Отговори
Здравейте!

Нашето бебенце има много пъпчици с гнойни връхчета по личицето (бебето е на 20 дни).
Въпросът ми е - това нормално ли е и нужно ли е лечение? Ако е нужно лечение моля да ни посъветвате за мазила/лекарства?

Днес мина педиатър и изписа мазило "фусидин" (надявам се да не бъркам името).
Какво е вашето мнение за "фусидин"?

Благодаря ви предварително  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 869
Напълно нормално е! Най-добре нищо не прави - минават от самосебе си за няколко дни (седмица).
Педиатърът ти е дал нещо за твое успокоение - иначе на бебето ще се оправи само.

# 2
  • Мнения: 6 712
Не мажи с нищо! Аз лично предпочетох да не мажа бебка, и пъпките минаха от самосебе си Peace

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз също намерих инфо по нет-а - http://www.doctorbg.com/data/File/F/Fucidin-oint.pdf
Ако не си сбъркала името. Има някои нежелани реакции.

Алекс имаше такива пъпки. В родилното го бяха мазали с фуксин, едно лилаво лекарство.

# 5
  • Мнения: 1 817
Тези пъпчици са нормални за новородено. Аз мажех с отвара от лайка. До 3 месец минаха.
Понеже кърмех педката ми каза да не ям шоколад, че от това се засилвали Rolling Eyes
Недей мажи с мазила разни , че бебешката кожичка е много тънка и е рисковано.

# 6
  • Мнения: 2 818
Минават си сами, не е нужно да ги мажеш. Белите връхчета не са гной.

# 7
  • Мнения: 4 784
И на Калоян около 20-тия ден започна да му се появява бебешко акне. С нищо не съм мазала, не съм пипала, мина от само себе си.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Чисти се кожата, не мажи с нищо, толкова е нежна!

# 9
  • Мнения: 62
И ние имахме такива пъпчици, педиатъра ме посъветва да не ги мажа с нищо така и направих и минаха от самосебе си! По добре не ги третирай, няма смисъл.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря имаше такива пъпчици и минаха сами

# 11
  • Мнения: 264
И моето детенце имаше такива пъпчици. Аз мажех всяка пъпка с етилов спирт и на другия ден ги нямаше.

# 12
  • Мнения: 121
Това е така нареЧено бебешко акне ще отМине от саМосебе си не третирай с нищо. Ние също го иМахМе и след консултаЦий с лекар Ми беше обеснено иМенно това Peace

# 13
  • Мнения: 1 554
сина ми също имаше,не съм мазала с нищо,мина си от само себе си Peace

# 14
  • Мнения: 437
Тези пъпчици се срещат при повечето бебета и се дължат на "изчистването" на бебето от хормоните на майката.Излишно е да се мажат с лекарствени продукти- ако има ефект ще е временен.

Общи условия

Активация на акаунт