Вечеря - кога?

  • 1 771
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте Simple Smile,

Бебка е на 9 месеца и имам питане за храненето й. Кога трябва да започна да давам храна за вечеря различна от мляко? Също и каква да е тя? Пюрета както на обед ли или супа, или и двете? Хляб трябва ли да давам също?

Мерси на всички предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 973
давай супичка-чиста,без сухар в 19ч.

# 2
  • Мнения: 4 433
Ами супичка със сухар,също сосче от картофена яхния пак със сухар Wink

Точно на 9 месеца почнах да давам каквото и ние хапваме.

# 3
  • Мнения: 577
аз храня така:
6:00 - АМ
10:00 - попара, грис, нишесте, плодово пюре (като ги редувам) мисля да включа и мюсли тези дни
14:00 - зеленчукови пюрета или местни  ако имам нещо домашно сготвено давам от него
18:00- 19:00 - супа слагам сухар за да се сгъсти иначе е много течна, мусака( домашна) яхнии  важното е да готвиш така че да е подходящо за детето. каквото хапваме ние това давам и на детето , но готвя без сол а подправки слагам само копър целина и магданоз.
и преди лягане пие мляко. До колкото съм запозната детето трябва да приема около 500мл. мляко.

# 4
  • Мнения: 2 334
Аз започнах да давам вечеря от 10-и месец.Давам към 19ч. супа или зеленчуково пюре и в 21ч. АМ  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз започнах на 9 мес супичка с сухарче или половин филийка хляб в 19.30.Но има много варинти за дневен режим Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Можеш да даваш нещо готвено към 19 часа а по късно като заспива да си изпие и малко мляко.

# 7
  • Мнения: X
По принцип зависи от самото дете. На голямата давах супа със сухар на 9м., малката все още си предпочита млякото. Ляга си много рано, в осем е отнесла плувката и реално време за вечеря няма.

# 8
  • Мнения: 544
Аз от 8 мес. започнах да давам супа със сухар за последно ядене, без мляко, защото след супата заспиваше.

# 9
  • София
  • Мнения: 963
Да питам и аз като давате супа към 19 например, после по-малко количество мляко ли изпиват вашите дечица?
Нашият режим е следният:
8:00 - мляко
11:00 - плод
13:30 - обяд
17:30 - кремче, йогурт....
21:30 - мляко

Как да разместя храненията за да въведа и вечеря?

# 10
  • Мнения: 6 713
малката все още си предпочита млякото. Ляга си много рано, в осем е отнесла плувката и реално време за вечеря няма.

И ние сме така, към 19.30 макс до 20.00 часа вече пие млякото. Освен да давам супата към 18.00, а кашата / плодовото пюре да се измести към 15.00? newsm78

# 11
  • Мнения: 405
 Вечеря към 18, 18.30ч. супичка със или без сухар / зависи колко гъста ми се е получила при готвенето Rolling Eyes/ и после към 20.30ч. си пийва и млекцето Simple Smile.....и евентуално заспива Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 587
Започнах да давам супичка за вечеря към годинка без хляб или сухар.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката от 8-я месец вечеря супа със сухар към 20.00

# 14
  • Мнения: 6 713
А супата каква да е - зеленчукова или месна? Каква най-често давахте/давате? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт