Плодово пюре/зеленчуково пюре

  • 1 071
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Искам да попитам колко време след като захранихте с плодово пюре, започнахте да давате зеленчуковото?Ние още сме на сокчета само, но мисля скоро да дам и плодово пюре.Та кога да започна и с зеленчуково?
А как давате пюретата - с лъжичка или с шише?

# 1
  • Мнения: 5 713
2 седмици след като захраних с плодово дадох картоф+тиква на обед. Пюрета и каши винаги давам с лъжица; с шише само мляко и вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 178
Бих ти препоръчала да захранваш с по 1 нова храна на месец. Така съветва нашата педиатърка. Значи - 1 месец захранваш с плодово пюре, после 1 месец със зеленчуково, 1 месец с каша и т.н.
Аз лично съм захранила късно и в друг ред. Но принципите са същите.
Хубаво е да даваш новите храни с лъжичка. Ако детето не иска, давай му с шише, но след известно време пробвай пак с лъжичката.
Успех!

# 3
  • Мнения: 3 663
зеленчуковите месец след плодовите
кашите месец след зеленчуковите
месните месец след кашите
по-скоро има общо с храненето което замества или допълва и с възрастта на детето отколкото с това, че е нова храна
задължително с лъжичка

# 4
  • Мнения: 5 577
Тони е обяснила много добре.   bouquet
Непомнех някой неща, ще си запиша тази схема.
Благодаря!  Hug

# 5
  • Мнения: 1 567
Пюрета и каши - само с лъжичка. Водата и млякото - с биберон.
Мойта щерка я захраних с плодово пюре на навършени 6 месеца. За сефте й дадох настъргана ябълка. След два дни - варен картоф и морков. На навършени 7 месеца вече хапваше банан, круша, ябълка, картоф, морков, тиквичка, цьелина, магданоз и копър. Към края на 8-мия, началото на деветия захраних с пиле и телешко, а в началото на 10-тия с риба. (не каква да е, а от типа на белите риби).

Никакви проблеми със стомахчето или акането. (за разлика от сина ми, който бе захранен със сокче на 2 месеца.... както и да е).
Успех....

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Искам да попитам колко време след като захранихте с плодово пюре, започнахте да давате зеленчуковото?Ние още сме на сокчета само, но мисля скоро да дам и плодово пюре.Та кога да започна и с зеленчуково?
А как давате пюретата - с лъжичка или с шише?
Ние първо започнахме със зеленчуково - по препоръка на педиатъра, след като навърши четири месеца. А това беше и моето решение, след като изчетох доста литература по въпроса. И е практика в доста държави, имам предвид европейски. Та нашия педиатър следва тази схема на захранване.
От следващия месец ще започнем и с плодовите.

# 7
  • Мнения: 5 790
И ние започнахме със зеленчуково пюре - картофено, което приготвям с адаптирано мляко. 1 месец по-късно започнахме с плодовите, а след това и с кашите. Месо още не съм й давала, педито ме посъветва в началото на осмия месец да започна с пилешко и пуешко. Сокчета й дадох за първи път на 5 месеца и досега не сме имали проблем с нито една храна.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изобщо не давай с шише, по добре да не разбира за този вариант, направо с лъжичка......ако не иска, не давай....друг път пак пробвай и така.....

Общи условия

Активация на акаунт