моля за съвет - дали причината е в яслата?

  • 724
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мили мами. Имам дъщеря почти на 2 годинки /много жива и не се спира за секунда/ и от няколко дни ходи на частна ясла. Яслата е много хубава само 10 деца са, учителките са много добри и спокойни. Дъщеря ми преди никога не е оставяна на някой дори и за 5 минути / гледала съм си я аз/, а там от първия ден се приспособи страхотно и не иска да си ходи... Но, когато се прибере вкъщи започва да се държи странно - леко като че ли си вирва нослето, доказва ми се, буйна, претендира за всяко нещо, дори леко агресивна и гневна. Не мога да си го обясня - преди като че ли по-равномерно през деня изразходваше енергията си, а сега всичко се скупчва за няколко часа вечерта. Учителката ми казва че тя и в яслата не се спира, тичам, играе...  Проблема със сигурност не е в яслата, защото като отида да я взема си се държи съвсем нормално. Незнам чувствам се много зле - цял ден се притеснявам и я мисля, а тя се връща и се държи агресивно... Моля Ви дайте ми съвет дали нещата ще отминат, има ли и други като нас и ако някой може да ми обясни на какво се дължи държанието й? Мерси на всички предварително.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 09:11 от ronieta

# 1
  • Мнения: 2 018
Ще отмине. Период е. И моят син така, до два месеца след тръгването на яслата, вечер в къщи ни подлудяваше. Говорих и с една майка на дете от нашата ясла и нейната дъщеря се държала по същия начин докато свикне. Явно си е вид протест.  Peace

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За ясла нямам опит, но когато дъщеря ми тръгна на детска градина на 2 г. и 8м. положението беше същото. Тя е будно и емоционално дете по принцип, но вечерите след детска градина си ставаше направо агресивно буйна. Имала съм известни притеснения през този период, но преди те да се задълбочат, периодът отмина.

# 3
  • Мнения: 1 240
Период е и е нормално. И моята дъщеря се държеше подобно след като тръгна за пръв път в ДЗ. Продължи около 3 месеца.

# 4
  • Мнения: 2 950
Спокойно, просто пораства и се опитва да ти покаже, че и тя е независима, силна, че може да командва парада, но все още не знае как да го изрази и това е нейният начин.  Hug Дъщеря ми също мина през този пероид - например не ми даваше да си взимам нищо от нейната храна, тъпчеше го в устата, само и само да не ми даде да опитам нещо нейно; не си даваше играчките и общо взето се правеше на много важна. Но отмина много бързо при нея. Дано и при вас е така. Бъди весела пред нея и не й показвай, че това те тормози.  Hug

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
четох, че 'качването на главите' на родители/баби и дядовци било знак, че детето има безгранично доверие в обичта ти, т.е. тества ти пределите свързани с тази обич  Confused  ooooh!  Rolling Eyes  Може би тенденцията се засилва с яслата.

И при Мартин има приливи и отливи на такова поведение, а вече е повече от година на ясла.  Сега след едномесечно неходене по празниците да видим как ще е  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 345
И аз мисля, че е период, но много важно е  в този период да покажеш, че ТИ си доста по-важната от нея, отпуснеш ли го сега, доста по-тегаво ще е по нататък. Много дипломатично и тактично действай, строга, но справедлива, наистина сега се гради респекта пред детенце, който и занапред ще е от голямо значение за теб и семейството ти!!!

# 7
  • Мнения: 473
мерси много момичета. вашите съвети ме поуспокоиха. реших че бъркам някъде. да, и на мен не ми дава да си взимам от храната и си пази нещата, но определено няма да се дам да ми се качи още повече на главата. мерси още веднъж много.

# 8
  • Мнения: 2 018
Детенцето, колкото и да си мислиш, че се е адаптирало лесно, то сигурно си го преживява по някакъв начин. Факта, че има проблеми вечерта, го показва.
Не смятай, че иска да ти се качи на главата. Просто е объркано.
Аз съм гушкала сина ми много в този период, играех си много повече с него. Повече внимание мисля, че само би го успокоило и би съкратило този период на адаптация, страх, тревога ...

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 10:33 от Бо_

# 9
  • Мнения: 345
Естествено загрижеността ти, любовта ти и вниманието ти към нея не трябва в никакъв случай да и липсва, просто всичко трябва да е балансирано, наистина е доста труден период и за детето и за майката и важното е да не се допуска разглезване на детето или така нареченото "качване на главата", просто трябва да разбере, че това е един нормален процес, с който лека полека да свикне и тя и ти едновременно.

Общи условия

Активация на акаунт