Съхранение на домашно приготвени пюрета

  • 7 571
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug

Моята дъщеричка преди няколко дни навърши 6 месеца и започнах да я захранвам. До сега беше само на кърма, сега опитваме пюренце. Въпросите ми са следните: може ли да приготвям по-големи порции пюре (например за няколко хранения) и как се съхранява пюрето? Чувала съм, че може да се замразява, но каква е точно процедурата? В какви съдове се държи? Същите като за замразяване на кърма стават ли? Колко време може да се държи във фризер и хладилник? И понеже аз ще слагам кърма в пюренцата, преди да ги замразя ли я слагам или непосредствено преди ядене?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 367
Аз също твърдо съм решила преди всичко да приготвям пюренца вкъщи. Отскоро съхранявам в хладилник тези, които приготвям. Те са зеленчукови, плодовите приготвям в момента преди хранене. Ние нямаме фризер и се налага да ги съхранявам в хладилник. Разсипвам в контейнерчетата за кърма, затварям докато са горещи, по-късно ги местя в хладилника. Лично аз съм приела принципа да ги ползвам до три дни. Но разбира се във фризер е съвсем различно.

# 2
  • Мнения: 693
Здравейте, момичета  Hug

Моята дъщеричка преди няколко дни навърши 6 месеца и започнах да я захранвам. До сега беше само на кърма, сега опитваме пюренце. Въпросите ми са следните: може ли да приготвям по-големи порции пюре (например за няколко хранения) и как се съхранява пюрето? Чувала съм, че може да се замразява, но каква е точно процедурата? В какви съдове се държи? Същите като за замразяване на кърма стават ли? Колко време може да се държи във фризер и хладилник? И понеже аз ще слагам кърма в пюренцата, преди да ги замразя ли я слагам или непосредствено преди ядене?

Благодаря ви предварително   bouquet

Контейнетите на Avent са перфектни за целта.
Кърмата се добавя непосредствено преди да дадеш пюрето.

Ето какво е писала Косе Босе - дано не и е неприятно, че я цитирам  Rolling Eyes

Трайност на замразени пюрета (т.е. продукти, преминали термична обработка и пасиране):
* Месо: 1-2 месеца
* Месо пилешко: 3-4 месеца
* Зеленчуци: 3-4 месеца
* Зеленчуци и месо: 1-2 месеца
* Бульон: 1-2 месеца

Това са максималните срокове за съхранение (+/- 1 месец според различни източници) при температура поне -18 градуса (фризер или фризер с отделна врата).

# 3
  • Мнения: 94
Като правя домашно пюре го замразявам в бурканчета от пюрета от 125гр.  Правя най-много 4-5 от един вид (надписвам съдържание и дата) и го изразходвам до 2 седмици, ама ние ядем само няколко вида за сега и за това не събирам повече от 20 бурканчета във фризара. Като стане по-голямо разнообразието на храни сигурно ще почна да правя най-много за още веднъж. Иначе сега правя от круша, ябълка, тиква, слива, морков, картоф и комбинации между тях. 

# 4
  • Мнения: 148
Правя по 3-4 пюрета наведнъж.Слагам ги в контейнерчетата на аvent.Това,което е за другия ден го оставям в хладилника,а другите във фризера.Преди ядене ги размразявам и добавям АМ.

# 5
  • Мнения: 200
Правя по 3-4 пюрета наведнъж.Слагам ги в контейнерчетата на аvent.Това,което е за другия ден го оставям в хладилника,а другите във фризера.Преди ядене ги размразявам и добавям АМ.
Аз също оставям в хладилника ако е за другия ден. А знаете ли дали може да се съхрани кисел в хладилник за другия ден?

# 6
  • Мнения: 1 045
Аз оставям кисел в хладилника за следващия ден.Но преди консумация добавям АМ.
И аз съм приела до 3 дни съхранение в хладилник,защото на готовите пюрета пише след отваряне до 48 часа.Приготвям за 3 дни,което е 48 часа след приготвянето.Това когато ме мързи в повечко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт