Как боли апендицит?

  • 48 972
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Днес цял ден имам някакви странни болки ниско долу в дясно, периодично ме побожда нещо в интервал през 3 мин. някъде, доста се усеща, в смисъл не е просто побождане нито пък режеща болка.Нямам си на идея как боли апендицит и как се започват болките.От няколко дни съм със разтройство, а от вчера ми е лошо на стомаха, казвам го ако изобщо има връзка с апендикс. Знам ли, може и песъчинки да са тръгнали да излизат, но щеше да ме боли постоянно, а не през няколко минути, пък и кръста щеше да ме поболва, така че едва ли са бъбреци.Яйчник? И той не боли така, утре и без тва имам час при гинеколог ще ме прегледат.Та казвайте, тези които са имали нещастието да ги боли апендицит, как се започва,какви са болките и т.н.Благодаря, предварително!  bouquet

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
При апендицит болката може да е навсякъде първоначално, а не точно ниско долу в дясно.
Това, което се сещам, че мен са ме карали да парвя е да подскоча на десния крак и да кажа дали при подскока се появява болка.
Увеличените левкоцити е другото, но това в къщи не може да го направиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Да четох из нета за симптомите при апендицит, общо взето разбрах, че болките може да са най-различни, от внезапни и остри, до тъпи и периодични.За съжаление май апендицитът е най-трудната диагноза дори и за лекарите.
Скачах на десен крак-нищо. Rolling Eyes
Но пък по сайтовете никъде не пише за десния крак нещо, освен изтръпване понякога.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Скачах на десен крак-нищо. Rolling Eyes

Еми значи може и да не е апендицит.
На мен в болницата, след като скачах и им казах дали ме боли, чак тогава ми обясниха, че при апендицит при подскок болката е силна.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 100
Мене ме болеше целия корем.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
АМи дано да не е, всъщност чудно какво ли е...тия дни бях се замислила за извънматочна бременност, от която страшно ме е страх, лекарката ми ми каза че при такава кръвотечение няма, а аз съм с оскъден цикъл този месец, странно при положение че съм със спирала и обилен цикъл. ThinkingМислех че имам извънматочна в дясната тръба и оттам и болките.Луда работа, човек като го заболи нещо почва да си мисли кво ли не. ooooh!

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Карчева, при извънматочна може и да има кръвотечение. Sad При мен беше оскъдно, в началото тъмно кафяво, след това розово-червено, но много оскъдно. Плюс болки вдясно, плюс стомашни проблеми (газове, разстройство, болки в стомаха).
Не искам да те плаша, но имай едно на ум и за това.
Дано не е това!!!  Praynig

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Карчева, днес след лекаря да кажеш какво се оказа

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Карчева, при извънматочна може и да има кръвотечение. Sad При мен беше оскъдно, в началото тъмно кафяво, след това розово-червено, но много оскъдно. Плюс болки вдясно, плюс стомашни проблеми (газове, разстройство, болки в стомаха).
Не искам да те плаша, но имай едно на ум и за това.
Дано не е това!!!  Praynig
А стига бе, ти ме разби направо ooooh!.
Същите оплаквания имам и аз, вчера с тия болки отдясно, тва разтройство и оскъдния цикъл.....мале мале....
Днес ще ми махат спиралата и ще ме прегледа обстойно, ще пиша привечер какво е станало.
Ох дано да нямам извънматочна, чеее кво ше ме правят незнам, настръхва ми косата. ooooh!
И какво стана после, кво ти правиха и как се вижда извънматочната с ехограф ли?

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Карчева, при извънматочна може и да има кръвотечение. Sad При мен беше оскъдно, в началото тъмно кафяво, след това розово-червено, но много оскъдно. Плюс болки вдясно, плюс стомашни проблеми (газове, разстройство, болки в стомаха).
Не искам да те плаша, но имай едно на ум и за това.
Дано не е това!!!  Praynig
А стига бе, ти ме разби направо ooooh!.
Същите оплаквания имам и аз, вчера с тия болки отдясно, тва разтройство и оскъдния цикъл.....мале мале....
Днес ще ми махат спиралата и ще ме прегледа обстойно, ще пиша привечер какво е станало.
Ох дано да нямам извънматочна, чеее кво ше ме правят незнам, настръхва ми косата. ooooh!

Тест правила ли си си?

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ох, не искам да те плаша, наистина.
Моето беше преди 12 години, тогава нямаше кръвни тестове и т.н. На ехографа не се виждаше нищо в матката, а тестовете ми бяха положителни (основна причина за съмнение..).
Но сега има по- съвремени методи за ранно установяване.
Аз си мисля, че всичко ще е наред при теб. Тази спирала може да ти създава проблеми. Дано!!! Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами тест не съм си правила...
При теб как разбраха, че имаш извънматочна?
При извънматочната-теста показва ли положителен резултат?
Незнам каквото и да е все си е проблем, дано и спирала да не ми прави проблеми, дано просто цикълът ми нещо да се е сбъркал този месец...

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не исках да казвам неща, които при теб може да не са.
Но ще ти отговоря.
Беше ми закъсняло 4 или 5 дни и ми дойде с голяма болка. Но течението беше тъмно кафяво за 2 дена, а след това почти спря, намаля значително и стана розово и червено (чиста кръв). На около 5 ден от т.нар. цикъл усетих, че ми се догади една сутрин и това ме усъмни. Направих си тест, излезе положителен. Аз си мислех за цветна бременност, надявах се поне.
Тогава обаче започнаха болки в стомаха, подуване, газове с болка, разстройство и отвреме навреме засилване на кръвотечението. Направих втори тест- положителен.
При лекаря не се видя нищо на ехографа, но тогава ми спестиха истината, че се съмняват за извънматочна. Прибраха ме в болницата поне, уж за наблюдение. И така ежедневни ехографски прегледи, но без резултат. Пореден тест след 7 дни, положителен, а в матката нищо не се вижда. Решиха да ме оперират по спешност.
Това е накратко, махнаха ми цялата тръба, защото е била много увредена, пред спукване. Операцията беше класическа, тогава нямаше лапароскопии.

Всичко забравих вече, имам си 2 деца след това.
Стискам ти палци да е нещо друго.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Точно това исках, да ми опишеш всико подробно за да сравня със себе си, въпрек иче това не е гаранция, защото нещата се случват различно при всеки.Сега ще ти опиша моите симптоми,защото всъщност са малко по различни май.

Не ми закъсня.
Нямам/х болки.
Кафяво течение не съм имала, по тъмно да, но нормално.Сега е червено оранжево по скоро дори не мога да кажа че тече, а просто много малко количество е.Не се е увеличавало.
Не ми се гади.
2 дни ми е кофти на стомаха и от 4 някъде съм с разтройство, но не баш, сещаш се.
С ехограф могат ли да се видят тръбите всъщност?Това не ми е ясно. newsm78
А и най-важното, болки имах отдясно само вчера като пробождане на няколко минути.Днес само веднъж ме бодна.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ами, сега може и да се виждат тръбите, с някой по- хубав ехограф. В онова време, не. Даже и в 6-та седмица (когато ме оперираха) плодът беше много наедрял, не бяха сигурни, че виждат нещо в тръбата. Така че тук не мога да съм ти от полза.

Няма да се окаже това при теб, сигурна съм. Стискам палци!!!

Общи условия

Активация на акаунт