дали не ми е намаляла кърмата???

  • 611
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте,момичта!!
Имам нужда от помоооощ!От няколко дни съм изпаднала в съмнение-дали на бебчо му стига кърмата?
много е нервен,плаче много....Започнах да си мисля,че е гладен.Но в същото време не се държи като гладно бебе-изкарва по 4ч.м-у храненията.А като реве и аз си мисля,че е гладен-давам му веднага цицата,а той извръща глава,плаче и изобчо не иска да засуче.Понякога пък започва да си суче хубаво и така 2-3мин. после започва да се върти и да нервничи..А мляко има,не е празна гърдата-като стисна излиза направо на струя.Предлагам другата гърда(аз винаги от двете си му давам)-започва да суче и пак така 2-3мин и спира.Дали не му харесва втората порция мляко или му става по-трудно да дърпа,или пък не му стига.....не знам....направо ще полудея!Наблюдавам го и никак не прилича на гладно бебе-даже често повръща...
Водих го на лекар вече 2пъти.Едната д-рка каза,че е такъв заради  коликите.Другата каза да се изцедя и ако не пусне повече от 120г едната гърда да минаваме на АМ!Аз не искам....А с помпата винаги много трудно цедя....Не знамм!!!Кажете вие-какво да правя????????????

# 1
  • Мнения: 8 242
Или зъбки го тормозят вече, или колики - и двете не са никак изключени..
Бебетата имат доста такива периоди на "стачки" и номера Simple Smile Не се притеснявай и не се шашкай, че всичко усещат дребните Simple Smile Ще мине! Само спокойно..
Предлагай в полусъненосъстояние, пробвай да го кърмиш в различни пози.. Ходейки с полюшване Simple Smile На тъмно и тихо..
Как ака, пишка?

Случайно да са му гледали ушетата? Често се държат така ако там има проблемче  Rolling Eyes

Тиа педиатърки с АМ-а и изцеждането  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 220
В момента преживяваме кърмаческа стачка. Докато разбера причината за нея я кърмех на поискване (по принцип сме на режим) в полусънено състояние. Вчера и намериха възпаление на ушите и започнахме лечение. Започна да суче по-добре. За да провериш за някакви физически болки дай Нурофен за бебета (над 3 месеца) и ако има разлика в поведението търси болката.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 69
И аз имам съмнения за достатъчност на кърмата от няколко дни.Всъщност от нова година когато оставих бебчо да го гледат баба му и дядо му и около 1 ден яде изцедена кърма от тогава или си внушавам или по скоро съм притеснена че ми е намаляла кърмата-по меки са ми гърдите изцеждам много малко а бебчо е неспокоен плачка повече ама не съм сигурна.Искам да попитам какво мислите за чайовете за кърмачки?Мисля да си взема да пия такъв.

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И аз имам съмнения за достатъчност на кърмата от няколко дни.Всъщност от нова година когато оставих бебчо да го гледат баба му и дядо му и около 1 ден яде изцедена кърма от тогава или си внушавам или по скоро съм притеснена че ми е намаляла кърмата-по меки са ми гърдите изцеждам много малко а бебчо е неспокоен плачка повече ама не съм сигурна.Искам да попитам какво мислите за чайовете за кърмачки?Мисля да си взема да пия такъв.
аз пия такъв на ХИП и български. според мен има ефект. ама не знам дали просто не съм по-спокойна като ги пия. иначе са много приятни на вкус...

# 5
  • Мнения: 11 073
Ох, тия педиатри...  ooooh!

Лактогонен чай - пробвала съм българския, че повече го хвалят. Ама аз чай не обичам, а и май е като капките за колики - повече за успокоение на майката, отколкото за каквото и да е друго.

# 6
  • Мнения: 275
При мен пиенето на лактогенен чай - ХИП и български - не даде особен резултат.
Кърмата ми се увеличи с повечко хапване на месо - пилешко, че друго не предпочитам. И риба, разбира се.

Таблетки бирена мая взимам - също имат благоприятно действие.

# 7
  • Мнения: 2 401
Не може така изведнъж без да има някаква причина да намалее кърмата, явно бебчо минава през някакъв период, следи напишканите памперси, ако имаш 5-6 за 24 часа значи всичко е наред с кърмата и причината за  държанието на бебчо е друга, както вече са ти казали може да е кърмаческа стачка, но не е лошо да му прегледат и ушенцата!

И аз имам съмнения за достатъчност на кърмата от няколко дни.Всъщност от нова година когато оставих бебчо да го гледат баба му и дядо му и около 1 ден яде изцедена кърма от тогава или си внушавам или по скоро съм притеснена че ми е намаляла кърмата-по меки са ми гърдите изцеждам много малко а бебчо е неспокоен плачка повече ама не съм сигурна.Искам да попитам какво мислите за чайовете за кърмачки?Мисля да си взема да пия такъв.

Това, че гърдите са ти меки и колко изцеждаш изобщо не е показател, че ти е намаляла кърмата, за да си сигурна, че всичко е наред просто гледай напишканите памперси и ако имаш някакви притеснения слагай често бебето на гърда и за няколко дни нещата ще са наред, не пречи разбира се да си вземеш и чай за кърмачки!

# 8
  • Мнения: 506
Водих го на лекар-прегледаха му ушите,гърлото-проблем няма!И аз си купих чая на Хип-ще видим дали има ефект  Rolling Eyes
А дали да не пробвам да му дам малко АМ след като съм кърмила  Rolling Eyes да видя как ще се държи след това...Предполагам,че ако не е гладен ще го откаже.
вие как мислите?

# 9
  • Мнения: 8 242
А мляко има,не е празна гърдата-като стисна излиза направо на струя.

Не мисля, че е нужно АМ в случая..
Ако дадеш шише, само ще засилиш стачката..
Кърми го заспал!

# 10
  • там
  • Мнения: 14
Аз също мисля,че не е добре да бързаш с АМ.При нас също имаше период на проблемно кърмене,хем е гладна а не иска да суче.Аз давах залъгалка да се успокои и бързо махам биберона и пъхам гърда.С времето това отмина, а ни есе кърмим и досега,въпреки че яде и много други неща.Не се притеснявай и не се отказвай.Аз също пиех чай на Хип за кърмачки,но мисля че е важно  пълноценното хранене.А да не би да имаш нещо ново в храната,което бебето да не харесва?Понякога и това може да е причина за отказ от кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт