Кога се регулира кърмата и няма нужда вече от цедене :)

  • 10 173
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Момичета, зърна не ми останаха - уж цедя по-рядко не на всяко хранене и пак си боли много
Не помня с пъровто дете кога спрях да се цедя - но мисля че не беше много след раждането - може би най много месец.
Вие?

# 1
  • Мнения: 1 100
Напрегнати ли са гърдите, че цедиш толкова често? Наистина няма нужда след всяко хранене. Само когато станат твърди, изцеждаш малко за да се облекчат, а най-добре бебето да помогне.
Да се цеди след всяко хранене и до последната капка, както казват старите акушерки, е излишно мъчение. Peace
Аз първите два месеца избщо не цедях, а после между втори и трети месец само при нужда. Но всичко е индивидуално.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично се доизчеждах до към 40-тия ден. После спрях. Необходимо е да се цедиш само ако гърдите са напреганити или искаш да спомогнеш лактацията. Peace Peace

# 3
  • Мнения: 3 869
Необходимо е да се цедиш само ако гърдите са напреганити или искаш да спомогнеш лактацията. Peace Peace

Artexa, първо - честито!!! Кога се роди девойката?
Хич не се мъчи да цедиш, ако нямаш дискомфорт или пък не се притесняваш, че млякото е малко. Аз започнах да изцеждам към 4 седмици и то само защото от време на време трябваше да излизам по работа и да оставям шише.

# 4
  • Мнения: 8 242
Хич никак не съм цедила Simple Smile
Спрях да тека като водопад някъде към 2рия месец ..
Кърмата окончателно ми се регулира след като захраних и дребния започна да яде повече от 100 гр. на ден твърда храна - към 10м.. Тогава ми дойде и М за 1ви път.. Но това е една малко по-друга тема Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 132
Не съм се цедила в началото.  Давах на детето колкото пъти иска. Преди 1-2 месеца ми се наложи да цедя, защото бяхме разделени с детето за 1 седмица. Сестра ми ми услужи с ел. помпа, че с ръчната голямо мъчение. По-добре не се мъчи. Цеди само ако имаш напрежение докато облекчиш или бебето не може да засуче гърдата , защото е много твърда.

# 6
  • Мнения: 585
Вчера се опитах да пиша, но ми изневерява нета Simple Smile
В болницата още не ми се бяха отворили каналите и щях да се пръсна, почнаха едни буци, едни червени точки, страшна работа. Вече съм значително по-добре. Сега гледам да изчеждам по 10тина грама, когато вече много се втвърдят гърдите, но ми се иска все по-малко, че е страшна мъка наистина Simple Smile
Иначе малката е страхотна помпичка и не може да се сравнява с никакви други средства за изцеждане - добре, че засука от самото начало и не я натъпкаха с вода или АМ, щото тогава щях да видя зор.
Поздрави и благодаря, Мег 1 прати мейл на лични да ти изпратя снимки Simple Smile
Малката се роди на 29.12

# 7
  • Мнения: 585
Момичета, забравих да питам още нещо Simple Smile
От едната гърда ли лърмите на едно хранене или от двете.

Аз миналия път кърмех от двете, сега обаче в болницата обясняваха, че трябвало да мине повече време, за да може да "узрее" кърмата????

# 8
  • Мнения: 2 376
Първо, честито бебче и пожелание за безпроблемно кърмене.
Аз не съм се изцеждала. Когато ми се препълваха гърдите, млякото само си потичаше или ползвах бебчо. За узряването на кърмата са глупости, може да ги редуваш колкото искаш пъти на едно хранене, каквото се изяде , това ще се произвде. Добре е обаче да довърши така да се каже първата гърда преди да предложиш втората, за да изяде и задното мляко.

# 9
  • Мнения: 543
При мен се регулира кърмата към третия месец, преди това ми се пълнеха гърдите като на Саманта Фокс Simple Smile И каналчета запушени, едно-друго, та и на мен ми се налагаше да се цедя. И докато бебето сучеше от едната, от другате течеше. Ти сама ще усетиш, когато спрат да ти се пълнят много. Аз в началото редувах гърдите при всяко хранене, но после започнах и от двете, защото много излакомя бебишората по едно време и едната не й стигаше.

# 10
  • Мнения: 279
Здравеите!,
На мен ми се регулира след 6-тия месец,но аз направих жестока грешка да послушам акушерките от родилното да цедя докраи и полу4их хипер лактация за това успях да я регулирам 4ак след 6-тия месец.
 Peace

# 11
  • Мнения: 2 132
Момичета, забравих да питам още нещо Simple Smile
От едната гърда ли лърмите на едно хранене или от двете.

Аз миналия път кърмех от двете, сега обаче в болницата обясняваха, че трябвало да мине повече време, за да може да "узрее" кърмата????
Хехе има една тема за бисери, може там да го напишеш това Laughing Ако си изцока едната гърда и дай и другата Wink

# 12
  • Мнения: 3 869
Ами докъм третия месец някъде редувах през 2-3 часа. Особено при вечерното струпване на хранения предлагах само едната гърда в рамките на 2 часа, и като я е изсукал, тогава другата, и после продължавах да предлагам другата. То млякото не "узрява" (ама наистина голям бисер е това  Laughing), но за да стигне до задното, богато на мазнини мляко, бебето трябва да изсуче предното (или ти да го изцедиш за облекчение). Ако се редуват гърдите преди бебето да е стигнало до задното мляко, ще има много мокри памперси, по-малко оакани и слабо наддаване, както и повече проблеми със стомахчето.
При мен и до сега щом тръгне от едната, потича и от другата, но пък не ми се препълват гардите за 4 часа, както преди  ooooh! Мисля че някъде в края на третия месец се регулираха нещата, но аз от самото начало имах много силна струя...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 152
Аз се цедях докато бебка стана на 2-3 месеца. Сега вече не ми е нужно. Винаги съм давала и двете гърди, а бебка първите 3-4 месеца наддаваше по 1200 гр. Така че решението си е твое.

# 14
  • Мнения: 10 964
Не съм цедила никога.

По-точно, пробвала съм 5-6 пъти с нулев успех - рекордното ми постижение е 20 мл. А детето ми е пораснало 15 см за три месеца  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт