Предпочита едната гърда

  • 818
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 056
Калоянко изявява силни предпочитания към едната гърда. Не го обвинявам детето, другата е много трудна за засукване - зърното е почти плоско, а самата гърда е някак кръгла отдолу, а не "заострена". Отгоре на всичкото както са наедряли, зърното се пада някак си отдолу. В болницата акушерките ми дадоха акъл да си взема силикови зърна и да кърмя с тях и всичко беше наред до преди 10-тина дни, когато детето отказа да засуква силиконовото зърно. Като го махна прави опити да суче. С "лесната" гърда се справя добре, но с тази се мъчи милото докато се изнерви, зареве и го преместя на другата страна. Пробвахме няколко нови пози - най му допадна легнал върху мен по коремче, но и така се изнервя, макар и малко по-късно.
Аз естествено го слагам всеки път първо там, после на "лесната", но пак се притеснявам дали няма да ми намалее млякото в тази гърда? Дали ще му стига, когато му се увеличат нуждите. Ще може ли едната гърда да компенсира намалелите количества от другата? Дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 220
И аз имах подобен проблем в началото - бебето харесваше дясната, а лявата - не. Засука след като се изцедих с ел помпа, вакуума дръпна зърното напред и тогава малката успя. Не знам дали ще проработи и при теб, но може да опиташ

# 2
  • Мнения: 362
Май повечето деца имат предпочитания към едната гърда.И моето момче не харесва особено лявата.Упоритост му е майката PeaceПри теб е по-сложно,заради зърното.Пробвай съвета на margarita.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 056
Абе той зърното успява да захапе, но не и ареолата около него. Така според мен не суче ефективно и успява да изсуче само събралото се в гърдата , после почва да се нерви.

# 4
  • Мнения: 941
предлагам ти да пробваш преди да предлагаш гърдата която трудно я засуква да изцедиш малко количество, колкото да се отпусне лекичко гърдата и да може да засуче по ефективно. И моите имаха предпочитания към едната гърда, но пък от втората се наяждаха явн опо бързо и затова се дърпаха,
Постоянство и ще стане, редувай си гърдите при храненията, ако се дръпне спри за малко след малко ако предцениш че е още гладно пак му дай тази от която се е отказал преди малко, ако това става в рамките н ачас примерно. Така ще си изсуче и задното мляко,

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Ариана и ние сме така, лявата гърда не му е най-любима. Но омразата към нея е някакси на периоди. Като се роди беше така, някак си го преодоляхме, преди месец някъде пак я отказа, но с различни пози и сменяне на гърдите и тази криза премина.
Но от няколко дни, след няколкодневния период с постоянния рев отново я отказа, чак изпада в истерия. По половин час не мога да го успокоя.
Но пак ще се преборим.
Иначе може да се кърми и само от едната гърда. Оказа се, че и майка ми и сестра ми са кърмили само от едната гърда и то не по-малко от година.

Успех, дано се справите. Ще се борим и ние.

# 6
  • Мнения: 49
аз имах същия проблем,просто смених позата при кърмене от лявата гърда и всичко лека полека си дойде на мястото,упорство му е майката Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 2 056
Ами май наистина е на настроения. Когато е кисел и се опитвам да го храня от дясната "трудна" гърда, положението става много зле, стига до захласване. Когато е на кеф или сънен му я предлагам и той засуква. Лошото е, че много по-често се случва да се приспива докато се храни, а тогава задължително иска да е на лявата "лесна" гърда.
Успокоих се, че може и само от едната да се кърми, ще го мъча и ще се старая да не зарязваме другата все пак!
Благодаря ви за съветите, момичета   bouquet Hug!

# 8
  • Мнения: 11 044
Ариана, като ти се пада зърното "отдолу", пробвала ли си във футболна поза да го храниш?

Моята дъщеря посмъртно не може да захапе добре зърно + ареола на лявата гърда в класическата поза "люлка", пък тя се пада да е и по-млечната... Плюс това аз всеки път кърмя и от 2те, та трябваше някакво решение. Е поусвоихме кърмаческата кама сутра ... засега е решен проблемът, докато не стане прекалено тежка да я подмятам от едната на другата страна (а този момент наближава  Wink)

# 9
  • София
  • Мнения: 2 056
Ариана, като ти се пада зърното "отдолу", пробвала ли си във футболна поза да го храниш?

В тая поза пък на мен ми се скъсва гърба от болка, а и вероятно ни трябва време да се "нагодим" един към друг.

# 10
  • Мнения: 11 044
И мен не ми е най-разкошната за гърба, просто трупай повече възглавници, рани по зърното и запушени канали не са по-добра оферта, нали Grinning

Мен даже ми беше по-трудно да се нагодя легнала да кърмя, че съм с миниатюрни гърди, тая по-бързо я усвоихме.

# 11
  • Мнения: 415
Моят в началото си обичаше лявата, но от десетмесечен някъде почна от нея да суче много малко и затова винаги му давам първо оттам.
Не ми е намаляла кърмата, да те успокоя  Simple Smile (поне като цедях за каша успявах да докарам равно количество и от двете).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 152
И моята щерка от самото начало харесваше само едната гърда-дясната без видима причина. Сега вече свикна и яде от двете, но винаги й давам да яде първо от тази, която не харесва и после другата. Цаката му е да си настоятелна.

Общи условия

Активация на акаунт