Ползвате ли болнични през цялата бременност след инвитро

  • 20 897
  • 37
  •   1
Отговори

Анкета

Ползвате ли болнични  през цялата бременност след инвитро или ходите на работа?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 05 апр 2009, 12:26

  • Мнения: 19
Здравейте, аз съм бременна след инвитро и от деня на пункцията съм в болнични. С тази анкета искам да разбера има ли жени, които ходят на работа и как се справят. newsm78

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Аз лично не,работех до края ,т.е.до 45 дни преди термина.Не виждам причина да не работиш,ако се чувстваш добре  Peace Е все пак зависи и от работата,която работиш  Peace

# 2
  • Мнения: 2 261
От дена на пункцията съм в болничен,но няма да ми стигне до края.
Незнам колко дни и  мисля да питам колко дена трябва да се върна на работа за да нямам проблеми.Ще се върна проформа де.
Някой ако ги разбира да помага?
 Hug

# 3
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Бих искала да задам няколко въпроса които са свързани с темата:
Как се ползва такъв болничен?
От клиниката в която е правено ин-витрото ли се издава?
Пациента ли си избира дали да е болничен и колко или лекаря решава?
Въобще каква е процедурата, имате ли представа?

# 4
  • Мнения: 19
Можеш да ползваш само 180 дни болнични, остават около месец и половина до болничните,които се издават 45 дни преди термина. Аз мисля да ползвам платен годишен отпуск, но ако нещо се обърка, доколкото знам има и други варианти. Единият, който ми каза моя гениколог е явяване на ТЕЛК. Другият е влизане в болница за  5 дни и от там нататък до раждането ти се полагат болнични, вече не важи ограничението от 180 дни.

# 5
  • Мнения: 2 261
След пункцията за месец по лекарско предписание,имаше защо.
После от гениколог и заради работата и заради страховете.

# 6
  • Мнения: 2 261
180 дни ?
А сега математика здравей.
Първи болничен 03.10.2008.
Термин 27.06.2009,но ще е секцио на 100%,което ще рече около 8-15 .06.2009.
Ако се върна целия март дали ще ми стигне?

# 7
  • Мнения: 822
трябва да се регистрирате при лекар работещ със ЗК например в най близката поликлиника, който формално следи бременността и да се разберете ви издава болмични всеки месец, става с ТЕЛК, но лекарите които знаят се оправят някак си и вс. е ОК

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Аз съм в болнични от 8 г.с. Издава ми ги лекаря по ЖК, към когото ме насочиха от ин витро клиниката. Иначе ходех на работа от 5ти ден след трансфера до въпросната 8 г.с., когато повръщането стана непоносимо и не бях в състояние да върша елементарна работа в офиса, наложи се и хоспитализация, после претърпях и операция и оттогава съвсем се отказах да ходя на работа.
Та значи, по същество:

Болничен може да ви издаде лекарят, който ви води ЖК по каса. Достатъчно основание е, че бременността е настъпила след ин витро оплождане. Поне на моя така пише - основание е ин витрото, а допълнително и това, че съм с близнаци. Не са ми правили проблем, поисках си сама болничен още при първото ми посещение и веднага ми дадоха.
Всеки болничен може да е за максимум 30 дни, като за толкова продължителен болничен се иска лекарска комисия т.е. подписи от 2 лекари например. Като изтече този болничен ви се издава продължение пак за 30 дни.
Има лимит от 180 календарни дни болнични. Като стигнете лимита ще трябва да прекъснете болничния за няколко дни и може да започнете наново да броите. На мен например няма да ми стигнат 5 дни до болничния за майчинство, за които се договорих с работодателя ми за платен отпуск. Ако искате да продължите иначе тези 180 дни, има вариант за ТЕЛК, но не съм го проучвала, в моя случай за 5 дни не си заслужава.

Вали, брой до датата, на която излизаш по майчинство 45 дни преди термин, не до самото раждане.  Wink

# 9
  • Мнения: 19
Здравей dessiko! Процедурата свързана с инвитро трае общо около три седмици. По-точно моята стимулация траеше 2 седмици, но аз бях по дълъг протокол, имаше  и жени, които бяха по късия протокол (една седмица), протокола се определя от гениколога. За времето на стимулация не се дава болничен, през това време трябва да ползваш платен отпуск. Когато дойде моментът се прави пункция на фоликулите, която е болезнена манипулация и се прави с пълна упойка и затова след пункцията още същия ден се издава болничен.В клиниката, в която бях аз ми издадоха за 30 дни, на него пишеше "безплодие при жената" и "пункция на фоликули". Във форумите съм чела, че не във всяка клиника, обаче издават болнични, а в някои издавали само за 15 дни. След теста за бременност и преглед в клиниката, в която правих процедурата и се установи, че съм бременна си намерих гениколог в моя град, който ми написа направление за ЛКК и от там ми издадоха болничен за нови 30 дни, продължение на първия от клиниката, но на този пишеше "заплашващ аборт", сега чакам да ми издадат трети, който също ще е продължение и така докато изтекат въпросните 180 дни.

# 10
  • Мнения: 2 261
Значи смятам 180+45 дни от дата 03.10.08 до 27.06.09 и разликата се връщам на работа?
Някой ако може да ми провери сметките.Сметнах,че трябва да се върна 44 дни.Така ли е?

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 12:20 от Vali :)

# 11
  • Мнения: 3 011
Ау ще следя темаата, защото живо ме вълнува този въпрос  Peace

# 12
  • Мнения: 19
Най-добре си вземи две календарчета за 2008 и 2009. Първо отброй 180 дни, виж на коя дата изтичат. След това от датата на термина върни 45 дни и пак си отбележи датата. И вече тогава трябва да отброиш колко работни дни остават като разлика, но имай предвид да извадиш официалните празници, ако има такива през този период като Великден, 1 май или 6 май. За да не търсиш календарчета, влез в гугъла и напиши календар, там ще ти излезнат, аз така правя.

# 13
  • Мнения: 3 011
Вали можеш да ползваш в на4алото отпуск ако имаш такъв  Peace Ина4е 180 дни са около 6 месеца, незнам дали става въпрос за работни или календарни ди?! Ако са работни ще са повече от 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 2 261
Благодаря ви.
Бе и да ги смятам за 5 дни ...............вземам 45 да поработя и ........
От 1 март до 15 април съм на линия по документи 

Общи условия

Активация на акаунт