ДБМ в Г.Оряховица, В.Търново и региона-5

  • 17 272
  • 244
  •   1
Отговори
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Кои сме ние...група жени от Г.Оряховица,В.Търново,Павликени,Левски,Свищов,Дебелец и селата наоколо,включващи се в акциите когато и както могат,всяка допринасяща по своему за общото дело за по-вече усмихнати дечица в институциите,за по-вече предимно лично удовлетворение от стореното, нетърсещи показност с делата си......
Винаги можете да се обърнете към нас за съдействие

координатор Диана Янакиева - 0889 83 50 26     0878 75 20 82    0894 606 177
....след провеждане на предстоящата среща, ще поместя и други телефони за връзка

Домовете, които посещаваме са следните :

ДОВДЛРГ "Христо Смирненски" - С.Балван .директор-Илияна Василева 0885 31 49 73 с деца ученици , но в последно време там се изпращат и деца от 3 до 7 год, общо децата са около  60
 имат належаща нужда от
чорапи,гуменки,обувки,маратонки,комплекти анцузи за големите ученици / мога да дам информация за всеки артикул от кой номер каква бройка е нужна /,козметика,книжки,ученически пособия ,перилни и почистващи препарати,хранителни продукти

ДДУИ "Слънчице "- с.Горски Сеновец-директор Бистра Ботева -0887 35 81 62    http://www.slanchice.org/

ДМСГД - гр.Дебелец - 06117 21 04 д-р Георгиева - 145 деца от 0 до 3г
имат нужда от бебешки пюрета всякакви,сухо мляко заместващо майчината кърма,каши,биберони,проходилки,микровълнови фурни,бебешка козметика

ДДУИ - с. Михалци -директор Александър Алексиев 0886 15 71 2745 -деца от 3 до 23 години
 домът е след ремонт, но децата винаги имат нужда от памперси/ 8-18 кг - 13 оп. на месец
18-30 лг - 20 оп на месец/,козметика/ шампоани,сапуни,кремчета против подсичане за лежащо болните,клечки за уши /,сухо мляко,бельо-потничета слипчета/пликчета    ръст
116- 9бр,120- 4 бр,122- 11бр,128- 7бр,130 -14бр,обувки,чорапи, пижами

ДОВДЛРГ - с.Страхилово-директор Светла Петрова 0887 63 50 59 с 60  деца от 3 до 9г като належаща нужда - 60 броя малки столчета по възможност дървени за да са по-здрави, винаги имат нужда от книжки,цветни моливи,СД с детски песнички и народна музика,играчки / но не плюшени /, козметика,перилни и санитарни материали

Илаков рът 5082      ДДМУИ      ул."Манастирице" 99      тел. 06151/42-45 там има 55 деца- - - момчета и момичета на различна възраст, имат нужда от дрешки, обувки


Дом за възрастни хора с физически увреждания в с.Горски Горен Тръмбеш - има 50 възрастни хора - тези хора имат нужда от посещения на деца които да им изпеят или изиграят нещо, от беседи със свещеник, и от 
            захар,ориз,макарони,нишесте,консерва риба,консерва зеленчук,сирене,маргарин,зрял боб,леща,олио,компот,сухо мляко,подправки-сухи,кашкавал,колбаси,месо,захарни изделия             
           памперси,белина,прах за пране,тоалетен сапун,веро,санитарни препарати за почистване на санитарни възли,теракот,фаянс ; медицински ръкавици,препарати за почистване на прозорци, тоалетна хартия           
            долни  и горни чаршафи,одеала,калъфки,пълнежи,дюшеци,матраци,гумирани покривала за легла,дрехи,обувки,чорапи,хавлиени кърпи           
           антибиотици табл.,аналгетици,марли,бинтове,спазмолитици,апарати за кръвно налягане

в с.Леденик г-н Христо Атанасов 0887 25 20 26, един обикновен мъж с голямо сърце, приютил е десетина момчета и две момичета, едното момиче има новородено бебче-момче.Имат нужда от работа...почистване на канавки по пътя, канали,рязане на дървета, почистване на язовири,корита на реки , всякаква добре платена макар и трудоемка работа. Имат нужда от храна винаги, от внимание и приятелска подкрепа.На новороденото бебче занесохме бебешко кошче,дрешки и козметика дарени от много от нашите момичета, има занесени също дрехи и  храна за големите! На момче и момиче от живеещите там предстои сватба, която се отложи веднъж поради здравословното състояние на г-н Атанасов.

Всяка последна сряда на месеца ходим да празнуваме рожденните дни в Г.Сеновец,като носим торта и лакомства за децата

Помагаме на социално слаби семейства с ученически пособия, дрехи, обувки за децата , а и за самите родители!

Помагаме и , когато има сами деца в болница или наши мами са с детенце в друг град в болнично заведение-тогава тамошните жени от ДБМ са на линия, както беше последният случай с Йорданка и бебчето в София   bouquet

Благодарим на всички  Hug от близо и далече  Hug включващи се в нашите мероприятия   bouquet
От Коледните ни базари сега в двата града се събраха 2 930 лв , които ще се разпределят между посещаваните домове, като се закупи по нещичко от най-належащото! За осъществяването на Коледният базар допринесоха много познати и непознати нам жени, най които сме безкрайно признателни!

В касата нямаме пари, имаше налични малко, платих за закупената сгъваема маса от Ралица и Диана  90лв , плаща се гараж по 35 лв от месец октомври, платила съм и за този месец, от към каса сме на минус

Имаме 140 лв за гориво,/ бяха 150лв/- 10 лв сме заредили при ходенето в Г.Сеновец на 30-ти декември

Поради увеличеният ни числен състав е време задачите да се разпределят

Имаме определена среща за четвъртък - 8 януари  от 17.30 ч в сладкарница НЕДЕЛЯ  в Търново  Thinking но като гледам времето , дали на нас от Горна ще ни е удобно вечерта да ходим...моля от Горна жените да кажат ще им е удобно ли, защото времето и лошите пътища не са за подценяване ooooh!

линк към  старата ни тема      

Днес сърдечни поздрави на всички именници и имащи именници  bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
тук има нали4ни коли4ества 4орапоащи и само 4акат транспорт да ви бъдат доставени PeaceРазмерите са от 98 до 122 см.Има и 4орапки с размер около 30 номер.

4акам списъците с хората,които ще ти помагат официално за да ги разпратим както обикновенно на4алото на всяка година до вси4ки държавни инситуции,с които работите PeaceДиректорите също си искат да знаят кой от 4ие име влиза при поверените им деца и за това молбата ни е до края на месеца да имаме имена ,които да оповестим до съответните ДАЗД,Социални ,общини и тн......

Успешна година моми4ета,спорна работа и много търпение Hug

# 2
  • Мнения: 686
 Едно записче от мен Wink

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Верче, как е детето, оправи ли се ?

Момичета, прозвъних някои от вас , с други си писахме , пак ще отложим срещата, времето е лошо, стяга студ!

 За в Горна , ако има желаещи на кафе-среща...кажете!
Времето не е и подходящо за обикаляне по домовете, освен пътищата ами почти във всеки дом има болни,както и в нашите семейства! Ще се стопли, няма да са минусови градуси вечно.

# 4
  • Мнения: 686
 Добре е.Вече нищо му няма.
 Хайде на другата среща и аз ще дойда.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
verte включи се моля те, да се се разберем как да вземеш якетата и малко дрехи за момичетата, ако все още нямат ръкавички децата да вземем да им купим...
lavenderмалко ще се забавя със списъка, че неможем да се видим с момичетата

# 6
  • Мнения: 3 369
Здравейте! Честита Нова година на всички ! Дано да ни донесе здраве и късмет!   bouquet
Включвам се с молба за помощ. Съученичка на сестра ми е загубила майка си малко преди нова година Sad Момичето е абитуриентка ( завършна хранителния техникум в горна оряховица) тази година, има братче и сестричка по-малки от нея ( момченцето е първи или втори клас). Нямат никакви близки хора, живеят в с. Лозен. Съученичките и ще и съберат пари за бала и кой каквото може ( дрехи и т.н.). Ако някой може да помогне с нещо, моля да ми пише. В момента със сестра ми събираме повече информация и ще пиша, ако проявите интерес.

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Здравей caprice обади ми се за да се видим , ще им  помогнем ! 0889 83 50 26 или 2-86-26 скайп   didka_the_best 

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Снощи се свързах с caprice и сестра и, а днес се видях и с двете момичета.Ходихме до Закрила на детето и там изяснихме какво и как ще става от тук нататък. Братчето е записано да учи в Първо основно училище, ще му намерим или ксерокопираме учебника по Информатика, тетрадки и химикали ще му дадем. Майката на децата е починала сега на 3 януари. Девойката за, която писа caprice е едно нежно създание и много много отговорна за възрастта си.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Снощи се свързах с caprice и сестра и, а днес се видях и с двете момичета.Ходихме до Закрила на детето и там изяснихме какво и как ще става от тук нататък. Братчето е записано да учи в Първо основно училище, ще му намерим или ксерокопираме учебника по Информатика, тетрадки и химикали ще му дадем. Майката на децата е починала сега на 3 януари. Девойката за, която писа caprice е едно нежно създание и много много отговорна за възрастта си.

кажете от тук как да сме полезни?

# 10
  • Мнения: 3 369
здравейте и от мен!
Със сестра ми и една приятелка събрахме пуловери и по-тънки блузи за Грациела, едно палто и едно яке, но за братчето и за съжаление намерихме само един пуловер. Ако някой може да помогне с дрехи за него, ще сме благодарни.

# 11
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Здравейте!

Дидка, бях болна доста време и съответно - не бях на работа, затова се появявам чак сега, пиша ти на лични  Simple Smile.

Ще гледам да се появя на първата възможна среща в Търново...

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 19:23 от verte

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За сега нещата са поети в ръцете на добри и отговорни хора в лицето на социалните служби в Стражица, ръководството на техникума и съученичките на Грациела. За момченцето утре ще дам дрехи, ученически пособия и ще се видя с директора на Първо основно училище, който пък е много отзивчив и добросърдечен! Таня-приятелката на Грациела ми каза и в коя паралелка е момчето, така че утре ще мога и да го видя за да преценя за размера на дрехите!
lavender преди /вече/ три години , ми бяхте пратили едни кожени черни чисто нови сака  Hug още имам от тях, защото ги давам лично на момичето или жената , която ще го носи. Сега може би ще влязат в употреба за пролетно обличане от момичетата в кризисният център.
verte оздравявайте!

# 13
  • Мнения: 3 634
Момичета, при нас постъпи информация, че тризначета посещават детската градина в Г.О. Едното е напълно сляпо, другото на 50% и третото е добре. Незнам колко детски градини има при вас, но възможно ли е да ги открием?  Hug

# 14
  • Мнения: 884
Моята информация , Михалко, е че те не се интересуват от този проект. Преди време бях споделила във вашия подфорум.Обаче, първо, помолих позната да ме свърже с майката, и тази майка ми предаде думите на тризнашкото майче /не съм го чула лично/.И второ, може да има друга "тройка" с очни проблеми при дечицата /което обаче е малко вероятно/.

Общи условия

Активация на акаунт