Първо раждане секцио, а второто какво да е ...?

  • 8 838
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте мами, Simple Smile

Предстои ми да родя в началото на март, а все още не съм решила как. Първото ми дете родих преди 10 г., чрез секцио. Качих много килограми и възстановяването ми беше поне месец.
Сега съм почти на кантар, но като всяка бъдеща родилка и мен започва да ме обхваща паниката  Confused как ще протече всичко. Ходя при двама доктори. Единият /на частно/ е на мнение, че е божа работа  Praynig дали всичко ще премине добре и дали няма да получа разкъсвания на веднъж рязана и шита матка. Вторият доктор /на държавно/, малко грубичък, сърдит и почти никога нищо не обеснява е на мнение, че 10 г. са достатъчни за пълното й възстановяване и че трябва да родя нормално.

 newsm78 Ще е важно за мен да чуя мнения и от преминали подобни случаи. Thinking

# 1
  • Мнения: 4 915
Принципно вторият доктор е прав. 10 години са достатъчен период.
Но и винаги го има факторът "Божа работа". Както при всяко нещо...

Във форума има майки, които след секцио са раждали нормално, дано се включат.  Simple Smile

Успех, каквото и да решиш.  Hug

# 2
  • Мнения: 2 374
Лично аз не бих рискувала след секцио да родя нормално,щом първия път така съм раждала и вторият ще е така,но при теб е по-различно,защото 10 години все пак са минали,това не е малко време.
Дано направиш най-добрият за теб избор. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Имаше тема, специално за мами с първо раждане секцио, второ - нормално. Сигурно е вече в архива обаче.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 567
Интересна е и темата ЕДНО СЕКЦИО, ЕДНО ВАГИНАЛНО РАЖДАНЕ И... ОЩЕ НЕЩО
Аз съм с първо секцио и второ след 2г.6м. нормално. С две ръце съм за вагиналното от гл.т. на възстановяване и удовлетвореност! Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 431
Важно е,освен другото,на каква възраст си ти.Ако си около 38-40г.-аз бих предпочела секцио.Ако си по-към 30-може да се пробваш с естествено.Секциото сега не е като преди години-много по-бързо е възстановяването.Всичко е индивидуално,все пак !

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Най-добре нормално раждане...10 год. са пре достатъчен период...дори 6 год са достатъчни...Аз раждах секцио и сега пак съм бременна, но след 3 год. никой не се навива за нормално...а и бебето ми пак се очертава голямо....

# 8
  • Мнения: 2 090
И мен ме вълнува това... Rolling Eyes.Смятам да отнеса въпроса към гинеколожката ми на следващата консултация Thinking.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Раждала съм и по двата начина.Секциото ми беше по спешност, но съм с две ръце за нормалното раждане!А то беше без никакви упойки и бях хиляди пъти по-добре.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако не е наложително секцио, за предпочитане е нормалното раждане.

# 11
  • София
  • Мнения: 175
Първото ми раждане беше секцио. Ако ми се наложи да раждам втори път пак бих настоявала за секцио. Не защото е по-лесният вариант, а защото първото ми дете нямаше да оцелее, ако беше нормално раждането му. Не бих рискувала за второто.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз лично за себе си бих предпочела отново секцио. Иначе в твоя случай едва ли има проблем да родиш нормално, ако нямаш показания за секцио, но все пак се консултирай и разбери с лекарите. Успех!

# 13
  • Мнения: 4 555
Аз на твое място бих пробвала нормално. И на свое също Simple Smile
Но не се вманиачавам, ако се наложи секцио, няма да се чувствам провалена, важно е бебето да е добре.

# 14
  • Мнения: 411
Ами поискай трето мнение тогава.
Но щом първото е било секцио предполагам те е страх от вагиналното
и повече клониш да родиш по същия начин.
То всичко е божа работа!
Като тръгнат пък да говорят така...лекари!!!

Общи условия

Активация на акаунт