Имам ?

  • 1 218
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Здравейте,първо искам да ви честитя новата година и да ви пожелая много здраве и щастие.
Имам следния въпрос-преди около 5-6м.направих 2 спонтанни аборта в много ранен етап един след друг.Може би сбърках,че не изчаках след първия аборт и не спряхме опитите за бебе.Та искам да попитам трябва ли да правя някакви изследвания.Според моя лекар няма нужда,тъй като вторият аборт се е получил в следствие на това,че не съм изчакала един редовен цикъл.Аз въпреки неговото мнение отидох и на своя глава си изследвах хормоните на щитовидната жлеза-ТАТ и МАТ,но те бяха в норма.И сега незнам какво да правя,много ме е страх.Да се пробваме ли пак?
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Давайте смело и успех. newsm10

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Най-добре питай док дали да правиш изследвания.
Няма как да знаеш, дали вторият път не се е получило само защото сте избързали. Тук съм чела са едно момиче, което направи опит веднага след кюртажа и забременя. Мисля че скоро трябва да ражда- така че неща всякакви стават. Пък и при теб щом са ранни и сама се изчистваш и не е имало нужда от кюртаж, не е толкова страшно, че си пробвала веднага. От друг страна вече е минало доста време и вероятно можеш да пробваш. Аз лично направих изследвания още след първия спонтанен аборт.
Успех

# 3
  • Мнения: 1 163
desive78,а може ли да те попитам какви изследвания си направи?

# 4
  • Мнения: 2 960
Не се страхувай,започвайте да опитвате отново.Загърби старите случки и тревоги и давай смело!!!
За спокойствие и сигурност обаче потърси компетентно мнение на още един доктор-/щом не се доверяваш на мнението на твоя,че нямаш нужда от изследвания/.
Успех Praynig

# 5
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Моето мнение е да идеш и при друг специалист,вземи и неговото мнение!От личен опит те съветвам да направиш всички възможни изследвания–хормонални,имуннологични,генетични и вагинален тампон задължително!Аз самата минах по твоя път–2 спонтанни аборта в разстояние на 3 месеца,лекарката ме залъга по същия начин–били в близък период от време,не били нужни изследвания и т.н.Дрън,дрън–тази година изгубих трето бебче в третия месец!Съжалявам,че преди гпдина не бях така информирана и не взех нещата в свои ръце.
Надявам се,че те наплаших достатъчно Naughty и за повече информация влез в Проблемното и виж темите за спонтаните аборти и генетични и имуннологични изследвания.
Успех ти желая! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 247
Съжалявам за това, което си преживяла! Tired
Относно изследванията. Първо си намери добър гинеколог, посети го и той ще ти каже какво да правиш. Аборт в ранен етап обикновено се дължи на дефект в оплодената яйцеклетка, но ако не е така може да има проблем със задържането. И аз мисля, че причината за втория може да е бил краткия период между двете бременности, но консултацията с лекар едва ли ще ти е излишна. Направи си задължителните изследвания, а осве това смятам че е адекватно да пуснеш и някои имунологични изследвания за фактори, които биха довели до спонтанен аборт.
Пожелавам ти да няма такива причини при теб и следващата ти бременност да ти донесе прекрасно здраво бебче!!! Hug

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
dorа   е обяснила добре нещата. Опитът ми показва, че обикновено подобни изследвания ги назначават или гинеколози по репродуктивни проблеми или ендокринолози, които се занимават с проблемно забременяване. Обикновените гинеколози май изобщо нямат представа какво да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт