Съвет -захранване

  • 595
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здлавейте на всички.Желая на вас и вашите семейства здраве и късмет през новата година. Бих искала да ви помоля за съвет. Всяка вечер изчитам толкова теми във форума и толкова ми е объркано, та реших да пиша до мамите за съвет.Да не говоря за педиатърката, която според мен е ужасно боса, но живея в малък град и нямам много избор.
Моят син е на 5 месеца и 10 дни. Тежи 8 кг и е 70 см.Роди се 3450. Преди 15 дни започнах великото захранване.Започнах с плодово пюре от ябълка на Хип, после дадох ябълка и тиква, а сега давам тиква и картоф.Дотук слава богу нямаме проблем. Искам да попитам на обед след като дам пюрето \60мл в момента колко мляко АМ трябва да дам отгоре. Ние до този момент, до преди захранването ядем по 200 мл мляко 6 пъти на ден.Сега обаче като започнах да давам пюре по 60мл. реших да давам по 160 мл мляко, но той започва да плаче като свърши млякото.От една страна ме е страх да не е гладен, от друга да не го преяждам. Според вас време ли е за цяло пюре от 125 мл и колко мляко след това.?Мислите ли че 6 пъти по 200мл мляко на ден е много за бебе на такава възраст?Мога ли и следобед вече да давам пюре и мляко.Много ми е объркано,дайте съвет.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 30
моят бебчо правеше същия номер като захраних горе-долу по това време(сега е почти на 7м),след пюрето(аз започнах със зеленчуково) си искаше и мляко...постепенно обаче намалявах дозата мляко и сега вече след пюре знае че няма мляко...макар че плодовите пюрета ако не са смесени с малко мляко не ги яде newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Захраних сина ми на почти навършени 6 месеца. На обяд му давах по 60 гр. зеленчуково пюре и по 100-120мл. АМ. Постепено замених изцяло обедното хранене със 160 гр. пюре. Ако даваш по 125 гр. пюре, после може да дохраниш с 30-60 мл. мляко, като постепенно изместиш млякото и остане само пюрето.
Сина ми имаше периоди, през които изпиваше по повече мляко, но щом го е искал значи е бил гладен. Винаги съм се ръководила по него. Ако теб това те притеснява, то просто през следващите 1-2 месеца не му увеличавай дозите АМ.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Според мен 60 гр. пюре + 200 мл мляко е доста за бебето. Около 200 гр. общо е оптималното количество, което детето трябва да изяжда на едно хранене. А след подобно хранене 60+160 колко време издържа, без да огладнее? Според мен можеш да увеличаваш постепенно твърдата храна, ако детето приема охотно това, т.е. хапва без да протестира. В момента, в който не желае повече - дай мляко за дояждане. До годинката е добре детето да пие паралелно с твърдата храна и мляко / кърма /. Ако не иска големи количества от твърдата храна - не го насилвай. Още е малко и сега е времето на свикване с разнообразни вкусове, с въвеждане на нови храни и не е задължително да бързаш да заместваш цяло хранене, ако детето не го желае. Моят син е на почти годинка, но през деня си пие мляко, независимо, че приема и доста твърда храна.

# 4
  • Мнения: 251
Здлавейте на всички.Желая на вас и вашите семейства здраве и късмет през новата година. Бих искала да ви помоля за съвет. Всяка вечер изчитам толкова теми във форума и толкова ми е объркано, та реших да пиша до мамите за съвет.Да не говоря за педиатърката, която според мен е ужасно боса, но живея в малък град и нямам много избор.
Моят син е на 5 месеца и 10 дни. Тежи 8 кг и е 70 см.Роди се 3450. Преди 15 дни започнах великото захранване.Започнах с плодово пюре от ябълка на Хип, после дадох ябълка и тиква, а сега давам тиква и картоф.Дотук слава богу нямаме проблем. Искам да попитам на обед след като дам пюрето \60мл в момента колко мляко АМ трябва да дам отгоре. Ние до този момент, до преди захранването ядем по 200 мл мляко 6 пъти на ден.Сега обаче като започнах да давам пюре по 60мл. реших да давам по 160 мл мляко, но той започва да плаче като свърши млякото.От една страна ме е страх да не е гладен, от друга да не го преяждам. Според вас време ли е за цяло пюре от 125 мл и колко мляко след това.?Мислите ли че 6 пъти по 200мл мляко на ден е много за бебе на такава възраст?Мога ли и следобед вече да давам пюре и мляко.Много ми е объркано,дайте съвет.Благодаря предварително

сина ми е на 7 м захраних го след 4 м с оризова каша на  нестле и след това зеленчуково пюре но ако сте достигнали 125мл давай си му по цяло пюре  и 80мл мляко .Не е много  просто бебчето е по лакомо след обяд пюре с мляко  може и с бисквита закуска давай ги като редуваш 1 с плодово 2 мляко с бисквита и на обяд зеленчуково  Така успях да заситя моя лакомник  newsm10

# 5
  • Мнения: 4 433
За 15 дена както казваш ти вече заместих обедно хранене само с пюре.

# 6
  • Мнения: 72
и аз така, само че бяхме на каша заради по-малкото тегло.Опитай да заместиш едно хранене с пюреи ако не се запича коремчето, значи всичко е ОК. Ако има запек давай порцията пюре и повече  сок или  вода.през деня.Ако търси млякото може да е от жажда не от глад

# 7
  • Мнения: 14
Багодаря на всички ви за отговорите.Яд ме  е, че започнах с ябълка по съвет на докторката, трябваше със зеленчуци.Сега вече 5 дни давам тиква и картоф и утре ще добавя ранни моркови, а след два дни ще заместя цялото обедно хранене.А след една седмица ще започна да давам по-малко плодово с АМ  и следобеда.Дано не греша.Благодаря ви мамита за отгонорите.Живи и здрави бъдете.

# 8
  • Мнения: 316
Сега вече 5 дни давам тиква и картоф и утре ще добавя ранни моркови, а след два дни ще заместя цялото обедно хранене.А след една седмица ще започна да давам по-малко плодово с АМ  и следобеда.
Звучи добре като план, но не забравяй, че всичко си зависи от детето. Понякога се изисква повече време за заместване на храненето, бебчето си иска млякото и това е! Важното е търпението! Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт