Алергия от памперса?

  • 14 986
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте, момичета! От известно време кожата на дъщеря ми в гънките при слабините е много суха и зачервена. При всяка смяна на памперса й почиствам дупето с мокри кърпички и я мажа с крем "Бочко", така както съм правила и преди. Но от известно време направо не знам какво да правя, слагам дори повече крем, но ефект няма. Лекарката каза, че може да е алергия от памперса /ползвам само "Памперс" или "Sleep & Play"/ и ми препоръча да сменя крема. Ползвах и "Пенатен" на Джонсън и Джонсън, но пак не помогна. Накрая доки ми каза да взема цинкова паста, но и тя не помогна. Дайте някакъв съвет имали ли сте такъв проблем и как сте го решили. Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 973
оставяй по-често по голо дупе.Само това помага,кремове в нас-цяла сергия Grinning

# 2
  • Мнения: 4 335
Да не би да стягаш много памперса?
На Денис му става така,ако сьм го стегнала по вече.Когато поизсьхне кожичката го мага с бебешко олио на Бюбхен.

# 3
  • Мнения: 822
Защо не смените марката памперс?

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 19:09 от muki01

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
И от памперс и от мокри кърпички и от други неща може да е това зачервяване.
Не ползвай мокри кърпички временно, измивай и виж да не би те да са проблема.
понякога са доста парфюмирани и може да се окаже алергия към тях.

# 5
  • Мнения: 860
Здравейте, момичета! От известно време кожата на дъщеря ми в гънките при слабините е много суха и зачервена. При всяка смяна на памперса й почиствам дупето с мокри кърпички и я мажа с крем "Бочко", така както съм правила и преди. Но от известно време направо не знам какво да правя, слагам дори повече крем, но ефект няма. Лекарката каза, че може да е алергия от памперса /ползвам само "Памперс" или "Sleep & Play"/ и ми препоръча да сменя крема. Ползвах и "Пенатен" на Джонсън и Джонсън, но пак не помогна. Накрая доки ми каза да взема цинкова паста, но и тя не помогна. Дайте някакъв съвет имали ли сте такъв проблем и как сте го решили. Благодаря предварително!  bouquet

Здравей.

На първо четене виждам първата ти грешка като моята - дупето с мокри кърпички -Спри ги те са ужасни и аз така правех само 2 пъти на ден беше и си създадох такива проблеми до кожен лекар стигнахме и като казах за кърпичките и той вика ами ето вие сте виновна!? Rolling Eyes SadИзписами крем Клотримазол защото от малко червено стана много червено и нищо не помогна- Бочко, Здраве, Бюбхен, Нивеа, Олио на Хемел и Крема на Хемел НИЩО!!!И правен крем в аптеката ходих да ми правят Нищо...ставаше по лошо и по лошо...ама кои да се сети че бъркам с кърпичките и при това само 2 пъти на ден ги ползвах. И сега само миене дори ако няма ако с топла вода и сапун редуване един път със сапун един път без. Това пак по съвет на кожния лекар. С този крем той е и за гъбични инфекции кожата само с едно мазане и всичко стана розово с две-три мазания всичко изчезна и сега много внимавам и никакви мокри кърпички, защото има памперсови екземи и някои майки се разделят с памперсите много лесно и после става много трудно. При теб може да е точно така също, но ако имаш възможност потърси поне един поглед на кожен лекар-пишеш че си ходила на лекар но тои какво каза/гъбички или зачервяване просто?/ да ти каже зачервяване или гъбична инфекция някаква е, и да ти предпишат мазило не експериментирай, защото може да стане по лошо. Не искам да натрапвам моето мнение просто ти споделям, а решението вземаш ти.
Сега съм поръчала едни кърпички, които видях в ДаНет пропускали само в едната посока уж били хубави ще ги пробвам за навън поне и вечер, това също е вариант да намаля някакси контакта с памперса, но и да не се разделим с него, че иначе незнам...

Пожелавам ти успех и не губи време, защото предполагам знаеш кожата им реагира за часове.

 Hug

Пропуснах да напиша, че ми предписа и смарадлика да правя разствор и да го потапям да седне 2 пъти на ден в леген- но тои се плешеше и тогава преди банята в коритото 5 мин в смарадлика.

# 6
  • Мнения: 4 555
Зарежи мокрите кърпички и мий с вода.
Дано да се оправи лесно.

# 7
  • Мнения: 130
Може от памперса, може и от кърпичките, въпреки че и ние си чистим дупето с тях и след това мажа с бочко. Може просто да е много стегнат памперса. Или пробвай друга марка.

# 8
  • Мнения: 1 062
Увери се, че памперсите са по мярка на бебето и не стягат. Започни да миеш с топла вода, без сапун и смени памперсите (марката). Причините може да са много , ако скоро си сменила памперсите с по-голям размер, може да има непоносимост, нищо, че са една марка. Ако си се уверила, че няма гъбична инфекция, със сигурност, ако промениш тези неща за които ти казвам, ще има резултат.

# 9
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми беше алергична от Памперс смених ме марката,но преди това я оставях за по-дълго време гола ,за да може да заздравее мястото и след това се оправи.Както са казали момичетата може и повече да стягаш памперса,а вече мястото като е разранено по-трудно ще се излекува.Аз мазах с един крем от невен и лайка и така бързо се оправи.Успех и дано се оправите бързо.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Смени марката памперси,  не мий със сапун известно време, още повече се изсушава кожата, само с вода.
Дано скоро се оправи бебето.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
И ние имахме подобен проблем- при закупен 3-ти пакет на Либеро от едно и също място- Била, на Алекс й се появиха първоначално 3 петънца, като спукани мехури с бели краища, които впоследствие се прехвърли навсякъде отпред, между гингвин. гънки, дори и върху срамн. устнички.....
У нас мога сергия да открия с всички закупени мазила- Бочко, Пенатен, Клоран, Мустела, Здраве, Бюбхен.......нищо и нищо не помогна, дори ставаше по-зле. Близка акушерка като я погледна и ме попита мия ли й дупето. Аз й казвам- естествено, след всяка смяна я бърша с кърпички. Тогава разбрах, че именно там ми е грешката.
При следвщата смяна на памперса- в банята  под чешмата, само с водичка, никакви сапуни, никакви гелове, чиста вода. Успоредно с това мазах с Пиоктанин и Универтал. На втория ден вече кожичката й е почти гладичка и чиста, личи къде са били пъпчиците, но до ден-два ще изчезнат.

Педка като я видя първоначално, когато й я заведох да я види и каза, че било алергия към памперсите. Не се впечатли особено.

Оказа се, че най-добрата хигиена е топлата и чиста водичка

# 12
  • Мнения: 95
Ние сме с проблемно дупе от много отдавна и съм опитала какво ли не.Първо както са ти казали момичетата виж дали не е гъбична инфекция (особено ако сте пили антибиотик скоро).В никакъв  случай не мий със сапун,а ако използваш отвара от смрадлика по-добре я комбинирай и с лайка,само смрадлика също изсушава.Опитай с други памперси.От почти всички марки при нас подействаха Хъджис,също и мокрите кърпи на същата марка са добри-нямат връзка с останалите.Козметика на джонсан не ползвай-просто не е добра.Пробвай с Себа мед,Клоран или Мустела.При зачервяване можеш да мажеш с Дефламол-той се води за изгаряния но помага.Успех!

# 13
  • Мнения: 27 524
На първо четене виждам първата ти грешка като моята - дупето с мокри кърпички -Спри ги те са ужасни и аз така правех само 2 пъти на ден беше и си създадох такива проблеми до кожен лекар стигнахме и като казах за кърпичките и той вика ами ето вие сте виновна!?

Това не е вярно, изобщо не са ужасни, а са създадени именно за бебешкото дупе. По тази логика са ужасни и памперсите, и бебешките сапуни... Постоянното миене със сапун е много по-лошо решение.Това, че твоят доки така е предположил и така е казал нали се сещаш, че ни най-малко не е общовалидно  Wink

Аз бих казала, че проблемът може да идва от честото и непрекъснато мазане с крем. Не знам по каква причина има практика да се маже след всяка смяна на бебето с крем, без подсичане или друга реална причина? Никога не съм мазала дупе, ползвала съм само кърпчики и никога не е имал проблеми. Не вярвам да е алергия от памперсите. Ако е по-дебеличко бебето в гънките остава влага и тя причинява големи проблеми. Хубаво подсушавай и не мажи толкова често.

# 14
  • Мнения: 860
На първо четене виждам първата ти грешка като моята - дупето с мокри кърпички -Спри ги те са ужасни и аз така правех само 2 пъти на ден беше и си създадох такива проблеми до кожен лекар стигнахме и като казах за кърпичките и той вика ами ето вие сте виновна!?

Това не е вярно, изобщо не са ужасни, а са създадени именно за бебешкото дупе. По тази логика са ужасни и памперсите, и бебешките сапуни... Постоянното миене със сапун е много по-лошо решение.Това, че твоят доки така е предположил и така е казал нали се сещаш, че ни най-малко не е общовалидно  Wink

Аз бих казала, че проблемът може да идва от честото и непрекъснато мазане с крем. Не знам по каква причина има практика да се маже след всяка смяна на бебето с крем, без подсичане или друга реална причина? Никога не съм мазала дупе, ползвала съм само кърпчики и никога не е имал проблеми. Не вярвам да е алергия от памперсите. Ако е по-дебеличко бебето в гънките остава влага и тя причинява големи проблеми. Хубаво подсушавай и не мажи толкова често.

Без коментар!

Общи условия

Активация на акаунт