Класация за най- тъп новогодишен подарък от БНД

  • 9 134
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 457
Да ви се похваля или да ви разсмея - синчето се върна тази вечер, гостува на баща си и неговите роднини от 02 01.
Баща му го доведе с една найлонова торбичка, в която имаше една червена зелка #Crazy, няколко мандаринки и няколко грейпфрута.
Само това и нищо друго - нито парички, нито някаква играчка.
А то милото отиде да ги суровака и се надяваше на iPod Rolling Eyes
В яда си му прозвъних и ми каза, че чичовците на детето и майка му и баща му били му дали пари, но той щял да ги внася. Откакто сме разведени все внася, икономии на мой гръб прави, а нищо не съм видяла да има черно на бяло.
Не мога да се въздържа просто. Писна ми да се стиска и да не дава нищо и да играе ролята на социално слаб! Синчето даже му предложи да му даде пари за такси, защото се размърмори когато го вземаше, че я бил окъсал.
Нашият БНД с това зеле е на първо място, не мислите ли?

# 1
  • Мнения: 800
ЗЕЛЕ ама все си е нещо.Нашият даже не се обади да му честити Коледа и Нова година.Сигурно пак няма пари /32ст.за един телефонен разговор/

# 2
  • Мнения: 165
Признавам, че това със зелката ме закопа! Ужасно наистина! Горкото дете. Но все пак, ако се погледне от друг ъгъл, БНД е предал житейския урок за големите надежди... и ето ти пак заслуга... Глупостите настрана - при нас ситуацията е тъпа, пък и подаръците (защото често са за по-малки деца, да не кажа бебета). Имам предвид това, че подаръци има, но си стоят при БНД-то, детето не си ги взима в къщи. Това само по себе си е такава глупост - мен ли наказва като не дава на детето да си вземе, каквото му е подарил  newsm78 ? Или него  ooooh!?   #Cussing out 

# 3
  • Мнения: 2 175
Хм..моят пък дай му само подаръци да прави..
С това и му се изчерпват бащинските задължения..
Напоследък почнах да "смърдя" много - защото аз не купувам нещо заради определени условия, а той веднага използва и му го купува..
Аз се гърча с изхранване, обличане и плащане на всичко - но мечтаните подаръци са от него.. #2gunfire
Не че не мога да му купя ПСП - но не виждам смисъл да ми играе по цял ден на игри..И малкия го знае..обаче..тати Sick

Та..незнам кое е по-добре в случая..

# 4
  • Мнения: 84
Ние сме като m_tania - НИЩО. Даже и телефонно обаждане нямаше.
Ама като се замисля - май по добре нищо от колкото зелка...  Laughing

# 5
Здравейте. Не знам от какъв зор влезнах в бгмама и се зачетох. Стана ми много интересно и минах през различни настроения. Дори си и поплаках в един от разделите.

Аз съм дете на разведени родители. Баща ми биеше майка и дядо. Бях на 9 месеца при първия побой и се заклевам, че го помня. Даже съм описвала на мама какъв цвят беше спалното бельо. Разделили са се , когато съм била на 1,5г. Години наред баба ми и дядо ми ми обясняваха как коравосърдечната ми майка изгонила горкия ми баща от нас посред зима. Имах присъдена издръжка. Не я плащаше. Все му се молех за едното шибано яке или обувки. Все нямаше пари и нямайки пари си сменяше колите, пушеше по 3 кутии цигари и си правеше ремонт постоянно. Само на РД-тата ми правеха баба ми и дядо ми разни скъпи подаръци, както каза една мама "мечтаните". Няма да забравя един червен уолкмен. Каза ми " Ще ти го подаря ако не кажеш на майка си и дядо си, че са лайна". Взех го, повторих на висок глас и му тръшнах вратата пред носа. Бях на 5.

Когато станах на 16 започнах дело за издръжка(майка ми я беше страх), продължи 3 години и половина. Накрая взех 4 хиляди и нещо. Толкова струвам. В последните 4 години съм го виждала веднъж, когато дойде да ме заплашва за делото.

Мили майки, изпаднах в подробности нарочно. Да, аз получавах от него големите подаръци, да онези ми баба и дядо ме гледаха по седмица в годината и всяко мое желание беше закон, но АЗ ОБИЧАМ ТОЛКОВА СИЛНО МОЯТА СИ МАЙЧИЦА И МОЯТ СИ ДЯДО, ЧЕ СЪМ ГОТОВА ДА НАПРАВЯ ВСИЧКО ЗА ТЯХ. И помнете нещо- децата са умни, те не забравят.

Сега съм на 20, имам една прекрасна майка и най-любящия дядо на света. Не знам къде и какво прави моят семедарител, но не ме и интересува. Въпреки всичко имах прекрасно детство и липсата на баща беше плюс за мен- направи ме по-силна и целеустремена!

