Проблемна бременост

  • 1 421
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте всички,
С жена ми имаме следния проблем, за който се надявам някой да може да ми даде поне съвет:
От четири години се пробваме да имаме дете. Тя е на 41 г. и има вече едно дете.
Два пъти забременява по нормален начин и плода спира да расте в шеста седмица. Според хистологичните и генетични изследвания всичко е нормално. Следват кюртажи и операция за отстраняване на малка киста. След тези проблеми се насочихме към инвитро, защото времето напредва. Още при първия опит имаше две успешно оплодени яйцеклетки, успешно вкарани в матката. Едната не се задържа а другата изкара пак до шеста седмица и спря да се развива ембриона.
Според няколко гинеколога това е Божа работа, но явно има и друго, за което нямаме обяснение.
Моля Ви, ако някой има идея да я сподели.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 700
Съжалявам zа zагубите ви.

Правили ли сте генетични и имунологични zа тромбофилия, НК клетки и цитогенетични? Ако не сте, направете ги. Според мен 3 аборта един след друг не са само Божа работа.

# 2
  • Мнения: 19
След като сте правили генетични изследвания, проблема може да е имунологичен. А TSH и PRL в норма ли бяха newsm78?

# 3
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
.. Според хистологичните и генетични изследвания всичко е нормално...
Нещо не разбрах,правила ли си е имуннологични и генетични изследвания,ако не е задължително трябва да ги направи!Първо трябва да се обърнете,ако вече не сте към гинеколог–специалист по репродуктивни проблеми.Следват горепосочените изследвания,лично на нас ни назначиха и кариотип,за да се види най добре положението,дали са генетично изменени хромозомите.Направете консултация и с ендокринолог–да пусне изследвания на щитовидната жлеза.
Не напоследно място може да си пусне хормоналните и един вагинален тампон сама в някоя лаборатория.Макар да не вярвам проблема да идва оттам.
Желая ви успех! Peace

# 4
Благодаря на всички.
Определено имам насока към която да се насоча.

Успехи на всички

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
най-често, причините за повтарящи се ранни спонтанни аборти, какъвто е вашият случай, са следните:
1. имунологични причини - наличие на определени видове антитела, които пречат на развитието на ембриона. препоръчвам изследване при специалист, който е запознат с репродуктивните проблеми и имунологията. такива има в клиника "Надежда" при д-р Стаменов и в клиника "София" при д-р Владимиров в София, а много са добри в тази област в КИРМ "Плевен" при доц. Конова
2. генетични - аномалии, които водят до тромбофилия и невъзможно кръвоснабдяване на ембриона. изследване - пак на същите места.
3. ендокринни - проблеми с щитовидната жлеза, хипотиреоидизъм, синдром на Хашимото и др. изследване на щитовидните хормони на всяка цена.
4. вируси - да се изследва за цитомегаловирус, херпес, рубеола. също за хламидия - превантивно.
5. анатомични - дефект в маточната кухина. ако се предположи такъв проблем, се прави хистероскопия за оглед на матката отвътре.
6. при вас трябва да се отчете и възрастовия фактор. на тази възраст, намалява силно броят на качествените яйцеклетки, съответно се увеличава вероятността от увреден ембрион и спонтанен аборт.

3 последователни мисед аборта не са "божа работа" и е излишно да губите повече време и пари за инвитро, преди да се установи причината за абортите.

къде правите инвитро? добрият инвитро специалист е наясно с нещата, които ви написах, и не би махнал с лека ръка на фактите. може би да обмислите смяна на клиниката, та да можете да получите комплексно лечение?

# 6
  • Мнения: 862
При повтарящи се спонтанни аборти е абсолютно задължително да потърсите помощ от специалист. Подходящ за това е доцент Конова от клиниката в Плевен.
На първо място спрете да посещавате кварталният гинеколог, защото изказване от типа на Господ си знае работата е всичко друго, но не и професионално.
Възможно е проблема да е много лесен за решение и да налага просто лека терапия или консултация с подходящ доктор.
Успех ви желая и дано послушате съвета ми  Hug

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 23:11 от Taни

# 7
  • Мнения: 608
Jam, само ако знаеш колко си ни полезна в този форум, и колко нови и полезни неща научавам от твоите постове. Възхищавам ти се! Аз съм в началото на борбата за бебе / след 1 неуспешно инсе на ЕЦ/ и искрено ти благодаря за готовността винаги да ни помагаш.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт