Как да помогнем на бебето да "слезе" в таза?

  • 12 926
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
Здравейте всички!
Предстои ми раждане скоро, терминът ми е определен за 13-ти януари, днес бях на преглед и лекарката ми каза, че бебето не е слязло. Чела съм, че има упражнения и техники, с които да му се помогне, но за съжаление съм забравила точно къде ги разглеждах. Искам да се размина с секциото, а лекарката ми намекна, че ако нещата не се променят, може и да се наложи.
Моля за конкретни отговори. Не искам дискусионна тема, просто информация.
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 544
Съвета, който ми даде моята гинеколожка за слизане на бебето е колкото може повече движение и разходки.

# 2
  • Мнения: X
Не знам за такива упражнения, може и да има. С първото ми раждане стана така, че бебето не слезе в малкия таз, въпреки контракциите и разкритието, защото тазът ми е тесен. Има още време все пак, може и да слезе.

# 3
  • Мнения: 2 374
Разхождай се много,ако искаш и можеш разбира се танцувай (е само по-леко де Laughing).

# 4
  • София
  • Мнения: 388
Аз тръгнах да раждам с изтекли води и бебка все още си беше горе високо, родих след три часа, явно е слязла в последния момент.

# 5
  • Мнения: 1 317
Има йога упражнения които може би биха помогнали, разгледай:
http://www.natalyoga.net/helping_birth.html#birth2
http://www.estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&it … 1112&cid=1113

# 6
  • Мнения: 826
 И на мен темата за упражненията ми е интересна. Тук цитирам един отговор на съфорумка в друга интересна тема ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321364.90 ) :
оffioly : "...ами за масажа на перинеума предполагам знаете, то няма нищо кой знае колко сложно в него; аз лично правех само външен масаж всяка вечер;
между контракциите - всякакви движения в ханша, обаче доста по-резки; отпускане с цялото тяло ту на единия, ту на другия крак, но трябва да са отсечени резки движения, за да се подпомогне слизането на бебето;"

 Ето и полезна информация от Естествено.  Peace

http://www.estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&it … 1112&cid=1113

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
според мен едва ли може да се помогне по някакъв начин...дори с тези упражнения

# 8
  • Мнения: 9 814
При мен бебето "слезе" в самия ход на раждането.
До последно беше доста високо, което според лекарката, която ме изроди е нормално състояние за 38-39 г.с.

# 9
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Мен ме караха да изкачвам и слизам по стълби.Немога да преценя имаше ли ефект от това,но опитай ако искаш,може пък да помогне Rolling Eyes.И много разходки.Леко раждане и да гушкаш здраво и красиво бебче. Hug

# 10
  • Мнения: 2 013
Нашата бебка си имаше характер още от ембрион  Laughing
При мен нищо не помогна за това "слизане",а мога да се похваля,че опитахме всичко.Тя си слезе сама,няколко часа преди да се роди .До последно докторите повтаряха "главата е високо",та се бях побъркала дали въобще мисли да излиза.Според мен бебето като реши само ще си слезе,просто трябва да му дойде времето.   bouquet
Горе главата и много леко и бързо раждане ти желая!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 1 671
Разходки и то много, също така по време на контракциите - приклякане.

# 12
  • София
  • Мнения: 280
Разходките много помагат, сега е доста заледено така, че може да си правиш обиколки в къщи.
Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам!

# 13
  • Мнения: 267
Повечето движения наистина помагат,но и с тях не винаги става.Когато бях бременна със сина ми много се движих(разходки,разходки)бях измъчила всички около мен особено в деветия месец Twisted Evilкой какво прави аз все езерото в Дружба обикалях  Laughing.Дойде време да раждам и след 4 часа контракции  с разкритие 9 см. акушерката ми каза че бебето има още работа все още е много високо и главичката му не е прилегнала към шийката.Това ,което направих беше да се разхождам в родилна зала(доста е трудно в такъв момент) но  след известно време дойде резултата и започнаха същинските напъни,като веднага след това родих.Мисълта ми е да не се шашкаш, имаш все още време всичко да се промени, не е изключено да стане и в последния момент Peace успех и леко раждане ти пожелавам  Peace

# 14
  • Мнения: 798
На теория разходки и стълби са добре. Аз с двете си деца доста ходих, а стълби по стечение на обстоятелствата непрекъснато изкачвам и слизам Mr. Green
Въпреки това първото ми дете си слезе две седмици преди термин, а второто - в процеса на раждане. Лекарката ми каза, че това е напълно нормално (да слезе при раждане) и никога дума не е обелила за секцио  Peace

Общи условия

Активация на акаунт