На вас желая много кураж и радости newsm10

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Хм, дори не се обади да му чистити. Тоест обади се, чистити на мен, но дори не спомена да чуе детето.
Иначе на приказки много силен. Замина в чужбина и веднъж се обади да ми поиска номер на банкова сметка - щял да праща по 50-100 паунда месечно.
Давам му номера преди Коледа и му казах, че като прати пари, ще купя нещо на детето и ще кажа, че е от него. И се започна "Ама сега няма работа, финансова криза, ала-бала, пък когато имам пари, Коледа ще е минала..."
Та така, сина ми няма подарък от него. За сметка на това пък, съпругът ми прати от САЩ 2 нови зимни якета, маратонки и зимни обувки (че тези които купувам от тук все ги къса), някакви коли, трансформари. Чакаме ги да дойдат всеки момент. Закъсняха, но поне са от сърце... и със сигурност струват повече от празните думи на БНД.

Много мога да разказвам за "подаръците" от него... Обаче ще се ядосам и ще вдигна кръвно, а заради него не си струва.

# 7
  • Мнения: 2 849
elizabeth,
наистина с тази червена зелка твоят БНД обира всички точки Joy Ако му беше купил 2 шоколади и пакет бонбони със сигурност нямаше да се "впечатлиш" толкоз, а и ние нямаше да се "впечатлиме". Човек направо да си помисли, че е ревностен вегетарианец (в което няма лошо), ама не загрява ли, че децата се радват на играчки (дори и не на скъпи играчки).
Той моя БНД плащаше издръжка 5 лева на дъщеря ми (нередовно и даже по едно време никаква издръжка не плащаше), ама обикновено два пъти в годината (не всеки път) за Коледа и рождения ден на детето, й правеше подаръци (колело, ролери, кукла барби, кукленски сервиз). Случвало се е да не се обади за рождения й ден и съответно да не даде никакъв подарък или пък да излезе с нея на рождения й ден и пак да не й купи подарък ("ти (т.е. моя милост) не ми даде възможност да й купя подарък"(нищо, че е бил с нея на сладкарница на рождения й ден) "аз исках, тя още на следващия ден да замине с мен на Ахтопол и тогава щях да й купя подарък"(дъщеря ми "замина" с него на Ахтопол след 10 дена за 10 дена и пак се върна без подарък. Ами да е заминала веднага, той БНД решава кога да се дават "подаръци").

Най-скъпия подарък (като стойност), който БНД е правил за дъщеря ми е за Коледа 2005 - GSM+SIM-карта (не беше от скъпите). Тя тогава беше на 11 години. Аз лично считах, че на този етап още не й е нужен GSM (майка ми я изпращаше и чакаше на автобусната спирка на път за/и от училище), а и се притеснявах да не я нападнат с цел да й вземат GSM и да й изкарат акъла или наранят (моя приятелка имаше такъв инцидент в подлеза до училището на дъщеря ми, а също и мой колега).
На 31 май 2007г. БНД си поиска GSM (който се оказа издведнъж не подарък, а "даден за ползване"). Казах на баща ми веднага да се среща и да му дава GSM, че да не окаже изведнъж, че БНД е подал жалба в полицията, че сме му откраднали GSM. На 1 юни 2007г. баща ми се срещна с БНД и му предаде "ценния GSM". Баща ми го е накарал да позвъни на номера и да се увери, че апарата работи и му е дал да подпише Предавателно-приемателен Протокол, че GSM (фабр.№) е в изправност и е предаден заедно със SIM-карта. БНД разписал Протокола, взел си GSM и си заминал Shocked. Сега майка му си го ползва, даже не си е сменила и SIM-картата (дала си е номера за контакт - квартира М.К. Ахтопол Shocked) Ако БНД беше продал ведна телефона, сигурно нямаше да вземе повече от 40 лева.
Подаръка се нарича поДАРък именно защото се дарява, от сърце е и не се очаква нещо в замяна, всичко останало е търговия.
Дъщеря ми ме беше попитала след този случай "ако си поиска обратно колелото и ролерите, трябва ли да му ги върна?".
Излишно е да споменавам, че последните години БНД не е правил "подаръци" на дъщеря ми и не се обаждал (и по-добре).

