Инхалации

  • 9 385
  • 16
  •   1
Отговори
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Здравейте мами,от доста време имам инхалатор,но досега съм правила на малкият само инхалации със вентолин и физ.разтвор.Бихте ли ми казали вие със какво друго ги правите ,че малкият неспира да кашля,а май и от вентолина няма резултат.Мисля да започна да ги редуван,но не зная със какво,бях чула някъде че може и със капки проспан,но не зная никакви пропорции.
Моля помагайте, ако знаете нещо. Praynig

# 1
Прави му инхалации само с физиологичен разтвор, от тях може и по - често през един - два часа. Облекчават и сухата лаеща кашлица и тази, която отхрачва. С Вентолина не бива да се прекалява, трябва да е точно дозиран и през определените от лекаря часове.

# 2
  • Мнения: 83
Хималайска сол.Равносилна е на вдишване на йодни пари от морето.

# 3
  • Мнения: 1 305
Лайка. За отпушване на нос много добре действа евкалипт.

# 4
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Хималайска сол.Равносилна е на вдишване на йодни пари от морето.
От къде да я взема тази сол,във аптеките ли я има?И как се прави инхалацията със нея?
Благодаря предварително!

# 5
  • Мнения: 83
В аптеките едва ли я има ,макар,че и там съм срещала.Аз си я поръчвам от Аквасорс.Струва 30 лв като количеството стига за много дълго време понеже се прави разтвор от нея.Инхалацийте се правят като всички останали,във водата се разреждат солите,със хавлиена кърпа на главата 10-15 минути,внимава се да не се изгори детето.Това е.

# 6
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
В аптеките едва ли я има ,макар,че и там съм срещала.Аз си я поръчвам от Аквасорс.Струва 30 лв като количеството стига за много дълго време понеже се прави разтвор от нея.Инхалацийте се правят като всички останали,във водата се разреждат солите,със хавлиена кърпа на главата 10-15 минути,внимава се да не се изгори детето.Това е.
А дали ще могат да се правят през инхалатора,защото мен това ме интересува? newsm78

# 7
  • Мнения: 83
Да,те се разтварят и от този разтвор се прави инхалацията.

# 8
  • Мнения: X
При честите ларингитни прояви на дъщеря ми д-рът ни препоръчва инхалации с малко сода за хляб във физиологичния разтвор! Лайка е забранил категорично да използваме, въпреки че е много популярна инхалацията с лайка, защото тя е от алергените и може да навреди вместо да помогне! Дано ви спре скоро кашлицата.
А вие какви инхалатори ползвате? Аз си купих този на Омрон, препоръча ми го пирятелка, която е изключително доволна от него.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При честите ларингитни прояви на дъщеря ми д-рът ни препоръчва инхалации с малко сода за хляб във физиологичния разтвор! Лайка е забранил категорично да използваме, въпреки че е много популярна инхалацията с лайка, защото тя е от алергените и може да навреди вместо да помогне! Дано ви спре скоро кашлицата.
А вие какви инхалатори ползвате? Аз си купих този на Омрон, препоръча ми го пирятелка, която е изключително доволна от него.
Би ли споделила какво предприемаш при ларингит,че моя ме скъсва.За месец и половина 3 ларингита ми направи.Всеки вирус го обръща на ларингит.
Извинявам се на авторката,че и спамя темата Rolling Eyes

# 10
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
И моят е Омрон,много съм доволна.

# 11
  • София
  • Мнения: 408
И аз да попитам, как точно се прави разтвора- трябва ли водата да е вряла? Имам инхалатор на ОМРОН.

# 12
  • Мнения: X
И аз да попитам, как точно се прави разтвора- трябва ли водата да е вряла? Имам инхалатор на ОМРОН.
Инхалацията се прави с физиологичен разтвор примерно, ако не е предписано друго лекарство от лекар и в никакъв случай не се затопля. Ако водата трябваше да е вряла за какво ти е инхалатор? Струва ми се, че в книжката доста подробно е обяснено как се прави инхалацията и никъде не се споменава да се затопля предварително течността  Peace

# 13
  • Мнения: 24
И аз да попитам, как точно се прави разтвора- трябва ли водата да е вряла? Имам инхалатор на ОМРОН.
[/quote


Здравейте и аз искам да си купя инхалатор, бихте ли ми казали къде мога да намеря. Аз в момента живя в Монтана, но ходя често ходя до София.

# 14
  • Мнения: X
А какъв инхалатор искаш-има с най-различни цени? Аз лично ти препоръчвам този на Омрон. Струва около 125 лв, с доставката ми излезе 134лв. Доста оправдани средства според мен. Ето и сайтът, от който можеш да си го поръчаш!
 http://izmeri.com/prX_1176.htm

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 11:53 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт