Пиете ли профилактично магнезий и желязо през бременността?

  • 21 361
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте бъдещи и настоящи мами...Извинявам се, че с въпроса ми се доближавам мъничко до вече съществуващи теми, но там отговорите не бяха много ясни. Само при нужда ли пиехте магнезия и желязото или ги пиехте и профилактично в малки дози( по 1 на ден например)?

# 1
  • Мнения: 4 070
Аз започнах чак сега (в началото на 8 месец с желязото), а магнезия от вчера, но ми го дадоха за контракции, така че незнам дали не е добре да се пие и по-рано.

# 2
  • Мнения: 4 070
И двете са ми дадени от доки- за желязото май нямаше причина, но не съм убедена.

# 3
  • Мнения: 1 080
Нужно е лекар да ти ги изпише - недей да ги приемаш профилактично дори и в "малки дози".
Да, аз съм пила и магнезий и желязо по лекарска преценка!!!

# 4
  • Мнения: 805
В осмия месец хемоглобина ми падна на 109 и започнах желязо по лекарска препоръка.
Иначе нищо не съм пила профилактично. С миналата ми бременност даже и желязо нямаше.

# 5
  • Мнения: 114
Аз също пиех чак в 8 месец желязо но доктора ми го даде,а пиех и магнерот незнам дали е магнезии но пак доктора ми го даде -през цялата бременност го пиех за задържане,защото в 3 месец прокървих.Друго профилактично не съм пила- каквото ми даваше доктора -това пиех.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Магнерота си го пих от 6ти до 8ми месец всеки ден/както ми бе изписан/.Желязо не съм пила.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
Магнезий не съм пила, а желязо се наложи да пия почти през цялата бременност по лекарско предписание - откриха ми анемия в началото на бременността. Даже се наложи да се увеличи дозата преди раждането, но пак само по лекарско предписание.

# 8
  • Мнения: 1 795
Магнезий пия от началото на 4-ия месец заради контракции, желязо от 20 г.с заради нисък хемоглобин.

# 9
  • Мнения: 1 428
Магнезий не съм пила.Желязо в 8 месец някъде,понеже имах анемия.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Профилактично не бих пила нищо. Магнезий пих по необходимост от 5-ти месец, до деня в който родих, желязо не съм пила, не е имало нужда.

# 11
  • На топло...
  • Мнения: 584
Желязо през цялата бременност по предписание. Магнезий от петия месец също така, заради контракции.

# 12
  • Мнения: 1 473
Магнезий и желязо пиех от 5 месец до края на бременността ми по предписание на гинеколожката ми.
 Бих те посъветвала  да се консултираш с с гинеколог преди да пиеш каквото и да било.

# 13
  • Мнения: 8 999
Профилактично - не!
Само веднъж пих, по лекарско предписание, в продължение на 10 дни по време на първата ми бременност, защото хемоглобинът ми беше нисък.

# 14
  • Мнения: 603
С първата бременност имах желязодефицитна анемия и пих постоянно желязо. Дори след като родих ми направиха кръвопреливане и продължих да пия желязо. Тогава не съм пила магнезий (нямах контракции).

Сега с втората бременност - точно обратното. Желязото ми е в норма, нямам анемия, обаче имам контракции от края на 4 месец и започнах да пия магнезий (по предписание на лекар). Един ден пропуснах да пия магнерот и отново контракции.

Профилактично нищо не бих пила. Peace

Общи условия

Активация на акаунт