Та ако БНД на eizabeth е на първо място в класацията "най-оригинален" коледен-подарък, то моя БНД със сигурност е на пъво място в класацията "изземване - последващо подаряване-използване на подъръците, подарени на детето"

# 8
  • Мнения: 157
Олигофрените трябва да се кастрират!  #CrazyСъжалявам, че звучи толкова грубо, но ФАКТ - мисля го!
И по-добре никакъв да го няма, отколкото да носи зелка на детето. Или пък да пу подарява нещо и после да си го взима. За моя голяма радост бившият ми мъж е от първите (никога не съм вярвала, че ще се радвам на факта, че БНД никакъв го няма)

# 9
  • Мнения: 6 696
Определено авторката води първенството с тая зелка Rolling Eyes
При нас пък имаше обаждане за Коледа, като преди това детето получи новогодишна картичка с пожелания за Коледа и Нова година и 2 картички от Монреал/БНД-то живее там/, като по телефона обясни, че е изпратил картичките за да видим какви високи блокове имало в Канада.  ooooh!Въобще не му се връзвам вече, не ми пука за блоковете му JoyА подаръци за празници??? Какво беше това?!
Впечтли ме поста на  усмивката20 , браво на теб HugБих искала детето ми да бъде толкова силно и целеустремено като теб. Успех ти желая  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 973
усмивката20  Hug подкрепям поста ти ,тъй като аз също съм от такова семейство Peace

# 11
  • Мнения: 481
stealflame , като прочетох твоя пост и се успокоих, че ние не сме единствените на света. При нас положението е същото - като вземат децата (баща им, баба им и дядо им) доколкото разберам им се купуват дрешки, обувки играчки и въобще доста неща, но нищо от това, което се купуваслед това не се носи у нас. Подаръците си остават у БНД. И се питам винаги ЗАЩО?! Та те вземат децата веднъж в месеца. Какъв е смисъла тези неща да стоят там и децата да не могат да им се радват......
Но това е......
Купил им е шейни за нова година, които естествено са си при него. Ония ден си ходим по заснежените улици и Ани ми казва "Мамо, аз ще помоля тати да ни даде шейните за малко, за да можем да се пързаляме и тука.......ще го помоля......."
Това ли е подарък.... за който детето му е мъчно и ще се моли да си го ползва ...... а това е дете на три години и половина...... Sick

# 12
  • Мнения: 2 849
Веселина, имаш две страхотни кукли, много сте сладки и трите. Поздравления!

Твоя БНД и неговите родители направо ме изумиха, не само играчките, ами и дрехи и обувки при тях  Shocked страхотна простотия. Явно си отмъщават на теб по този начин, а пред децата са върха - всичко им се купува (е за 2 дни в месеца всеки може), ама този номер няма дълго време да минава, децата растат и все повече разбират....

Имаш най-голямото щастие на света двете си дъщери, а пък за тези мизерници не си струва да се ядосваш (може и това да целят, някои хора имат извратено мислене).

# 13
  • Мнения: 165
stealflame , като прочетох твоя пост и се успокоих, че ние не сме единствените на света. При нас положението е същото - като вземат децата (баща им, баба им и дядо им) доколкото разберам им се купуват дрешки, обувки играчки и въобще доста неща, но нищо от това, което се купуваслед това не се носи у нас. Подаръците си остават у БНД. И се питам винаги ЗАЩО?! Та те вземат децата веднъж в месеца. Какъв е смисъла тези неща да стоят там и децата да не могат да им се радват......
Но това е......
Купил им е шейни за нова година, които естествено са си при него. Ония ден си ходим по заснежените улици и Ани ми казва "Мамо, аз ще помоля тати да ни даде шейните за малко, за да можем да се пързаляме и тука.......ще го помоля......."
Това ли е подарък.... за който детето му е мъчно и ще се моли да си го ползва ...... а това е дете на три години и половина...... Sick

С течение на времето се убедих, че всичко, което ми се случва не е прецедент само и единствено за мен... Идиотщината от страна на всички БНД се проявява по подозрително еднакъв начин - и към нас (майките), и към децата. Най-голямата тъпотия на БНД е, че се опитват да компенсират липсата си на нормални отношения с децата чрез подаръци, пък били те и най-скъпите. Не става!!! Децата не са тъпи, те усещат всичко и много скоро разбират фалша в цялата работа! В края на краищата не даровете са важни, ами чувството на топлота и грижа, на обич и разбиране между родител и дете!  Hug

# 14
  • Мнения: 1 175
Изчетох темата и малко си поплаках даже. Аз също съм отгледана само от майка си. Обичам я и я боготворя-тя е най-великата майчица на този свят!Но-мисля,че аз съм печелила вече класацията за най-тъп подарък. За една Нова година отидох да ги сурвакам,а представете си-прибрах се с една огромна свинска зурла. Баба ми каза,че на Васильовден се прави пача. А и нямали месо да ми дадат,защото вече го запечатали в буркани. Никога няма да забравя колко тежеше торбата,в която  беше сложена главата. Бях шестгодишна и едвам се прибрах вкъщи,но бях много горда,че съм се справила. Мислех,че мама ще ме похвали,а тя като отвори сака дори ми се скара защо нося тая зурла. Аз нищо не разбирах,помня само,че тя плака цяла вечер!

Общи условия

Активация на акаунт