Брадавици и бременност

  • 26 092
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 734
Здравейте, искам да попитам някой сблъсквал ли се е с такъв проблем през бременността?
Напоследък много на брой брадавици ми се появиха. Никога не съм имала такова нещо и не знам какво да правя  Tired. През първата бременност ми се появиха няколко, но ми казаха да не ги пипам, че след това ще паднат от самосебе си. Да, ама нищо не падна. Сега с втората бременност продължават та се появяват  #Cussing out
Да не говорим, че имам една подмишницата, която сега доста е порастнала и е потъмняла и много ме дразни.
Във форума прочетох различни рецепти, включително и горене с течен азот, но се питам това препоръчително ли е при бременни  newsm78
Ако някой има опит, ще съм ви много благодарна, ако го споделите! 

# 1
  • Мнения: 1 877
По принцип през време на бременността се активира появата на тези неща,които по-скоро не са брадвици,а липомчета май се наричаха.Аз също имам такива,на моя приятелка също се появиха доста по време на бременността. Първия път,когато бях бременна,си ги махнах няколко дена преди да родя,с електрокоагулация.След втория път не съм ги махала и още си стоят...

# 2
  • Мнения: 4 589
И на мен ми се появиха доста по време на бременността и 3 месеца след като родих си ги махнах. Но сега отново имам. Казват, че е хубаво да се изчака няколко месеца за да излязат всички и да се отстранят после.

# 3
  • Мнения: 1 734
Благодаря ви много за отговорите!
Честно казано ми се щеше повече хора да се включат, но може би моя проблем не е много разпространен в момента.
Ще ми се да питам хелта , какво представлява  електрокоагулацията, болезнено ли е и къде могат да ми го направят.
На този етап може би ще изчакам и след като родя ще се заема с махането им.
Ако знаете някакви безболезнени методи, които няма да навредят на бемеността, моля споделете. Аз се сещам за мазане с млякото от зелена смокиня, но по това време на годината няма от къде да се намери.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не си единствената с подобен род проблеми. По време на моята бременност и на мен ми излязоха много брадавици главно по крака. Кожната лекарка обаче препоръча да се махнат след раждането. Така и направихме. След като родих в продължение на месец ходих всяка седмица при нея да ми ги гори с течен азот Confused

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз имах, по врата и шията, приличах на опъпчена. Паднаха сами.

# 6
  • Мнения: 2 759
                       Не мисля, че течния азот може да повлияе на бременността, но най-добре изчакай - да излязат всички, пък ако паднат сами след раждането ще ти излезе безплатно и безболезнено  Peace. Иначе според Том Сойер става и с умряла котка  Mr. Green. Успех!

# 7
  • Мнения: 2 910
И аз се сдобих с такива брадавички и през двете бременности. След първото раждане си изчезнаха сами, но сега все още си стоят излезлите през втората бременност. Надявам се да паднат сами, както и преди.

# 8
  • Мнения: 1 877
sia,извинявай,че се забавих с отговора!Аз си ги махах в Кожна клиника на Александровска болница.А елктрокоагулацията е лек ток,с който се изгарят тия гадости.По принцип не е болезнено,но не е приятно и мирише на опърлено месо Simple Smile.Но няма да съжаляваш.Добре ще е,ако са много на брой,да си ги очертаеш с химикал,преди да отидеш.Успех!

# 9
  • Мнения: 16
Аз също имах по време на бременоста, но месец след раждането паднаха сами,но бяха само 2,по1 под всяка мишница и бяха много мънички.Ако твоите са по големи и повече по-добре се консултираи с лекар.Аз се обърнах първо към личния лекар,но предполагам че може да отидеш направо при специалист.Намери в града от който си.Той ще ти даде компетентно мнение.Успех!!!  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 62
Аз имам голям проблем с тия брадавици особенно имам едно точно вътре на пъпа останало от парвата бременност беше като бемка обаче сега с втората бременност ми стана колкото три грахови зърна на едно място  нестига че изглежда много зле и отгоре на това много и ме боли като се опирна  на дрехи или го закачам като се преобличам понеже и пъпа мисе изравни с корема и то па старчи от ван просто е много гадно и като гледка и като усештане . А и свекито много хубаво ме успокои,като ми казаче е било ракова клетка  дано вика да не е злокачествена понеже казах че искам да я махна след като родя,та и сега мае много страх и претиснено.

# 11
  • Мнения: 397
Аз имам голям проблем с тия брадавици особенно имам едно точно вътре на пъпа останало от парвата бременност беше като бемка обаче сега с втората бременност ми стана колкото три грахови зърна на едно място  нестига че изглежда много зле и отгоре на това много и ме боли като се опирна  на дрехи или го закачам като се преобличам понеже и пъпа мисе изравни с корема и то па старчи от ван просто е много гадно и като гледка и като усештане . А и свекито много хубаво ме успокои,като ми казаче е било ракова клетка  дано вика да не е злокачествена понеже казах че искам да я махна след като родя,та и сега мае много страх и претиснено.
Не слушай свекърва си, ами един на един "читав" кожен лекар, а той евентуално ще те насочи към хирург, защото както разбирам е на специфично място.
А по темата и на мен ми се появиха брадавички по торса, но не мога да си спомня преди бременността или след това. отпред на корема и под гърдите сигурно имам около сто, но на мен кожната ми каза, че са вирусни и няма отърваване. А и моите са по плоски, а не от тези висящите.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По време на бременността и аз имах доста брадавици, но след като родих изчезнаха.

# 13
  • Мнения: 62
ще ида но след като родя сега се плаша да не ми кажат нещо лошо Sad

# 14
  • Мнения: 1 734
До колкото знам брадавиците не са канцерогенни (това не е бенка), а кожни образувания и за това не виждам причина да се махнат, независимо къде са се появили. Между другото, онази брадавица, която я имах под мишницата, която всъщност ме притесни много и ви попитах падна сама от само себе си  Shocked . Това много ме учуди, ама какво да правя.
За това ще изчакам да родя и ако не паднат от само себе си ще ходя да ми ги махнат.

sis , на теб как ти определиха че са вирусни, по-различни ли са? И ако е така няма ли начин пак да се махнат без да порастнат отново?

Общи условия

Активация на акаунт