влага по стените и теракота

  • 10 315
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте и честита нова година на всички.Изчетох всички теми и отговори по въпроса но не намерих  постоянно решение.Затова реших и аз да пусна тема с надеждата някой да знае как да се справя за постоянно с този проблем.Апартамента ни е на 10 год.монолитно строитество т.е. тухлен.Не сме топлофицирани.На първият етаж е и пода е изцяло на теракот.От есента по ъглите и под леглото се получават доста големи капки вода по плочките.Забелязах наскоро че на стената която е външна  зад мебелите  и по ъглите има мухъл.Отопляваме се на ток с вентилаторна стенна печка и маслен радиатор които почти не се спират.Пръскам със САВО от време на време но пак излиза.Дограмата ни е PVC но от първите и с е единично стъкло вместо с двойно и постоянно се изпотяват прозорците.Вярно ли е това че ако намажа прозорците с чист спирт ще спрат да се изпотяват?.Според вас дали изолация на външната стена ще спре мухъла и влагата и дали вентилаторната печка допринася за влагата.Интересното е че при предишният собственник нямаше такива проблеми но пък тои се отопляваше с конверторен радиатор който не спираше денонощно и беше по мощен.Тъй като нямаме топла вода и сме на първия етаж поради потреблението водата е много студена и тръбите се изпотяват.Някой знае ли решение и за това.Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 471
Аз живея в тухлена сграда, с ТЕЦ и съм на последен етаж. От както си сложихме PVC дограма  (двоен стъклопакет) - има влага около дограмата (конденз). Купихме обезвлажнител, за сега има ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Външна изолация, често проветряване, поддържане на топли стаи и никакво сушене на дрехи в стаите - това са едни от най-важните съвети, които прочетох от няколко теми за влагата и мухъла. Имаше наскоро една за конденз по прозорците.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Мухъл и изпотяване се спират с премахване на влагата от помещенията. Влагоуловител и често проветряване ще свършат работа за момента. Външната изолация е чудесна идея, но се поставя при температура повече от +5 градуса /то не, че някой ще се навие да виси отвън в тоя студ де, но да кажа за всеки случай  Mr. Green/. Вентилаторната печка по-скоро изсушава въздуха, отколкото да допринася за влагата, тъй че, в случая е добро решение. За мазането със спирт идея си нямам.

# 4
  • Мнения: 276
Да се изкажа и аз по темата.
Нещо страшно е и във нас! Има изолация на целия апартамент който е панелно строителство  но от както сложихме ПВЦ дограма и стана наистина страшно! Вода тече по стъклата и по стената,плочките ни на пода са винаги мокри на същите едри капки а стената зад пералнята и шкафа на няколко дена се покрива с едри точки с мухъл  ooooh! Пръскам и със саво но ефекта е временен и особенно миризлив  Sick  Сега в този студ няма и къде да изведа за дълго детето че да се проветри и затова търкам с белина и парцал стените! Днеска реших да местя мебелите и открих зад дивана огромно петно от около може би повече от един квадрат мухъл  #Cussing out #Cussing out Направо полудях! Вече не издрържам! И се проветрява и дрехи не се сушат вътре и пак е страшна влага! Дрехите ми в гардероба тези от към стената и те са мухлясали а стената мокра  ooooh! Освен това ми ръждяса корниза който е такова усукано въженце и се държи на две халки които и те са целите ръжда ....и кукичките ми и те.... Нямам нерви и търся спешно спасение защото това го дишат и децата ми!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо не опиташ с влагоуловител щом проветряваш, отопляваш и положението е сериозно.

# 6
  • Мнения: 2 803
Аз живея в тухлена сграда, с ТЕЦ и съм на последен етаж. От както си сложихме PVC дограма  (двоен стъклопакет) - има влага около дограмата (конденз). Купихме обезвлажнител, за сега има ефект.

И при нас е същото. Засега климатика ни спасява. Може ли да споделиш за този обезвлажнител?!

# 7
  • Мнения: 2 471
Doro виж тук.
Ние сме си взели най-евтиният вариянт. За сега има ефект.

http://www.prozorec.bg/products/dryer1.shtml

Има и някакъв на Церезит - препарат, който се поставя на прозореца.

# 8
  • Мнения: 2 803
Doro виж тук.
Ние сме си взели най-евтиният вариянт. За сега има ефект.

http://www.prozorec.bg/products/dryer1.shtml

Има и някакъв на Церезит - препарат, който се поставя на прозореца.

Благодаря ти! Ще разгледам подробно.  bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 2 821
Понеже има много теми за мухъл, няма да отварям нова, а ще попитам тук. В банята имаме външна стена неизолирана и съответно се появи мухъл. Реших да третирам със Саво, но ме притеснява факта, че гадът се е проврял зад пвц тръбите за топлата вода. Дали може да им стане нещо на тръбите като пръскам? За да достигна мухъла трябва да пръскам през тях някак си...Мислехме да ги затваряме с някакъв капак, за да не се виждат, но при това положение по добре да не го правим.

# 10
  • Мнения: 5 833
Тихомире,първо питам този първи етаж на кота терен ли е или на 80-90 см от терена.Т.е. мазето напълно вкопано ли е и въобще има ли такова под стаите ви.Проблемът може и да е високи подземни води,които да се просмукват в стените.Нарича се капилярна влага.Тогава никаква изолация на стените няма да помогне.Имам близки с подобен проблем.Има решения.Но трябва да го види специалист на място и да направи конкретно предписание.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 931
Понеже има много теми за мухъл, няма да отварям нова, а ще попитам тук. В банята имаме външна стена неизолирана и съответно се появи мухъл. Реших да третирам със Саво, но ме притеснява факта, че гадът се е проврял зад пвц тръбите за топлата вода. Дали може да им стане нещо на тръбите като пръскам? За да достигна мухъла трябва да пръскам през тях някак си...Мислехме да ги затваряме с някакъв капак, за да не се виждат, но при това положение по добре да не го правим.
Пръскай спокойно, нищо няма да им стане на тръбите. Савото си е белина и въобще всички такива препарати за мухъл са на тази основа.

# 12
  • София
  • Мнения: 545
Ние решихме проблема с обезвлажнител. Преди за денонощие събирах около 10 литра вода  Crazy, сега около 3.

# 13
  • Мнения: 2 821
Понеже има много теми за мухъл, няма да отварям нова, а ще попитам тук. В банята имаме външна стена неизолирана и съответно се появи мухъл. Реших да третирам със Саво, но ме притеснява факта, че гадът се е проврял зад пвц тръбите за топлата вода. Дали може да им стане нещо на тръбите като пръскам? За да достигна мухъла трябва да пръскам през тях някак си...Мислехме да ги затваряме с някакъв капак, за да не се виждат, но при това положение по добре да не го правим.
Пръскай спокойно, нищо няма да им стане на тръбите. Савото си е белина и въобще всички такива препарати за мухъл са на тази основа.
Благодаря за отговора.

# 14
  • Мнения: 6
здравейте.да ви се похваля че от части си реших проблема.купих си конвектор на tesy модел CN01240 и го монтирах под прозореца.вече не се изпотяват прозорците.предполагам че и така ще изчезне и влагата след време тъй като няма вода по прозорците която да се стича по пода и да избива влага.освен това и е  доста икономичен.на по малко от половината  съм го вкючил и поддържа 22 градуса.успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт