot Sofia.........
Razgrad e dosta daleche i zatova pomolih tezi momicheta da proveriat kak stoiat neshtata.........

Общи условия

Активация на акаунт